Buburuze 2011 - LA MULTI ANI BUBURUZE! (131)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Buba fetele!
Ce m-ati emotionat,,,suntem copilasi nu mai suntem bebelusi,,,
Oare cand a trecut anul asta?parca ieri aveam emotii cu nasterea si stateam cu sufletul la gura ca fratele lu mai mare sa-l accepte ,,sa-l iubeasca

Program de masa avem asa:
La ora 7 trezirea si mancam 120 ml lapte
La ora 10-11 iaurt fructe gris mai nou unt si cascaval ras ca pofteste la fratica
La ora 11.30-13 somn
La 14 supica ciorbica mancarica de prinz
La16 fructe
La 17-18 mai doarme putin cu 120 ml laptic
Sau nu som si papam ceva soft de ex ieri au mancat cartofi gratinati cu br de vaci fff bun
Si seara 180 ml lapte si somn

Mimo asa patesc si eu de doua seri se trez la 2 il pun in pat langa noi si doarme de rupe pana la 7 ,,,de mici sunt smecherasi

Pup fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!AI toate buburuzele si toti buburuzii nostrii dragi si pe mamicile lor...

Cat despre noi va spun ca suntem bine, crestem, mergem toata ziulica, ne cocotam, ne rasucim, avem extrem de multa energie...

de vorbit, vorbim cateva cuvinte, dar de inteles integem multe cuvinte si expresii..de genul "adu sosetele sa le puna mami"..si fata se duce la sosete si le intinde..deocamdata suntem darnica cu jucariile si cu papa..sper sa ramanem asa amabila si mai tarziu..

avem 8 dintisori si 3 maselute, a treia a rasarit acum cateva zile si a fost groaznic, nu a mancat vreo doua saptamani mai nimic, am mers si la doctor crezand ca are rosu in gat (nu a avut niciodata) sau ca are paraziti..dar nimic...de la masea a fost, practic vroia sa manance, saliva uitandu-se in farfurie dar nu deschidea gura sau cand deschidea nu inghitea...jalnica perioada

de racit nu am racit si speram nici sa nu racim curand...

apropo, ati mai vazut copil care sa manance doar bucatelele de carne macra si sa refuze toate felurile de piure??si cand ii manjesc carnita de piure o scoate cu degetele din gura..ma dispera cand aud ca alti copii mananca si 300 de grame de piure..si noi..niciodata..

in rest, aseptam primavara sa petrecem mai mult timp afara, sa mergem la tara..

va doresc si un 1 MARTIE FRUMOS SI SA NE REVEDEM IN CASUTA NOUA!!!!
PUPICI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna fetele!
Mi-am intrat pe deplin in drepturi la servici. Acum am birou, am PC (pana acum le imparteam cu o colega), dar am si la treabaaaa...
Sa imi raspund singura la SZ: noi vrem sa plecam dar nu stim unde. Nu trebuie sa fie prea scump si nici prea departe. Noi nu putem merge cu avionul, nu din motiv de copil ci din motiv de sot care in avion face atac de panica. Deci ne trebuie undeva la max 600 km. Mai mult nu vreau eu ca e chinuitor si pentru mine dar pentru pui mic atatea ore legat in scaun. Si sa fie neaparat la mare.
Avem ca variante:
1. Romanica - in gazda la 2 Mai sau la Constanta la apartamentul unui prieten., unde am fost si anul trecut. Conditiile de la hoteluri nu mi se par nemaipomenite pentru banii pe care ii cer.
2. Bulgaria
3. Grecia, cea mai departata locatie pe care o acceptam fiind Tassos.
Acu cautam oferte si parteneri de vacanta ca nu am vrea sa mergem singuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

FLUTURAS- da, nici al meu nu mananca piure. Numai bucati din toate.

MIMO- sa stii ca nu mananca mult, ce am scris eu acolo, e asa, in general, dar de exemplu la o masa mananca o bucata de castravete si atata tot. Asta ma refeream scriind legume. Si normal ca nu se ingrasa, dupa cum am mai zis, are aceeasi greutate de la 9 luni, 8.4 kg, cred ca e cel mai micut de pe aici.

RALU - rabdare mami, rabdare! O sa treaca si perioada asta. Si-al meu, cat e de cumintel, face niste crizute.... tot asa cu capul de pereti si de covor. Patrick se dadea cu capul de calorifer, deci asta e mai smecher putin. Din pacate la noi sunt multe crize pentru ca se cearta cu frate-su care nu intelege de ce ar trebui el sa cedeze, si pe buna dreptate. Am zis ca niciodata n-am sa-i zic, Hai Patrick, lasa de la tine ca esti mai mare! Si totusi i-am zis intr-o seara ca nu stiam ce sa mai fac. Stiu ca cel mare acumuleaza frustrari, dar apoi discut cu el si sper sa ma inteleaga, cu cel mic nu ma pot intelege inca. Cand vrea el sa ne distruga castelele si puzzle-urile, apoi le distruge. Stai apoi si explica-i astuia mare care se pune si el pe bocit si urlat. Mai comic e ca cel mic, desi isi face el damblaua, cand il vede pe frate-su urland, urla si el, asa din spirit de solidaritate NU stiu la care sa ma duc mai intai.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

FLUTURAS- da, nici al meu nu mananca piure. Numai bucati din toate.

MIMO- sa stii ca nu mananca mult, ce am scris eu acolo, e asa, in general, dar de exemplu la o masa mananca o bucata de castravete si atata tot. Asta ma refeream scriind legume. Si normal ca nu se ingrasa, dupa cum am mai zis, are aceeasi greutate de la 9 luni, 8.4 kg, cred ca e cel mai micut de pe aici.

RALU - rabdare mami, rabdare! O sa treaca si perioada asta. Si-al meu, cat e de cumintel, face niste crizute.... tot asa cu capul de pereti si de covor. Patrick se dadea cu capul de calorifer, deci asta e mai smecher putin. Din pacate la noi sunt multe crize pentru ca se cearta cu frate-su care nu intelege de ce ar trebui el sa cedeze, si pe buna dreptate. Am zis ca niciodata n-am sa-i zic, Hai Patrick, lasa de la tine ca esti mai mare! Si totusi i-am zis intr-o seara ca nu stiam ce sa mai fac. Stiu ca cel mare acumuleaza frustrari, dar apoi discut cu el si sper sa ma inteleaga, cu cel mic nu ma pot intelege inca. Cand vrea el sa ne distruga castelele si puzzle-urile, apoi le distruge. Stai apoi si explica-i astuia mare care se pune si el pe bocit si urlat. Mai comic e ca cel mic, desi isi face el damblaua, cand il vede pe frate-su urland, urla si el, asa din spirit de solidaritate NU stiu la care sa ma duc mai intai.




Mami de Patrick(29.04.2008) si Kevin (10.02.2011)
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!




Imi pare asa cunoscut ce spui tu acolo
Asa sunt si eu ntre ei mereu,,,ca piticul strica mereu si pe buna dreptate Andreiuta are dreptate

Ucces la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian_feb2011 spune:



Doamnelor, am incheiat si capitolul acesta.
Cu rele, cu bune, am mai petrecut un an impreuna. Acum bebelusii nostri au devenit copii. Copii care ne mai supara cate o data cu vre-o pozna, care ne ingrijoreaza cand sunt bolnaviori, dar mai ales copii care ne lumineaza viata.
A venit momentul sa incheiem capitolul "Primele 365 de zile" si sa trecem mai departe.
Am deschis un nou capitol pentru voi. Fie ca ati ales sa ramaneti in acest cuibusor sau sa schimbati cuibusorul.

Va doresc o primavara minunata tuturor!

CAPITOL NOU


Mergi la inceput