Fluturasi Martie-Aprilie 2011 (127)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Alehiam, multumesc mult! Trebuie sa imi iau masina de tocat carnea, ca nu am si sa cumpar piept de pui sa le execut pe doamnele chiftelute.


Eduard Andrei 02.04.2011



eu bag carnea la robotul de bucatarie, la acela cu cutit..la blender ies mai pasta, la cel cu cutit ceva mai bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:



Somleac, cum si cand au renuntat copilasii tai la pampersul de noapte? A inceput sa ma roada pb asta si de aseara i-am spus lui Cristi ca e baiat mare si tb sa se trezeasca sa faca la olita si ca am sa vin si eu sa-l trezesc sa faca. Am dus impreuna olita la el in camera, am asezat-o unde a vrut el si chiar s-a trezit de 2 ori sa faca singurel, dar cred ca s-a trezit spre sfarsitul pipi-ului ca in ollita au ajuns cativa stropi, pe pantalonasi alti cativa si restul erau deja in pampers. Nu-mi fac ilizii ca va fi usor, dar as vrea sa stiu daca procedez bine. Daca il las pe el sa renunte..probabil ca intra in cls I si tot bebe e noaptea.


Scuze fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada are 2 luni finuta sa stii ca m am gandit si eu la gelozie dar parca mi-a venit greu sa cred ca ar putea fi pe bune! nu s-a trezit noaptea deloc, fina mea a facut cu ea exact ce am facut si eu cu luca si vad ca afunctionat tare bine dar eu am dormit oricum ca naiba ca am luat-o cu mine in camera (ceea ce nu am facut cu luca niciodata) de teama ca poate plange si nu o aud. nu iti spun ca pe la 5 dim m am trezit ca plangea un copil!!! panicata toata ascultam si ma gandeam : sa fie al meu, sa fie fetita...cand colo era fetita vecinilor ca sa iti dai seama cam cat de ciulita aveam urechea prin somn

lalely, delia

ally noi mancam curcan si carnea nu miroase cred ca ai nimerit tu o casoleta cu carne stricata ca altfel nu imi explic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

mada are 2 luni finuta sa stii ca m am gandit si eu la gelozie dar parca mi-a venit greu sa cred ca ar putea fi pe bune! nu s-a trezit noaptea deloc, fina mea a facut cu ea exact ce am facut si eu cu luca si vad ca afunctionat tare bine dar eu am dormit oricum ca naiba ca am luat-o cu mine in camera (ceea ce nu am facut cu luca niciodata) de teama ca poate plange si nu o aud. nu iti spun ca pe la 5 dim m am trezit ca plangea un copil!!! panicata toata ascultam si ma gandeam : sa fie al meu, sa fie fetita...cand colo era fetita vecinilor ca sa iti dai seama cam cat de ciulita aveam urechea prin somn


Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011

mi s-a intamplat si mie sa ma trezesc ca plange un copil si sa fie din vecini, sau sa vin ca disperata din bucatarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

delia sunt tari fazele astea

gata, fug si eu la un film cu sotul! ne auzim maine! va si noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, si tu ai fetita mare, maria cum a renuntat la pampersul de noapte?

scrish, ce tare , copilul din vecini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mai numai stiu.... o sculam parca eu si o duceam la baie(stateam la bloc), dar ea era fetitza..., bine aveam paturica absorbanta sub cearceafsi avea peste 2 ani jumate, ca stiu ca am fost in \grecia vara si inca avea pampers noaptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

mada are 2 luni finuta sa stii ca m am gandit si eu la gelozie dar parca mi-a venit greu sa cred ca ar putea fi pe bune! nu s-a trezit noaptea deloc, fina mea a facut cu ea exact ce am facut si eu cu luca si vad ca afunctionat tare bine dar eu am dormit oricum ca naiba ca am luat-o cu mine in camera (ceea ce nu am facut cu luca niciodata) de teama ca poate plange si nu o aud. nu iti spun ca pe la 5 dim m am trezit ca plangea un copil!!! panicata toata ascultam si ma gandeam : sa fie al meu, sa fie fetita...cand colo era fetita vecinilor ca sa iti dai seama cam cat de ciulita aveam urechea prin somn

lalely, delia

ally noi mancam curcan si carnea nu miroase cred ca ai nimerit tu o casoleta cu carne stricata ca altfel nu imi explic

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


si eu zic ca e gelozie..de vlad nu mai zic ca stiti cum face, dar si andra a inceput sa protesteze, au momente cand vor amandoi in brate in acelasi timp si incep si tipa si trag de mine amandoi..si andra mai nou nu se lasa mai prejos delloc, are un ticnal ..si cateodata cand il dragalesc pe vlad vine si se baga siea sau incepe si protesteaza cu tipete..
si acum fara nici o legatura cu situatia de mai sus, sa va spun ce a invatat andra de la fratiorul ei: cand vrea ceva nu mai vine sa traga de nadragii mei sau sa se duca sa-si ia ce are nevoie, ci se intinde jos pe burta dand din picioare si urland asta ca nu-mi ajungea unul sa faca asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

somleac, ce fain ca faceti in deplasare motul, suna bine ambele locatii asa mi-ar prinde bine si mie o iesire..off ce mai visez.. si ma bucur ca porti macar tu caciulita..ti-am zis ca speram sa gasesc unelee frumoase frumoase dar mi-am ales prost momentul..am zabovit vreo ora prin magazine si nu aveam ce alege..daca mi-a trebuit sa ma duc inainte de craciun
sper la primavara cand vor baga colectiile noi macar pt ilinca sa gasesc ceva crosetat frumos..sa vedem..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am admirat si eu poze frumoase de lalely, alina, catank, ioanna niste papusele frumoase toate

Mergi la inceput