La Multi Ani Catalina Ioana!!!Fluturasi 2011(126)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Azi am trimis si eu juniorul la gradinita dupa 2 saptamani de hibernat . Imi declara de dimineata ca o sa-i fie dor de mine la gradinita . Asa ca mai profit si eu de stat cu Lulu singurele si incep sa-i povestesc de ce schimbari o sa i se intample de saptamana viitoare.

viss, eu stiu ca dulciuri de casa poti sa le faci de pe la 1 an (adica cu zahar). Insa daca poti, sa-i tii departe de dulciurile din comert cat mai mult. Cu cacao/ciocolata, mai tarziu spre 3 ani.
O varianta de inlocuit cacao este pudra de roscove (carob), iar in loc de zahar brun - miere, sirop de artar, fructe uscate.





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



off cand ma gandesc cate greseli am facut..a cam scapat la dulciuri cu sarbatorile astea si acum nu-i mai tace gura..cocolata cocolata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Am facut si eu tortul Nanei, varianta minima. A iesit delicios, desi am o inhibare fata de oua crude, dar am zis ca e iarna si sanse mai mici sa patim ceva de la ele. Oricum a trecut testul ca m-am batut la propriu cu Robert si cu sotul pe el. Iar daca a mancat si Robert, care nu e fan dulciuri cu cacao, cu atat mai mult. Am inlocuit o prte din cacao cu roscove si totusi mi s-a parut cam dulce- trebuie sa mai reduc din cantitatea de zahar data viitoare. Cred ca cu visine a iesit bestial.

Miki si eu visez sa fac o data si o data tortul ala padurea neagra. Dar astept sa pot sa am timp sa ma desfasor cu o mie de creme

De prajitura asta cu visine ce ziceti?: http://www.retetecalamama.ro/retete-culinare/prajituri-torturi/prajitura-pacatul-dulce.html



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



m-ai terminat cu praji asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

delia nu ai sughitat ieri??? am gasit in magazin milka cu iaurt si zmeura de care spuneai tu. te-am pomenit si am pus 2 bucati in cos bai frate daram un spor la mancat la ea aseara am topit singura 1 bucata

alexina, uff ce nasoala este amanarea.... eu am patit-o cu usile de interior cu banca ati rezolvat??

pe L nu il mai satura deloc laptele pe care il bea acum un exemplu aseara la 19 a baut 240 ml iar la 21 striga insistent "apti!apti!" si a mai baut 240 ml cu o zi in urma la fel a facut iar azi noapte s a trezit din cauza tusei pe la 1.30 si striga dupa "apti" atunci nu i a facut mama mai mult de 120 ca doar bause aproape 500 ml inainte de culcare

mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



poate ar trebui sa-i schimbi laptele pe unul 12 luni + ? poate o fi mai consistent..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

miki tu spuneai de cei 3 ani petrecuti acasa ei uite ca mai e cineva si cu "mai mult" eu am deja vreo 5 ani


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



pai ce sa mai zic decat felicitari eu cred ca mi-am atins limita superioara, mai mult de atat nu cerd ca mai puteam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

yasmy, da stiu ce spui cu Milka, au muscam din ea ca din mar.Tu nu-i dai copilului si cereale in lapte?
Noi ne-am intors pe la 9, Andra adormise in masina, si am hranit-o si schimbat-o asa adormita si aseara la 2 i-am dat ceai si la 5 m-am trezit eu sa ma duc la baie si ea se foia si maraia si i-am bagat lapticul..
Si acum pct 3.,la tine sa vezi revigorarea sifonierului.. dar am si eu o intrebare, voi cand va luati haine nu va plac...? eu am haine si mai vechi de 5 ani si mai noi, dar care imi plac in continuare...si le-as tot purta

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


nu e vorba ca nu-mi mai plac, insa dupa 3 ani in care nu m-am atins de ele..poate 4 , ca inca unul inainte eram cu burta mare..parca acum nici nu stiu ce sa iau pe mine, parca nu-mi place nimic, parca am impresia ca-s demodate ( desi multe din ele sunt clasice )..cred ca o tura prin magazine m-ar linisti, chiar daca nu mi-as lua mare lucru..dar e sentimentul ala pe care nu l-am mai trait de mult cu colindatul magazinelor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
ce de cafea, laptic, cappuccino iau si eu o cafeluta mica.

madutza azi are Catalina un anisor La multi ani cu sanatate! buburuza dulce, sa aduci mereu numai bucurii parintilor alaturi de fratior
da, mi-aduc aminte faza cu freza si lanterna

lalely chiar daca zici ca nu-ti ies mereu praji, tot o gospodina esti ca atatea retete incerci si tu....
La multi ani! pentru David scump, sa creasca mare si sanatos

La multi ani si pentru Stefan de azaz si Tudor de xeo

miki tu saptamana viitoare incepi munca? sper sa te mai vedem pe aici, nu? mai ai la dispozitie saptamana asta sa-ti innoiesti garderoba

ailed si eu sunt fan visine de fapt, eu sunt fan toate fructele dar crude, nu in cioco sau praji.
si eu am cateva piese in sifonier de cativa ani dar care au ramas preferatele mele. si le mai port, normal ca doar n-o sa le arunc.
dar majoritatea....le iau, le imbrac de cateva ori si ma satur de ele....foarte rau asa, ar trebui sa nu mai facem atatea mofturi.

m-a pus pe ganduri situatia din lumea asta...atatia oameni saraci, n-au ce manca, cu ce se imbraca....iar eu fac mofturi ca din 15 perechi de blugi nu-mi mai place nici una
oricum, ceva nou vreau tot timpul

bb_yasmi lasa dulciurile ca vin la tine eu le-am rarit considerabil, nu se mai putea asa. prea multe mancam. am mancat zilele astea doar niste pernite Viva ca nu mai mancasem de mult. si cand vreau ceva dulce bag un fruct sau biscuite cu dulceata. ia incearca si tu
si eu sunt pro stat acasa dar cu bani, bineinteles, nu asa

viss ala este mic dejun? paine cu nutella? ca acu' vine primavara si trebuie sa iesi cu carutul afara sau cu puii de manuta si sa vezi ce te stoarce de energie, mananca consistent

alehiam cate retete stii si tu

strumphitza spor la treburi. eu m-am trezit la 5 daca te consoleaza cu ceva asa ca si eu sunt cam obo, azi musai sa trag un somn de frumusete

mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

va las, ma duc la treaba ca andra deja doarme, s-a trezit la 7 chestie care n-a mai facut-o demult, nici nu-mi aduc aminte de cand..

simona mami, sunteti bine ? n-ai mai trecut la cafeluta ? pt cei trei baieti frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

LA MULTI ANI CATALINA, SA CRESTI MARE, SA AI O VIATA PLINA DE FERICIRE SI NOROC!!! LA MULTI ANI MAMI MADA, SA ITI TRAIASCA FETITA SI IMPREUNA CU FRATIORUL EI SA VA FACA CEI MAI FERICITI PARINTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

la multi anisori catalina de mami frumoasa madutza!sa ai parte in viata de tot ce-i mai frumos si bun pe lume, sufletel mic!

la multe lunite david de lalely, Stefan de aZaZ, Tudor de Xeo! sa cresteti mari si sanatosi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki, mai am cumparate inca 3 cutii de lapte apoi vom trece pe lapte de vaca de 1,5% grasime.

mamici cu bebici mai maricei, ai inceput sa le dati la micul dejun/cina papa mai consistenta??? azi de exemplu L la micul dejun a papat omleta cu putin unt si painica apoi mar.

Mergi la inceput