Buburuze 2011 - LA MULTI ANI BUBURUZE! (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello, hello!
Maimutakis wow, 16 grade! Era si pacat sa nu stai afara. Spania nu a vazut zapada in perioada asta?

Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Razvan cred ca o pune de o raceala. Ii curge nasul de 2 zile, azi a facut febra 38,3, mai si tuseste din cand in cand. Si nu stiu cu ce ar putea avea legatura, dar azi a vomitat o data. Ii ies si 2 dinti in perioada asta. Dar el e vesel.

Mimo sar'na de raspuns! eu sunt in dubiu cu laptele. La Topfer exista nr 3 care e de la 10 luni fara sa specifice pana cand si Kinder care e de la 1 an. Este insa diferenta maricica de pret intre ele (nr 3 e 38 lei iar Kinder e 25) si daca i-ar prii Kinderul si as putea sa trec pe el ar fi niste banuti salvati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


La multi ani celor doua printese!
Antonia Luiza
si
Andreea Natalia!
Sa fiti fericite, sa cresteti mari si sanatoase!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

La multi ani Raysa!
La multi ani Antonia!
La multi ani Andreea!

Sa creteti mari printeselor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Antonia Luiza
Andreea Natalia


maimu, aoleu, carii de bibi, uitasem de ele, deci clar trebuie scos laptele de noapte

iar mi s a trezit la 6 si acum logic, doarme si Ravi se joaca singurel pe langa mine, ca pe el l am culcat la loc, ca se trezise de urlete lui frasu
deci nush ce l doare pe Robi de se trezeste cu noaptea n cap, ca nu mai rezist
o sa ma bata DD ca atat l am amenintat pe bietul copil ca l fac terci de vai de capul meu, mama rea ce sunt
vb lui anka, sa puna mana si sa vb cat mai repede ca ajung la balamuc sigur sigur, nu de atata dar ajung inainte de termen

ieri de la 5 si un sfert m a urlat o ora jumatate intr una, iar cand am ajuns la intalnirea cu gemenii, ca a devenit un obicei, vineri ne vedem cu gemenii, a stat numai agatat de mine

of of of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:



LA MULTI ANI ANTONIA LUIZA SI ANDREEA NATALIA!




Sa cresteti mari,frumoase,sanatoase, si sa aveti mult noroc in viata!


bunnn,deci eu eram de cateva zile cu moralul la pamant,copilul meu a tinut mortis sa-mi arate ca se poate si mai rau si anume aseara inainte de culcare s-a pus pe urlat si plans pana la ora 2 noaptea.nu stiu ce a avut insa asa ceva nici macar la colici nu a facut. nu stiu ce l-a apucat,sunt zombie,aruncati va rog cu cafea incoace!
nu tu febra,nu tu dinti,nu stiu ce a avut!


la fete si buburuze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

neata fetelor!
ce e cu activitatea asta atat de mica?
va dau na-na!

Maia, a scapat de tuse, am spus papa virozei asteia mici care am avut-o!si ca atare ne-am hotarat sa incepem operatiunea lapte de vaca.care deocamdata e un succes total. aseara i-am dat primul bibe exclusiv cu lapte de vaca si daca n-a plescait la el si a tot scos sunete de uimire...l-a mancat dintr-o suflare!de unde eu trag concluzia ca i-a placut! macar cu faza asta m-am linistit. acuma tot asteptam sa vedem rezultatul prin pampersone, sa nu patim p=acolo ceva! daca trecem si e partea asta, trecem pe lapte de copii mari, gata, nu mai suntem bebe mic!
in alta ordine de idei, e a doua noapte la rand in care copilul meu doarme toata noaptea (11 seara-10 dimineata)in patutul ei, fara scancete, fara miorlairi, fara foiri , fara treziri. de 3 luni de zile nu a mai dormit in patut, ci numai in carut, leganata periodic cam din ora in ora...iar dupaamiza a dormit in patul mare. daca reusim sa scapam de partea cu carutul, promit ca ma imbat! sunt atat e satula de leganat carutul, ma si mir cum doarme ea acolo, ca ii cam atarna picioarele...
i-am luat si o olita haioasa rau, in forma de hipopotam. deocamdata suntem doar la facut cunostinta cu ea, adica ne jucam, ne-o punem in cap, punem jucariile in ea...sta imbracata pe ea, daca vreau sa o asez normal , nu ii trebuie. incet incet probabil o sa ne imprietenim si cu d-l Hipo si poate mai scapam si de pampersone!

va urez o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani Raysa!

La multi ani Antonia!

La multi ani Andreea!

Sa cresteti mari, frumoase si norocoase!

Am resusit si io sa deschid laptopu ca ieri ne-am tinut de vizite si plimbari...

Mada - noi suntem pe juniorul de la Topfer si, da, mi se pare mai subtire si Piscot bea un pic mai mult fata de perioada cand era pe 3. Trecerea am facut-o treptat si s-a obisnuit cu el fara nici o problema. Felicitari ptr carucior! Si sanatate lui Razvanel!

Luiza - capul sus!

Maimutakis - pup burtoasa...ah ce dor mi-e de o burta!

Raluca - bine ca ati scapat de tuse & co...

Andutz - nu ti-a trecut?

Pup fetele!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Mi-am adus aminte..noi am scapat de biberonul de noapte cu apa...intuneric bezna in camera, apa la indemana in biberon si cand scancea bagam biberonul si adormea la loc...nu am scapat imediat...a durat cam trei saptamani o luna...de atunci se-ntampla foarte rar sa mai pape lapte noaptea, mai mult cand nu papa bine ziua si nah ii dau cand stiu ca nu a papat suficient...daca ajuta si la voi succes! daca nu altceva nu stiu la ce sa ma gandesc...acu sunt bebei si bebei si daca au fost obisnuiti pana acu cu papat noaptea ma gandesc ca o sa aveti mai mult de furca cu ei..a mea avea vreo 8 luni cand se-ntampla asta, in perioada cand am trecut-o si pe biberon in loc de titi.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Pupici la toate mamicile dragi!
Dupa un "car de ani" apar si eu sa spun un mare LA MULTI ANI buburuzelor de luna asta, sa fiti sanatoase si cuminti
Noi suntem bine multumim lui DD, fara nici o raceala pana acum la un an si doua luni, speram sa ne ocoleasca cat mai mult.
Facem tot felul de nebunii, ne intelegem din ce ce mai bine,imi aduce ce ii cer, apa, jucarile, daca nu intelegem din ce silabiseste ne ia de mana si ne arata.
Avem doua saptamani de cand nu mai papa titi toata noaptea, am inlocuit cu ceai. Laptic la bibe nu bem inca, se pare ca avem o intoleranta, facem bubite, urmeaza sa-i facem analize, asa ca-i dam inainte cu titi, dar am redus,o singura data ziua, nopatea la culcare si dimineata pe la 6, cam atat.
Papam mancarica foarte bine, desi suntem cam slabuti, ne tot piseaza pediatrul ca ne lipsesc 500 gr, avem 9,6 kg dar eu nu ma stresez prea tare, noi de felul nostru eram niste slabanogi asa ca..aschia nu sare departe.
Ce ma streseaza sunt dintisorii centrali de sus care au niste striatii galbene, care nu e tocmai ok, ne-a dat sa facem niste analize, vedem ce-o fi.

Va pupacesc pe toate, sa aveti buburuze sanatoase/si si sa fiti iubite!

Mergi la inceput