HAI Olga, puiutza, Anca,noce!(67)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka


Mihaela ce bine ca vine mama ta Conteaza foarte mult sa ai pe cineva drag alaturi care sa te ajute si sa te sustina. Eu nu stiu ce m-as fi facut fara a mea, desi si soacra ma ajuta, dar nici nu se compara. Mama te intelege, iti intelege toanele, stie cum sa te ia etc. Drum bun sa aibe si sa ajunga fara peripetii
Olga, mamica lui David iepurasul si 39+


Pai nu stiu daca as fi in stare sa trec prin "lauzie" fara ea. Gandul ca imi va gati mancarea mea preferata si nu o sa ma mai stresez cine spala/calca/etc, imi da incredere ca o sa ma pot concentra exclusiv asupra fetitei. Imi doresc asa mult sa alaptez, sa o ingrijim singurei, fara babisme si superstitii. Iar cu mami care sa se ocupe de aspectele casnice vom avea toata linistea si posibilitatea sa ne ocupam de ea in cel mai mic detaliu.
Olga nu ai emotii pentru ca sti exact ce se va intampla, dar maine cand te vei trezi in drum spre spital si vei realiza ca se intampla cu adevarat o sa te emotionezi toata

Sa fie in ceas curat (cum zice bunica-mea) si pt tine si pt Carpediem. Sa aduceti pe lume bebelusi sanatosi, iar voi sa va refaceti repejor!

Iaura tu cum stai cu pregatirile de botez? Unde faceti? In Aiud? La ce restaurant? Nu ne dai niste detalii ?
Altesa bafta maine la examen. Sa treci cu bine ca sa te poti pregati in tihna de botez

38+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Fetelor, eu pentru nasuc fornait ii pun bebelusului Marimer (nu spray ci din acela in recipiente mici ca serul fiziologic), cate 1-2 pic in fiecare nara si are efect imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Olga, Carpediem, bafta multa maine, sa aveti un ceas usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

buna fetelor,nu am mai inrtrat de mult pr dc,am avut niste probleme.
Vroiam sa va anunt ca am nascut in 14 decembrie.Am sa incerc sa intru mai des,am nevoie de sfaturi cu fetita,ca eu sunt toata ziua cu ea,ca sotul ii la lucru.
Fetele care ati nascut,cum va descurcati?alaptati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc fetelor

Parca acum am inceput sa am ceva emotii, cand vad atatea majorete

Aly_k bine-ai revenit

Olga, mamica lui David iepurasul si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

salutare si de la noi

bebe a descoperit litera "g", plange "gaa" si rade "ghe" suntem tare mandri!!!

Mihaela pai o sa fie lux la tine cu mami langa

aly_k - bine ai revenit. la mine papa de la san exclusiv. am trecut prin cateva etape neplacute, si acum e una, dar daca am ajuns pana aici cred ca pe tzitzi ramanem.

Oli ce aud? Carpediem? hai cu motzatele



Felicitari BIA !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

aly_k, bine ai revenit!

olga

olga, hai sa iti iau gandu' ... Cati ani are baietelul tau? Il duci la gradi? Stii vreo gradi pe aici prin zona(Buc Noi, Chitila, Pajura etc)? Ma gandesc sa o duc pe Rebeca cand face 2 ani.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Cristina īmi place mult marsupi plus. Cred ca la el r#259;mān. Multumesc de ajutor.

Bia felicit#259;ri!!! Bun venit Iris!!!

Olga si Carpediem sa ave#539;i nasteri u#537;oare si bebei sanatosi!!!

Iaura eu nu mai stiu ce sa cred cu sangerarile astea. La mine au durat o zi si s-au oprit deci nu pot sa zic ca s-a reluat cm. Cred ca alaptatul determina determina dereglarile astea, dar oricum nu renunt sa-mi alaptez copilul

Anca cls ce-#539;i face burtica?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

FELICITARI BIA, ALY, ANASTASIA!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna seara!
Felicitari BIA, bun venit micutei Iris,e tare frumos numele!
Mihaela, ce fain ca treci prin momentele astea, unice, speciale, sustinuta de mama ta!
Olga,, Carpediem mult curaj, Doamne ajuta!
Ica

Eu sunt asa fericita ca Matei a zambit azi pt prima data! A mai avut el grimase asa, sau in somn, dar astazi povesteam cu el si hop, zambeste piciul cu toata gura! Am zis: mi se pare... Continui sa povestesc si iar se intampla! Si tot asa pana i-am chemat pe copiii mai mari (sotul e plecat) si ne-am amuzat toti trei de zambetul lui, l-am laudat, l-am pupat! Ii zambeau si ochii, dulce a fost!


Poze noi la semnatura!

https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE

Mergi la inceput