Strugurasi de Sept-Oct2011 *37*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui hellena_d

Sei, pt tine
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=65983

Minunea mea mica, Sever, a venit in viata mea ca sa-mi lumineze existenta !


, am citit si eu zeci de articole si pareri,... insa nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Bunny.. marul constipa..... ???????????? nu stiam ..Klau-dita zicea ca Raducu s-a reglat asa.... offfffff.. morcovul crud e bun? sa incerc cu morcov... o sa mai incerc cu para , sper sa o accepte..



Coaja marului contine pectina, care este foarte buna pt reglarea tranzitului, insa tu nu-i dai mar cu coaja, nuż

nu te stresa Sei, ca ziceai ca ea nu face tare, asa ca eu cred ca nu tine de ce-i dai sa pape...



si de ce ii dau fructe daca nu tine de ce papa? de ce o "diversific" inainte de vreme?
deci nu avem legatura cu mancarea?

deci doctorul e solutia noastra>?




calm down, sa nu uiti ca aici nimeni nu e medic... eu ziceam ca poti sa incepi sa-i dai putin fruct, fiindca la varsta voastra mi se pare mai ok 2 lingurite de mar copt, decat 3 saptamani de supozitor. anumite fructe si legume inmoaie caca si-o ajuta sa iasa, dar daca zici ca Elena nu face caca tare, inseamna ca nu tine de alimentatie. cum ziceau si fetele, poate face si odata la saptamana si sa fie foarte ok, atata vreme cat face fara scematuri, fara bilute, si fata nu pare deranjata.



Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


bunny .. sorry .. deja sunt isterica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Dbunny, cumpar eu rochita de la tine.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

i-am pus supozitor, a facut kk in 3 secunde.. insa facut tare, tare de genul unui piure de cartofi , unei salate de vinete f tare , lipicioasa si compacta, nu stiu cum sa explic,insa NU SE desprindea o parte si alta de pe pampers,ramaneau lipite partile.. poate fi constipatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Dbunny, cumpar eu rochita de la tine.



Yupiii, trimite pm cu adresa postala unde s-o trimit!!

banutii la Razvanel in cont

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

De ieri, al meu nazdravan, spune:"te-te" si "di-di"
Sunt fff mandra de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Sei imi pare rau ca inca nu sa rezolvat prb cu kk, eu zic ca multe pareri se dau aici si sunt deacord cu Dbunny nimeni nu e medic, se da cu pareri luate de pe net...etc..eu zic sa mai consulti un medic, cere mai multe pareri si apoi fa o concluzie
kk isi schimba consistenta, culoarea daca papa bebele, la tine din cite am citit Ela papa fructe deja nu? sau gresesc.

Alayna am citit postarile tale astazi, si am vazut cit mult stres exprima orice cuvint spus de tine, si te inteleg perfec, daca bb nu mananca bine atunci mama e stresata rau...desi peste tot se spune calm se iau lucrurile...uite ca si eu am trecut prin asta nu am scris aici nimik, da rmia ft fr greu, imi era teama sa nu se deshidrateze prea mult, insa Doamne Doamne a aranjat asa lucrurile ca fetita mea a inceput sa pape putin cite putin pina a devenit la normal. Eu zic sa respecti sfaturile consultantului tau in alaptare, fa exact ce iti spune ea, respectiv si Ionela, si incet incet fetita va incepe sa pape, Doamne Ajuta!

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Bunny, ai PM

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Salutare fetelor !

Fetele mele dragi, o perioada iau o pauza de forum. Nu ma intrebati de ce,poate cand voi reveni voi putea sa spun singura.
Si nu,nu m-a suparat nici una dintre voi .

O seara cat mai placuta va doresc!


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Daca nu noi atunci cine?!!!

Mergi la inceput