Clasa I * 2011 - 2012 * [16]

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Hai ca am dat trimitere inainte sa termin.

Nu stiu ce e cu parola de care vorbea Anka, noi nu am primit nimic.

Pana una alta, va dorim succes tuturor la Cangur, si nu numai. Si un weekend frumos, cu teme usoare!

PS Eu m-am scos, temele vor fi facute cu bunicii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Apropo de facut propozitii, fiimiu toate propozitiile la face cu Traian si Emil.... Sper ca pe B sa il invete ...cat mai tarziu, ca cine stie ce mai scrie!
A plecat astazi zicandu-mi ca daca nu il gasesc la 1 la scoala sa il caut in Bulgaria! (cica pe acolo e o tabara pt cei ce castiga la Cangurul...mi-a trebuit ceva vreme sa procesez informatia). Parca-l vad ca iese plangand ca cine stie ce a gresit si "am pierdut tabara, mami, cand mai ma duc eu in Bulgaria"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

si la noi era agitatie, cconcursul se tinea la noi in clasa de la 8, erau multi copii care erau curiosi cine ii va supraveghea, ca doamnele lor nu aveau voie :-)

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Vai sper sa n-auda fiul de la nimeni ca premiul e o tabara in Bulgaria, ca are o pasiune pentru tara asta, nu ma intrebati de ce .... Cu atat mai mult cu cat, in capul lui, Bulgaria rimeaza cu zapada, ca din zapada faci bulgari, da?

Cica a facut bine la toate, acuma om vedea. Era happy ca din cauza concursului nu au primit teme mai deloc.

Acu ne-a venit informare de la invatatoare sa-i inscriem, daca vrem, la concursurile Smart din martie-aprilie.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
www.tocanadecuvinte.blogspot.com" target="_blank">TocanaDeCuvinte
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

da, Smarturile sunt 10 lei bucata, doamna a zis romana si cun.generale pt Giulik :D sa mai schimbam :D

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Felicitari micilor cangurasi, sunt convinsa ca s-au descurcat mai mult decat onorabil!
ne-am inscris si noi la Smart, romana si mate si la Winners...stiu ca am mai scris intr-o postare, mey, da numai pe la noi s-a auzit de concursul asta?! Cica e si international....

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mina

Vai sper sa n-auda fiul de la nimeni ca premiul e o tabara in Bulgaria, ca are o pasiune pentru tara asta, nu ma intrebati de ce .... Cu atat mai mult cu cat, in capul lui, Bulgaria rimeaza cu zapada, ca din zapada faci bulgari, da?


Sincera sa fiu, habar nu am daca e vreo tabara in Bulgaria, insa toti copii de la fiimiu din clasa vor sa mearga!
Tare asocierea Bulgariei cu zapada...numai copii puteau vedea/gasi asemenea asociere!

Acum, zice ca a facut totul bine si se pregateste pt baraj..."ca doar nu ne-om duce cu totii in Bulgaria, mai triaza din noi", mi-a explicat el serios ce e cu barajul asta!
E baraj si la pt clasa inati?
Deocamdata nu mai participa decat la "Cu Europa la joaca" ...cred ca e acelasi concurs cu "Euroscolarul"...a fost si la gradi si tine el minte ca au premii "super"
De astazi cred ca reluam activitatile sportive...ca din cauza de zapada vreo 2 spatamani am lipsit...la ce flescaiala e pe afara, mi-e groza de ce ne astepata!
Sa aveti un sfarsit de saptamana frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Mda, e un sport in sine (si anume sport extrem) numa incercarea de a ajunge la sala de sport. Noi am facut aseara 45 de min cu taxiul (drum de 15 min in mod normal) la dus, iar la intors am mers pe jos pana la metrou cale de vreo 2 strazi, cu munti de zapada pe trotuar (dar MUNTI, mai inalti ca mine) si soferi nervosi pe carosabil. Sper ca in seara asta sa ajungem la si de la antrenament in conditii bune, altfel tare mi-e ca ma lasa nervii si taiem tenisu pana da coltu ierbii.....

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
www.tocanadecuvinte.blogspot.com" target="_blank">TocanaDeCuvinte
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mina, sport extrem a fost si drumul cu masina de aseara de la engleza din Tineretului pana acasa in Pipera: 18.40 - 20.20. Ca sa nu mai spun de cautatul locului de parcare, parcatul, si iesirea din locul de parcare. Acum 2 zile am necesitat ajutor la impins masina.


Pana una alta, hadeti, spuneti careva impresii despre Cangurul asta sa stiu ce sa ma astept acasa. Poate o gasesc bosumflata rau pe fiica-mea. S-au postat undeva subiectele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Am vazut subiectele de la Canguras ... f alambicate dupa parerea mea ...
copilu' zice ca le-a facut pe toate, ca s-a incurcat doar la 3 din ele (e unul cu niste balansoare cu calut de montat), dar i-a ajutat doamna ... offf, nu putea si doamna sa-i lase sa le faca singuri, de capul lor ???!!! asa cum stiu eu cate ar fi facut de una singura ?! doamna castiga ceva daca iau punctaj bun copiii la concursul asta ? scrie ceva prin regulament in sensul asta ?
Nu stiu ce sa mai cred ... nici nu stiu in ce a constat "ajutorul", poate le-a mai citit inca o data enuntul ... Cred ca numai cand primesc rezultatele imi dau seama cat de "substantial" a fost "ajutorul"; daca iau punctaj diferentiat copiii din clasa, atunci a fost cat de cat corecta doamna ...

La voi cum a fost ?



Mergi la inceput