Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

pt bubite, si eu la fel ca miki folosesc mixtura mentolata, calmeaza ff placut. Eu am avut alergie la unt cu bubite si mancarimi rele si mixtura asta calma f bine.
Legat de baita, noi tot zilnico facem la amandoi copilasii.

ally, cum a fost la surori?

viss, f bine ca ai fost ferma cu data motului la copilasi. Nasii pot sarbatori ziua fetitein lor in week-end-ul dinainte ca nu asa de important ca implinirea primului anisor din viata.

scrish multumesc. Cand mai mergeti la munte? Am vrea si noi la sa mergem la sf lui feb sau primul week=end din martie. Ne gandeam sa sarbatorim acolo lasatul secului cu finii ca sa nu mai facem iar mutari in casa, dar o perche de fini nu poate sa mearga chiar pe 25-26 feb. Ne-o lasa viscolul pana atunci? oare are ceva daca sarbatorim cu o sapt mai tarziu cu finii?
cami, tu ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada pai weekendul asta nu mergem ca e ziua soacrei mele dar celalalt mai mult ca sigur! cu zapada cica vestile sunt bune, de sapt viitoare cica o sa fie cam 8-10 grade parca nici nu imi vine sa cred, mi se pare o veste din alt filmunde la munte vreti sa mergeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele,

Va rog trimiteti-mi si mie inca odata utilizatorul si parola de pe picassa sa vad si eu poze de la turta Catalinei...Nu ma mai pot conecta si eu cred ca sunt aceleasi data,dar poate m=o fi lasat memoria..Plus ca vreau sa mai pun si eu poze cu strengarul meu..

Madutza
Bine ca v-ati simtit bine!!!

Scrish te-am visat aseara mami,erai gravidutza si nasica la bebe al meu...Te vad si acum,cu parul blond lasat pe spate si o rochita crem cu verde..Iar sotul tau ii luase lui bebe un costum de ski adidas gri..



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

Incerc sa scriu rapid si scurt pe doi ca ma grabesc, am stat juma de ora pe telefon la cabinet sa imi faca o programare sa ma duc cu piscoata si azi nu are nimic liber, abia maine dupa amiaza

Ieri la intalnire a fost bine pana au aparut prietenii cu a lor fetita doamne , nu am vazut asa copil in viata mea, tipa, urla, nu statea locului 2 secunde efcetiv... tragea de tot si toate, baga mainile peste tot, musca canda inceput Ellie sa tipe si sa urle prima data piscoata era in bratele mele pe picior si a pus buza si a inceput frate a plange cu lacrimi si suspine de nu stiam cum sa o potolesc si s-a intorc cu fata la mine si se agata pur si simplu de mine si se ascundea se vedea clar ca s-a speriat si e stresata ca numa cand dadea cu ochii de ea intorcea capul si se ascundea Sa nu mai spun cand ne-am despartit sa plecam fiecare la casa noastra Stacey "prietena" a puapt-o pe piscoata pe frunte , asta nu-i nimic, dar s-a dus si a puapt-o si pe guraaaaaa!!!!!!!! imi venea s-o fac bucati, eu nu o pup eu pe gura pe fiica mea, da nu ea ????????? cate nesimtire si ignoranta !!!! mi s-a urcat sangele rau in cap si pana am ajuns la Londra numa am fiert in suc propriu si l-am bodoganit pe Nick, ca cica sa ne intalnim nu stiu cand in Londra sa vina ei si apoi sa mergem noi la ziua lui Ellie si nu mai stiu pe unde, s-o creada ei ca eu ma mai intalnesc cu asemenea specimene.... pfff iar mi s-a urcat sangele in cap

Madutza felicitari pentru o petrecere reusita si o motata scumpa si dulce sarbatorita !!!iar te-ai tuns , nu numa vopsit nu ?

hai ca scriu al mesajul asta de juma de ore, ma duc sa selectez vreo 2 poze sa va arat "specimenele" care ne-au speriat ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac, ma bucur ca te-am bucurat! Cum a iesit tortul? A mers cu frisca in el?S-a mancat?
Mada, chiar ma gandeam daca ajung ai tai la tine...Ce i-ai luat mamei cadou?
Spiridusho si Andra cand nu ii e bine papa doar laptic!
Lalely e totul la fel la poze, poate ai apasat tu gresit...
Scrish, ai gasit ciorapei pt finutza? Eu inca nu m-am apucat sa iau nimik ca finul meu creste intr-un ritm ametitor... am zis ca iau atunci apropae, pe 1 aprilie candva.
Dimi am facut sufleul de conopida sa vedem daca are succes la bb si praji cu nuca si caramel sa vad cum iese...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, cum sa o pupe pe gura....frate!
Bine ca sti ca nu te vezi cu ei, saraca Sofie, s-a speriat de specimenul salbatic, pupici sa-i treaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mary, pai depinde, uita-te daca are rosu in gat, atunci e posibil... a cantat pe afara?daca nu poate fi de la masele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna dim!Am scos-o ieri pe anda afara si azi noapte mi-a facut temperatura 39 of i-am dat nurofen si panadol muci nu prea are, oare e de raceala sau e de la maselute ca ii ies 3 of help?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

MADA felicitari pt petrecere foarte frumoase toate si tu si Cate niste frumoase,apoi tortul cu kitty super si carutul din pepene la fel.[left]Strumpy imi pare rau ca te-ai suparat dar asa sunt englezoaicele cand am fost la londra la nunta fratelui meu era o englezoaica si la fel te saluta pupandute pe guta

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui spiridusha

Miki, si eu stiam de mixtura mentolata...eu acum cativa ani faceam alergii nasoale la capsuni...si eram ca un dalmatian de la mentolata aia... acum nu stiu care e treaba cu mentolul la bebelusi..

Lintea am facut-o scazuta cu ce am gasit si eu prin casa:)) albitura, morcov, un cartof, vegeta, etc. Si important e ca am pus-o la inmuiat azi pe la pranz...pana acum seara se dublase volumul, am fost uimita...
Eu am facut-o asa de regim, adica n-am calit ceapa, nu am pus deloc ulei. Doar un fel de suc de rosii care e amestec si cu gogosar/ardei (nu stiu sigur), din productia soacrei.

Si cum ziceam de bubite, febra nu. Deloc. Azi i-am dat ketof :)) Doarme asa bine copilul meu acum... sa vedem cu maselele cum o fi. Saracutul are aproape peste tot inflamat, sa iasa odata ca mi-e mila de el.

Delia, referitor la saleuri/saratele, evident ca zic de alea din aluat cele mai bune! Si la botez la cumnati, tot soacra-mea le-a facut, si erau puse pe masa in niste pahare mai inalte si umblam de la o masa la alta:))) sa mananc saratelele...

Voi le mai faceti baie zilnic la bebelusi? Eu i-am zis doctoritei azi ca fac zilnic si mi-a zis ca pot renunta la baia zilnica si ca pot trece la "o data la 2 zile"...mie mi se pare ca "se pune praful pe el", raman scame, transpira :))) nu prea imi vine sa nu-l spal zilnic...


Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011




si pe noi ne chinuie maselele, sunt teroare are deja doua si acum cred ca ies cele de jos..
cu baita eu ii fac la 2-3 zile in cada, restul zilelor o spal inainte de nani in chiuveta

Mergi la inceput