Strugurasi de Sept-Oct2011 *35*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

noi avem centru de act. il stii de pe facebook. sta la el 10-15 min legat. ceea ce pt fii-mea e o performanta :D

Anca, si de la 8 pana la cat doarme si cu cate treziri?
dupa 2-3 ore pe zi cat doarme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hayat, fa te rog un banner 220x200 si il pun pe siteul meu (verze.ro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

dar ce e cu vaccinul de 1 an?

am citit si eu tot felul de vaccinuri si boli cauzate de mediu in care traim, insa dupa ce am discutat cu sotul, am ajuns la concluzia ca noi nu putem sa o protejam de destinul ei (eu una cred in destin, cred ca ne nastem cu o linie Conturata, nu trasata ) .. mai mult o forma agresiva (fara a o vaccina) de o boala a copilariei, cred ca poate sa fie tot atat de grava asupra ei ca un vaccin..
apoi o protejez eu o perioada, insa pot sa fac asta mereu? incepe gradinita, scoala, intra in comunitate..
Apoi cum sunt bbelusi de 6-9 luni -1 an cu cancer? contactul cu lumea asta e mic incat mediu sa-i poata cauza o boala atat de grava.. off tot ce zic e Doamne te Implor ajuta-ne si Da-ne sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Anca, multumesc mult ptr raspuns!

Tetine 2 am luat si noi, laptic strangem la congelator. Saptamana asta plec dimineata de acasa, asa ca ii da tati cu biberonul. Eu vin la pranz acasa, deci ar fi cam 3-4 ore intre muls/ alaptat. Chiar si asa, e greu ca inca nu suntem prietene cu biberonul, dar e hranace- cum zice maica-mea- asa ca va manca.

Mai greu e cu programul, ca e o printesica ... Boabele de mazare ii mai lipsesc. Orice o supara, orice mic disconfort o transforma intr-o plangacioasa... Ne-am resemnat deja:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei , la 1 an e rapel DTP. cu alte cuvinte schema de vaccinare completa e alcatuita din vaccinurile de la 2-4-6 luni. La 1 an e un rapel care e facut pt a tine nivelul de anticorpi la o anumita valoare (conform explicatiei MF). Eu cred ca odata ce exista deja anticorpi organismul e protejat. Cand se va lovi de virusul respectiv va avea posibilitatea sa multiplice anticorpii. La 1 an se mai face ROR-ul care cica ar fi responsabil de provocarea autismului la copii.

May, ce site fain ai ! Tu il administrezi?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

va salut fetelor si va imbratisez!

sarbatorind terminarea sesiunii si inceperea diversificarii ma realatur grupului ! mi-ati lipsit .

diversificare: am inceput acum 4 zile cu cereale Organix inmuiate cu apa plata. atat ce m-am mai dat peste cap cu diverse variante de incepere a diversificarii si pana la urma am ajuns tot la cutia de cereale pentru bebelusi. eh... tipic mie, desi nu e de lauda. mai e vreun bebelus prin grup care a papat sau sunt sigura zuza care a incalcar armistitiul celor 6 luni de alaptare? :)))



Lori fericita mamica de MARA ( 20.08.2011 ora 14:25 ! )


Bine ai revenit! Succes cu diversificarea! Pentru mine e inca o mare provocare si enigma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b



app de chestia asta ... nu mai suport sa ma uit la tv. debiteaza unii niste ineptii de iti sta mintea in loc.
eu nu stiu unde si-au facut astia scolile de jurnalism
mie una mi-e greata la propriu ...



mami fericita de 2 comori
Annelies (30.06.2005) si Ronald (21.09.2011)



de acord!

se vede ca is pe recuperari. Am una bucata frate din nou la mine si una bucata mama fumacioasa si papacioasa ca se chinuie sa se apuce de calcat de vreo 5 ore...so...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci, oana. da :)
de cand am nascut nu m-am mai ocupat cum trebuie de el. din pacate asta s-a simtit si in trafic si pe forum. dar imi revin eu :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Sei , la 1 an e rapel DTP. cu alte cuvinte schema de vaccinare completa e alcatuita din vaccinurile de la 2-4-6 luni. La 1 an e un rapel care e facut pt a tine nivelul de anticorpi la o anumita valoare (conform explicatiei MF). Eu cred ca odata ce exista deja anticorpi organismul e protejat. Cand se va lovi de virusul respectiv va avea posibilitatea sa multiplice anticorpii. La 1 an se mai face ROR-ul care cica ar fi responsabil de provocarea autismului la copii.

May, ce site fain ai ! Tu il administrezi?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



nu stiam ca Ror=ul e responsabil de asa ceva. .. chiar vb cu mama ca l-as refuza, insa pe de alta parte cum zicea si ea:"daca face o forma urata de rujeola/rubeola.. cu febra mare , si de regula nu prea exista tratament pt asa ceva .. ce faci? " si m-a blocat.. chiar ce fac? cu ce as lupta?

greu cu aceste decizii.. jur ca m-as muta in varf de munte , sa am vacuta mea, gradinuta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

hai ca fac cap nou

Mergi la inceput