Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Miha este incredibil, m-am uitat pe site-ul cu piscina ( apropo f f f frumos , data viitoare direct cu tine in piscina ) si 41 lire 2 luni si jumatate adica 230 ron aprox la noi si aici este 420 ron /luna 8 sedinte ...din nou no comment

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


De ce oare e asa de scump? Cred aia ca sunt caini cu colaci in coada?


Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


E scump pentru ca nu exista concurenta. In Timisoara exista 2 bazine unde pot invata copiii sa inoate. Mai exista 2 cu circuit inchis si gata. Eu am platit pentru Ada pana la 5 ani, 300 ron - 10 sedinte cu profesor care mai avea cel putin inca 10 copii. Acum e 250 ron/luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

FETELOR la mine raceala e jale nu vrea sa ma lase ...
fetita mea frumoasa sta lipita de mine cum plec putin de langa ea plange cat o tin plamanii..e tare frumos cum vrea ea numai la mami dar uneori simt ca nu mai pot...merg la baie in fuga,mananc cand apuc de calcat si facut mancare cand doarme ea sunt bagata in priza vreau sa le termin pe toate dar de fapt nu termin nimic uneori abia apuc sa incep....MA TOPESC DUPA DRAGOSTEA EI dar....cum ramane cu mine....CE SA FAC???




.
Sotul nu te poate ajuta? Sa isi ia liber cateva zile? Eu astazi nu l-am lasat sa mearga la lucru. Ada era bolnava si ma voia pe mine, Robert ma voia pe mine si nu as fi rezistat singura cu amandoi ..nu as fi avut cum sa ma impart.
Iti doresc sanatate si muulta rabdare...inca putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

FETELOR la mine raceala e jale nu vrea sa ma lase ...
fetita mea frumoasa sta lipita de mine cum plec putin de langa ea plange cat o tin plamanii..e tare frumos cum vrea ea numai la mami dar uneori simt ca nu mai pot...merg la baie in fuga,mananc cand apuc de calcat si facut mancare cand doarme ea sunt bagata in priza vreau sa le termin pe toate dar de fapt nu termin nimic uneori abia apuc sa incep....MA TOPESC DUPA DRAGOSTEA EI dar....cum ramane cu mine....CE SA FAC???



Aceeasi problema!Dar eu a gasit raspunsul,desi nu o sa-ti placa:de la 1 Martie incep munca cu bune si rele,cu treziri matinale si reveniri cine stie cand.Avantaj:vorbesc cu adulti,iau zilnic o gua de aer fresh,am timp si pentru mine.Dezavantaj MARE:ii las puiul cu socra si o sa plang dupa el non stop,o sa sun non stop sa vad ce face,ce mananca,cum este ,etc
Deci daca poti:profita la greu de aceasta dragoste,de aceasta atarneala de mami ca vine timpul sa ne intoarcem la munca si...
Multa sanatate si succes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Buna ziua si de la noi fetele!

Noi suntem un pic haraiti,dar nimic gravLuca mananca dimineata cereala,la pranz legume piure(cam trei legume),iar spre seara niste fructe.In restul timpului,LM la cerere
A inceput sa se joace destul de mult singur,imi cere cu ochisorii lui minunati sa dau drumul la ventilatorul de la lustra pentru ca-i place sa-l priveasca,cu kk s-a reglat ff bine,auzim non stop ba-ba-ba,ta-ta-ta,gi-gi-gi,etc;rade non stop ,iar cand o vede pe Alexia este efectiv fermecat,iar ea nu mai poate de mandrieSe inteleg ff bine,iar eu am mare nadejde in ea

De la 1 Martie incep si eu muncaFetele de pe FB stiu deja ca eram in negocieri,iar azi s-a finalizat:incep pe 1 Martie,dar mi se respecta concediul pe care mi-l planificasem deja(1 sapt in Florida + 2 sapt in Ro),mi s-a dat cat am cerut ca salariu,ceea ce-i bine pt psihicul meu,doar ca o sa-mi las puisorul si sunt sigura ca o sa am niste saptamani plangacioasePartea buna este ca am reusit sa o aduc martea viitoare pe soacra-mea si nu mai tre sa-l duc la gradi asa cum credeam la inceput si astfel vom incepe gradi in vara.
Deci cam astea sunt noutatile de la noiVa pupam cu drag pe toate si va uram numai zile minunate!

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png





Ma bucur pentru tine. Sa fie int-un ceas bun! Pupam Luca jucausul. Si eu am o nepotica de ani si o ajuta mult pe sora mea cu surorile si o cheama tot Aexia. surioara cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogoshika10

La multi ani Razvi si
La multe lunite cu sanatate si veselie, Filip de Krissy!

Miha H, cu smochinele eu as mai astepta, fiindca am inteles de la sot ca toate fructele si legumele cu seminte mici si multe (smochine, kiwi, rosii)sunt alergene si se dau bebeilor mai tarziu. Despre curmale nu stiu ce sa-ti spun, dar mie personal mi se par prea dulci, prea zaharoase si risc sa nu-mi mai manance asa bine altele, mai fade (e doar opinia mea). BRAVO IMI, papa sa prinzi forte si chef de diversificare!

Andrei a fost pe voce astazi: a chiuit si vocalizat toata ziulica, cu pauze de somnic si uneori de papa. Are doi dintisori jos si, in loc sa dea semne cei de sus, cum era de asteptat, se tot scormoneste prin gurita tot la gingia de jos, in dreptul caninilor...sa te tii!In rest este tare activ.Nu vrea sa se-ntoarca de pe o parte pe alta decat atunci cand are chef (sa smotoceasca vreo jucarie), in schimb sta bine in fundulet cateva minute si se cere in picioare toata ziua;daca nu il ridici, se trage de tot ce apuca, pana reuseste sa-si ridice funduletul singurel

Cristina G.
mami fericita de Andrei Sabin

"http://lb1f.lilypie.com/nIbTp3.png"


Bravo Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Buna seara ,

am vazut ca discutati despre iaurt.
Ana ...eu am iaurtiera ...o recomand ,este suuuuuper ,fac iaurt cu lapte olympus de 3,5 ...iar maia am folosit tot de la ei iaurt grecesc. a iesit cel mai bun iaurt pe care l-am mancat in viata mea.




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Ilida, felicitari pentru achizitie!!! Tare faina!!!

ANAEMI, Navicula, Lori, Gliana si la toate fetele



Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.



Miha a revenit si nu oricum:in forta!

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png




If you told me off, I kinda needed to...
Dar imi si place!!! Cand am timp, cu mare placere!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

[quote]citat din mesajul lui mihahegarty

Bravo Imi!
Papa bine ca sa ai forte sa rezisti in avion multe ore daca vrei sa-l vezi pe Luca

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png




Lori, se pare ca de maine o luam mai usor!!! O sa i fac mai mult fructe deocamdata!!! Sa vedem cum mai merge, ca se pare ca au fost too many in one go!!!
Oricum o sa ajungem si la Luca!!! Nici o grija!!! ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lori, in primul rand, ma bucur ca ati adus soacra sa stea cu Luca!! Mare lucru e asta!!!
Ma bucur ca au mers bine negocierile!!!
Imi pare rau ca incepi serviciul asa de repede, dar asta a fost intelegera cu firma!!
Ce fain e cu cei doi copilasi ai tai!!! Imi dai si mie aripi pentru inca unul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

FETELOR la mine raceala e jale nu vrea sa ma lase ...
fetita mea frumoasa sta lipita de mine cum plec putin de langa ea plange cat o tin plamanii..e tare frumos cum vrea ea numai la mami dar uneori simt ca nu mai pot...merg la baie in fuga,mananc cand apuc de calcat si facut mancare cand doarme ea sunt bagata in priza vreau sa le termin pe toate dar de fapt nu termin nimic uneori abia apuc sa incep....MA TOPESC DUPA DRAGOSTEA EI dar....cum ramane cu mine....CE SA FAC???



Asa e si aici Gabrielita!!! Numa in brate le place!!! Numa in brate!!! Si eu vreau o solutie, dra se pare ca la varsta asta, asta e fericirea lor suprema: tzate si in brate!!!! O sa treaca si asta si o sa ne rugam sa stea la noi in brate si n o sa mai vrea!!!

Mergi la inceput