Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Sa fiti sanatosi puiutilor de ieri:

ROBERT de bebinuta
FILIP de lissa_ana
TUDOR de eska


de azi:

EMMA-IOANAde Andy08
RARES-MIHAI de madybulancea




iepurasilor coconasilor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Buna dimi.....azi avem 6 luni,si sunt tare mandra ca am reusit sa alaptez exclusiv si ca Rares a crescut asa frumos....deci avem 8,9kg si cred ca 70 cm...se intoarce pe burtica,de pe burta pe spate,face rostogoliri in pat,se taraste dar intr0un mod ciudat,apuca jucariile bine,am vazut ca le plimba de la o mana la alta,rade dar nu tot timpul,nu sta in fundulet decat sustinut si azi sarbatoreste cu muci,ieri a facut si febra un pic....asa ca uram si noi LA MULTI ANI celorlalti sarbatoriti!



Mami de Razvan si Rares


si noi ne bucuram pt voi. sa fie sanatos si el si ala mare, tu sa ai laptic in continuare, sa ai putere si energie pt ei si sanatate ca-i mai buna decat toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Sa fiti sanatosi puiutilor de ieri:

ROBERT de bebinuta
FILIP de lissa_ana
TUDOR de eska


de azi:

EMMA-IOANAde Andy08
RARES-MIHAI de madybulancea




iepurasilor coconasilor


La multe lunite si de la noi!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cereline


In fundulet stam bine,dar ingrijorarea mea este ca desi spatamana viitoare facem 7lunite nu ne intoarcem de pe o parte pe alta,nu ne schimbam pozitia corpului deloc,poate sa stea si 2ore in aceeasi pozitie,pediatra mi a zis ca ar fi lenesa,sa incerc sa o stimulez cu jucarii sa le pun pe langa ea sa se intinda dupa ele,am incercat dar ea smechera in loc sa se intinda sa le apuce plange sa i le dau si eu bineinteles cedez in favoarea ei!Am incercat sa o pun sa faca cativa pasi nu este interesata deloc,eu sper ca pediatra sa aiba dreptate sa fie doar lenesa !





Dar celelalte lucruri pt varsta ei le face?
Si eu cred ca e mai comoda...trebuie sa o studiezi cu atentie. Nu te panica, cred ca nu exista motiv de panica..
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crudiutalida

Avem laptop................uraaaaaaaa......ca innebuneam aici... noi suntem la spital de aseara...avem branula si facem injectii.....of mititica ce plange ea cand vede asistentele cu buf...nu stiu inca ce are...asteptam analizele,febra a mai acut pe la miezul noptii ,ne-au facut algocalmin si suntem bine acum...mai fetelor dezastru in spitalul asta din Pitesti....cica stam la rezerva singurele,100Ron pe noapte,conditii ioc...........offffff rau e cu mititeii astea bolnaviori......multa sanatate strumfilor bolnaviori

Talida,cea mai fericita mamica de Maria Alexandra(22 august 2011)


Ce mai faceti voi? cum va simtiti? sunteti mai bine?
Pupicei si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

ce de iepurasi pasi, pasi avem deja....uhaaaa

Va pup , sa aveti o duminica tare frumoasa si linistita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Sanatate multa pt bb de Florina si de Talida!

Noi de azi avem 2 dinti! Si al doilea a iesit pe nesimtite...daca nu era febra aia de acu 2 saptamani, ma trezeam muscata de si nu stiam cum asa



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


FELICITARII IEPURAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Buna dimi.....azi avem 6 luni,si sunt tare mandra ca am reusit sa alaptez exclusiv si ca Rares a crescut asa frumos....deci avem 8,9kg si cred ca 70 cm...se intoarce pe burtica,de pe burta pe spate,face rostogoliri in pat,se taraste dar intr0un mod ciudat,apuca jucariile bine,am vazut ca le plimba de la o mana la alta,rade dar nu tot timpul,nu sta in fundulet decat sustinut si azi sarbatoreste cu muci,ieri a facut si febra un pic....asa ca uram si noi LA MULTI ANI celorlalti sarbatoriti!



Mami de Razvan si Rares


Bravooo Raressi felicitari mamicuto pt alaptat exclusiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

FETELOR noi suntem mucosi toti de la tata,mama copil mare pana la copil mic...din fericire copii sunt mai bine(muci ocazionali) dar noi adultii ce sa iau??am sufletul acru de la atatea ceaiuri cu lamaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

\

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Sanatate multa pt bb de Florina si de Talida!

Noi de azi avem 2 dinti! Si al doilea a iesit pe nesimtite...daca nu era febra aia de acu 2 saptamani, ma trezeam muscata de si nu stiam cum asa



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Felicitari Lizucaaaa !

Mergi la inceput