Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***398***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bebestrumpf

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Novus, io aveam impresia ca iPadul este o tableta produsa de Apple.

Ca unele telefoane sunt atat de destepte incat le poti folosi si pe post de tableta, asta e deja miracolul tehnicii...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Novus, io aveam impresia ca iPadul este o tableta produsa de Apple.




Asa o fi

Hai ca vin fetele si ne lamuresc ce si cum

No deci m-am bagat in discutii despre I-uri si nici macar nu le cunosc bine

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna dimineata,

Am vazut ca va bateti capul cu chestii de IT...hai sa va ajut io cu niste clarificari, nu ca ma pricep , dar lucrez in domeniu cam de prin 2005.

So, toate sunt tablete - asta e denumirea generica. E vorba de un dispozitiv ca un monitor,cu sistem de operare, cu tot ce ii trebuie unui laptop, dar nu are tastatura, bla bla bla. E la fel ca un telefon din ala smart, adica cu functii inteligente, dar nu are si utilitate de telefon. Cine si-ar dori un telefon cat un monitor? In schimb il poti folosi cu skype ca sa vorbesti cu cineva, sau cu mess, are inclusiv camera incorporata.
Ipad e cea mai raspandita, dar si Samsung are tableta. Apple e primul care a inventat acest comcept. Samsung doar de 1 an au introdus acest produs.
Daca aveti alte intrebari punctuale, incerc sa va raspund.
Eu i-as lua asa ceva lui Victor...la 14 ani.
Dar am auzit chestii de genul: copii la gradi cu telefoane mobile, iar din clasa 1 au deja smart phone-uri...

_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

GIGE am impresia ca eu nu te-am imbratisat

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Apropo, fetelor cu iPad, intrebare: sunt fiabile? Adica rezista la busituri, tranteli si alte alea? Ca mie touchscreenul mi se pare o inventie proasta, nu-mi inchipui cum ar arata dupa o sapt de interactiune cu fiu-meu, care nu e tocmai gentleman cu aparatura...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bebe

Io incerc sa nu zic "asta nu o sa fac", "asta nu o sa-i iau decit..." pentru ca am mai zis si nu m-am tinut de cuvint.
Mi se pare exagerat telefon la gradi' -exagerat pentru noi si necesitatile noastre. Dar in clasa 1 CRED ca va avea telefon pentru ca si "pe vremea noastra" exista telefonul fix si puteam vorbi cu parintii nostri. Eu nu sint curioasa decit de utilitatea telefonului; am un Nokia -sint fan Nokia da, prefer acest "brand"- model 1900 toamna; nici taste nu mai are pentru ca lui Ian ii place sa vorbeasca la telefon dar nici prin cap nu-mi trece sa-l schimb; il schimb cind se strica; so, sper ca nici Ian sa nu fie pasionat de "smart"-uri. De fapt, pina acum, el stie ca la telefon vorbim, nu stie ca exista muzica, jocuri etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete

Ce de discutii aprinse pe-aci :)

Vin si io cu niste poze de la ski, doar ca sint toate facute in casa, ca nu prea am fost "in faza" la iesirile la zapada, motanul skiind si noi fiind cu sania... e acolo si o poza cu dedicatie speciala pentru Novus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

M-ati terminat cu ipodurile, aifoanele si alte ai-ureli;))) Asta e ca in caricatura aia, cand un copil zicea:"I-phone!", altul "I-pad!" si tatal, nervos si resemnat in acelasi timp:"I-pay!":)))
Superba Chatoneasca-junioara...15 kile zici? Gogoneatza lu' mama, ca asa e de...mushcabila! Dar vad acolo o fetita mai mica semanand cu Pogo...verisoara? Sau numai eu vad o asemanare evidenta?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

nu e verisoara fetita, e doar pretena :) e sora baiatului din poze.

Mergi la inceput