Buburuze 2011 - LA MULTI ANI BUBURUZE! (131)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Andutzule nu s-a intamplat nimic, nici nu am mai scris ca am avut nervi si litere pierdute de la laptop; ziceam doar ca nu stiu cand a mai auzit ea cantecul ala "utza, utza cu carutza..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Noi suntem caldute in continuare, 37,6. Asteptam bubitzele .

Lori, si mie mi-a fost furat D de pe tastatura . Ce-i cu tine mami? Imi pari cam suparata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


La multi ani Alexandru!
Ce pui frumos si voinic aveti voi Iris!
Multa sanatate si bucurii, o zi ca-n povesti!




La multi ani Anastasia!
Sa fii fericita si iubita!


CATALINA - aici regula e 5 zile. Orice virus cam in 5 zile isi face jocul. Nici nu se uita la tine la doctor daca n-au trecut 5 zile de febra. Cateodata si dupa 5 zile ne trimite acasa cum am venit, asta pentru ca la Patrick dureaza tot timpul 5 zile minim. El e mai sensibil. Acum au facut amandoi aceleasi gripe, lui Kevin ii treceau in 3, si febra destul de joasa, lui Patrick in 5-7 zile si febra mare. Fiecare cu imunitatea lui.

ANDUTA- welcome back! Voiam sa-ti zic atunci, nu stiu daca ti-am zis ca poate nu in totalitate, dar la un moment dat te vei simti restituita tie inseti. La mine cam in jur de 2 ani m-am simtit inapoi pusa pe ghidusii ca inainte. Atunci am zis ca e timpul pentru bb2 pentru ca apoi ma invatam prea mult cu binele, sa o iau de la capat imediat.
Si al meu face o gramada de chestii noi, e puseul cerebral mare de la un an. Nici nu stiu cum, parca imi schimba cineva copilul de la saptamana la alta.

Azi avem vaccin, mor de frica, inca nu i-a trecut de tot raceala, sper sa nu se intample nimic. Ca totusi nu a facut febra, au fost numai muci si tuse, deci sper eu ca e ok sa facem vaccin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Cata, tine-te tare pe pozitie, aia e ...aproape nu-i febra; uite, pediatra mea imi zice la faze de astea sa-i "unesc" antitermicele, adica dat dimi, pranz, seara, chiar la febre mici, pt a evita sa mai creasca. Bubite...dupa 3 zile.

Nu-s f suparata, dar nu-s eu, is pierduta rau printre tot felul de problemoaie, probleme si problemute... dar va fi bine si pe strada mea! [zapada a curatat-o un mic utilaj ieri, acum sigur va iesi si soarele ]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

adutza bine ai revenit si bine te-ai regasit! auzi tu la Miruna, sa vina cu gelul de dinti sa o dai! noi o alergam rau prin casa ca sa stea sa o dam cu calgel desi ii place gustul, nu suporta sa o obligi sa isi deschida gura sau sa te uiti in gura!

catalina sanatate multa buburuzei mici! e normal sa fie moale cand e cu febra sau cand o supara ceva! hai, ca trece! apropo, la noi au aparut bubitele dupa 5 zile de febra 39,5-40....nu vreau sa te alarmez, dar nu neaparat dupa 3 zile avem si bubitele-castigatoare!

doloress totusi, vaccin cu muci si tuse? pe la noi nu se face decat in stare de perfecta sanatate, fara niciun fel de disconfort al copilului.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor, va multumim din suflet pentru urari, mi-ati facut o surpriza tare frumoasa
cu toate ca nu am mai intrat sa scriu aici v-am citit mai mereu si v-am urmarit. sunteti tare dragute si un grup foarte frumos.
urez si eu La multi ani! tuturor bebeilor scump ce s-au sarbatorit si se sarbatoresc si mai ales celor care au implinit un anisor, primul lor anisor
va doresc multa sanatate si impliniri alaturi de micile comori


va si va citesc dar nu intervin ca na, sa nu fiu ca musca-n lapte

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Catalina, Lorich, am si eu de confesat un "Alt". Si daca nu sunt pe faza, primul care dispare e mouse-ul.

Andutza, ma bucur ca macar partial te-ai regasit. Nimic nu va mai fi ca inainte, dar iti doresc sa (re)devii cum iti doresti. Si felicitari Mirunei.

Doloress, bafta la vaccin.

Iriss, Roxy, inca o data, sa va traiasca puii si sa va bucurati de ei.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mi-am amintit... Catalina, Darius era vioi si activ la 39,6. Unde iar se adevereste vorba ca fiecare e unic...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

In curand pe ecrane: www.pufletzel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Lorich ce este mami cu tine?eu te -am cunoscut vioaie si activa si cu un optimism debordant,,,te rog capul sus
Doloresc iti multumesc mult mult
Mayane
Catalina sanatate multa micutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

LA MULTI ANI

ANASTASIA MARIA, pui de Roxy_S

ALEXANDRU, pui de Iriss_04 !

Sa fiti sanatosi, puiuti!



Catal_ina, sanatate Sarei!


Mergi la inceput