Scolari de iulie-august 2004 (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
mi-e sooomn si e marti. si-s cam intepenita de cateva zile. e clar ce chef am, nu???
haideti la o cafea, poate ne mai dezmortim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

vin la cafea :) Am plecat de acasa cu bagaj, manualele pentru maine si poimaine, haine de schim,b, in caz ca nu reusim sa ajungem acasa :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi e asa nasol la voi si azi?
noi am avut noroc din nou, avem doar vreo 5-6 cm de zapada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Am curatat non-stop zapada ieri, azi parca nici nu trecusem pe acolo :( A viscolit toata noaptea, acum s-a oprit, sper sa fie OK, nu-mi place sa stau pe la altii...

Ce liniste e aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...mamaaa ce a mai nins de ieri pana azi,vreo 30-40 de cm,eu am mers foarte foarte greu pana la serviciu,pe jos ca oricum cu altceva nu aveam nici o sansa....acum nu mai ninge dar a inceput sa bata vantul
In rest toate bune si frumoase,cupilu si-a primit diploma cu premiul I la proba de baraj la smart la romana si un set de rechizite scolare...ieri cand s-a intors de la teatru mi-a declarat ca si-a facut un nou prieten,eu zic foarte bine..."de fapt nu prieten ci iubit?...io"cum adik iubit?care-i diferenta intre prieten si iubit?..."pai a zis ca o sa ne pupam cand o sa fim in clasa a XII a!"
hai sa avem o zi faina si sa vina mai repede primavara aia.....aa si Happy Valentines Day pentru cei indragostiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana
...ieri cand s-a intors de la teatru mi-a declarat ca si-a facut un nou prieten,eu zic foarte bine..."de fapt nu prieten ci iubit?...io"cum adik iubit?care-i diferenta intre prieten si iubit?..."pai a zis ca o sa ne pupam cand o sa fim in clasa a XII a!"


Mariuca e geniala !!
Si de la mine pentru voi, de z'day (asta am invatat-o de la Andrei Gheorghe, el avea o placere deosebita sa prezinte Valentine's asta!!) - ceva dulce !!https://picasaweb.google.com/alicesiandrei/Diverse#5709009795962295938

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cuscrelo da' ce bunatati super mai faci in ultimul timp


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sa traiasca noul iubit al Mariucai!..ce sunt tatal ..mama?
Alice ia sa nu mai ne aduci bunatati..ca ne ingrasam!

Io-s aia cu intrebari....dar daca nu.. pe voi..atunci pe cine? Li s-a introdus notiunea de cratima si scrisul cuvintelor gen: intr-un, printr-o ..etc..Apoi antonime..sinonime..?? Asta ca sa stiu cam care sunt cerintele..
Ieri Luca a fost pedepsit nu a avut voie sa paraseasca camera..pe motiv ca este nervos nevoie mare la lectii..si pt ca nu stie sa copieze corect..copiere ,nu dictare! Prin urmare l-am introdus in "taine" teatrului radiofonic..A ascultat Doua zeci de mii de leghe sub mari..I-a placut!!!!..mai vrea! Si tot de ieri am introdus cititul zilnic..stabilim o carte /saptamana si demaram actiunea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mey, macar cineva sa se mai si ingrase, ca io una nu pot si pace buna ! Si daca nu am mincat la prajituri, briose, cornulete, ciocolata ... plus piine la orice fel de mincare !?
Kimmy, Andrei habar nu are de notiunile acelea, sint sigura ca profesoara lor nu le-a spus de asa ceva !
Mi-a placut ideea cu teatrul radiofonic Unde ai gasit asa ceva ???), mi-am amintit cu cita placere ascultam si eu pe vremuri la radio fel de fel de piese, eram lulea indragostita de Marcel Iures si Florian Pittis !!
De citit, nu prea pot sa il conving pe Andrei, dar ma straduiesc !! Aici sigur nu seamana cu mine, io-s devoratoare de carti !!

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

si eu si eu..mare fan al teatrului radiofonic!!

uite aici:
http://www.edituracasaradio.ro/cat-prod.shtml?grp=2&cat=15
sper sa nu fie reclama...Luca a primit cd-carte de la cineva..nici nu-mi mai amintesc de la cine..si el l-a regasit printr-un sertar!

Mergi la inceput