Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 31

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Pai nu cred ca este vb de epidulara, pt ca din cate am inteles astia nu au in spital asa ceva, trebuie sa imi cumpar eu kit-ul. Si sincer nu as vrea sa il iau deocamdata pt ca ma gandesc ca nu am nevoie de el. Dar cred ca ar trebuii sa faca si ei o anestezie, doar nu ma coase pe viu. Va spun ca am asa o frica, mai ales ca stiu ca s apropie momentul,parca nici nu-mi mai vine sa dorm. La fel m-am gandit si eu Dana, ca ma refac mai repede, ca nu o sa depind de nimeni apoi. Eu si asa nu prea pot suporta durerile, knd faceam cate o analiza stateam o jumatate de zi si ma vaitam ca m-a intepat in vena,dar acum la nastere?!

37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Happy nasc in Pitesti la spitalul judetean de aici ...

37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Bia, daca o sa te gandesti non stop la cat o sa te doara si ce nasol o sa fie iti faci singura rau. Concentreaza-te asupra a ceea ce urmeaza sa faci - sa aduci pe lume o fiinta. Gandeste-te cum o s-o tii in brate, cum o sa se uite la tine, cum o sa-ti zambeasca.. Sa spuna fetele care au nascut normal, dar din ce am auzit pana acum nu prea iti amintesti durerile atunci cand te coase doctorul..

cu Gaza, DPN 30 Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

pai si cum de te-ai hotarat sa nasti natural daca nu suporti durerea?
kitul costa cam 100 ron. se face dupa dilatatie 4 parca.
eu daca nasteam natural. sigur il luam dinainte
pe de alta parte.. ai timp sa il trimiti pe sot sa il cumpere.. ca poti ajunge destul de greu la faza aia.
dar poate reusesti fara epidurala.. si atunci totul e 'natural'

AMR fix 4 saptamani

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Happy, apropos de durere - stii ca la cezariana se zica ca travaliul este dupa ce nasti.. Asa ca oricum o dai, durere exista. La nastere naturala e atunci, la cezariana e dupa..
Important e ca o sa ne vedem puradeii si asta va sterge orice fel de durere, ma gandesc

cu Gaza, DPN 30 Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Dana, mie sincer.. imi e mai frica de cezariana decat de nastere naturala. la mine s-a pus prb de cezariana din cauza unor considerente..
in fine. am tot citit peste tot de simptome dupa ceza.. si m-am ingrozit. am mai zis.. creierul meu percepe durerea cam asa: f rau sau deloc.
am experienta unei laparoscopii acum ceva ani.. scos fire.. si desfacut 2 din incizii. de-atunci am asa o teama.. mi-e sa nu patesc si acum la fel..

AMR fix 4 saptamani

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Bia zic si eu ca si Dana, incearca sa nu te mai gandesti la durere, gandeste-te la minunea pe care o sa o tii in brate dupa. De durere oricum o sa uiti indata ce iti vezi puiutul sanatos in brate . Hai, curaj c-o sa fie bine

Monica, fericita 34+ cu Cezar-Andrei

AMR: 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Happy ce-a fost atunci a fost, acum o sa fie bine, mai ales c-o sa ai si rezultatul in brate

Monica, fericita 34+ cu Cezar-Andrei

AMR: 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Happy, esti sigura ca trebuie neaparat ceza? Te intreb ca am mai auzit ca unii medici recomanda ceza chiar daca nu ar fi neaparat necesar.
Oricum ar fi, am mai zis, nu te gandi la durere, ca innebunesti pana nasti.. gandeste-te la ce o sa tii in brate

cu Gaza, DPN 30 Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Buna seara, Doamnelor
Am avut o perioada incarcata, cu multa munca(dar nu ma plang), si multe emotii.
Am incercat sa citesc din urma, dar e greu pt ca sunteti foarte harnice la scris.
Dara, ma bucur pt tine ca ai reusit sa scazi glicemia aia (si nu conteaza metoda-adica insulina- ci rezultatul)
Tala, sanatate multa lui David.
Meg, multa sanatate lui Matei.
Amy, chiar ma gandeam la tine cand am vazut nenorocirea aia de viscol in zona voastra. Dar ma bucur ca esti bine
Monna,Ronina
Fetelor cu 37 de saptamani, cand va vad pe voi ma apuca si pe mine emotiile...
Pup toate burticile.
Eu in afara de munca, am fost ocupata si cu flacaul meu care dupa ce s-a vindecat de pneumonie, a dat-o pe laringita.
Dara, tu nu ai scos aspenterul? Eu l-am scos conform dr U, si am dublat doza de innohep (una dimi, una seara), pt ca aveam rezistentele crescute (0,67 si 0,88), si urmeaza maine iar o tura pe la Fundeni, apoi marti vizita la gineco care saptamana trecuta mi-a dat o veste proasta, si anume ca nu-mi face anestezie generala. Mi-e fricaaaaa.
Fug si revin cand pot
Pupici pe burtici la gacici

Niko, mami de Alex(1995) si 29+ cu
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput