Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Buna dimineata,

Am cam absentat zilele acestea... Stefan mi-e mucios de nu se poate, il aspir, si dupa doua minute este la fel. Sper sa fie apogeul, si sa o luam spre mai bine. Deocamdata tuseste doar putin, parca se ineaca, eu cred ca din cauza ca nu poate respira. Oricum, nu stiu cum s-a intamplat, totul a escaladat foarte rapid. Ieri la pranz nu avea nimic, si seara deja era plin de muci.

Offf, este atat de greu cu puiuti mici, eu una ma simt ca ultima mama din lume.

Ana, multa sanatate! Crisspy, la fel si voua. Parca mai era cineva bolnavior, nu mai stiu...

Lulusor, mult succes la clinica. Este interesant acest concept. Cel mai important este ca tu esti increzatoare in reusita metodei. Multa bafta si asteptam vesti!

Corry, felicitari pentru masuratorile comorilor tale!
Alexia, la fel si voua pentru falcosita Ruxi :))

Mai aveam de spus ceva, dar am uitat, am citit tot in calup.

Sa aveti un weekend linistit!


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)


Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui crudiutalida

Avem laptop................uraaaaaaaa......ca innebuneam aici... noi suntem la spital de aseara...avem branula si facem injectii.....of mititica ce plange ea cand vede asistentele cu buf...nu stiu inca ce are...asteptam analizele,febra a mai acut pe la miezul noptii ,ne-au facut algocalmin si suntem bine acum...mai fetelor dezastru in spitalul asta din Pitesti....cica stam la rezerva singurele,100Ron pe noapte,conditii ioc...........offffff rau e cu mititeii astea bolnaviori......multa sanatate strumfilor bolnaviori

Talida,cea mai fericita mamica de Maria Alexandra(22 august 2011)



Offf multa sanatate..si ma bucur pt tine ca ai laptop..mai trece timpu altfel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Sanatate multa pt bb de Florina si de Talida!

Noi de azi avem 2 dinti! Si al doilea a iesit pe nesimtite...daca nu era febra aia de acu 2 saptamani, ma trezeam muscata de si nu stiam cum asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Buna dimineata mamici si bebici!
Imi pare rau ca sunt beblusi bolnaviori, sper sa treaca repede
Cereline bine ai revenit.
Eliza bravo pentru dintisori si sper sa-ti iasa toti asa usor
Anemi ma bucur ca Petru e mai bine
Alina_din eu nu am aparat de aerosoli, dar am folosit cand era Paula mica tot de la firma indicata de fete.

Noi aseara am fost pentru 3 ore la o petrecere si a fost tare bine. Copii au ramas cu soacra si au fost foarte cuminti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

La multe lunite sarbatoritilor de ieri:
FILIP de lissa_ana
TUDOR de eska
RARES-MIHAI de madybulancea
ROBERT de bebinuta

si de astazi :
EMMA-IOANAde Andy08



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimi.....azi avem 6 luni,si sunt tare mandra ca am reusit sa alaptez exclusiv si ca Rares a crescut asa frumos....deci avem 8,9kg si cred ca 70 cm...se intoarce pe burtica,de pe burta pe spate,face rostogoliri in pat,se taraste dar intr0un mod ciudat,apuca jucariile bine,am vazut ca le plimba de la o mana la alta,rade dar nu tot timpul,nu sta in fundulet decat sustinut si azi sarbatoreste cu muci,ieri a facut si febra un pic....asa ca uram si noi LA MULTI ANI celorlalti sarbatoriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Buna dimi.....azi avem 6 luni,si sunt tare mandra ca am reusit sa alaptez exclusiv si ca Rares a crescut asa frumos....deci avem 8,9kg si cred ca 70 cm...se intoarce pe burtica,de pe burta pe spate,face rostogoliri in pat,se taraste dar intr0un mod ciudat,apuca jucariile bine,am vazut ca le plimba de la o mana la alta,rade dar nu tot timpul,nu sta in fundulet decat sustinut si azi sarbatoreste cu muci,ieri a facut si febra un pic....asa ca uram si noi LA MULTI ANI celorlalti sarbatoriti!



Mami de Razvan si Rares


Bravo Rares! eu cred ca face destul de multe pentru varsta lui. Luca la 5 luni jumatate se invarte doar de pe spate pe burta. Ma bucur ca ai reusit sa-l alaptezi atata, se vede ca ia priit. sa treaca repede muci si febra.

Alina-din am vazut ca au la sensiblu Omron C28 la 260 de lei, era cu 16% redus. Poti macar sa te duci sa vezi cum este, sa-ti faci o parere si sa compari preturile cu cele de pe net, poate cu taxa de transport ajungi tot acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Buna dimi.....azi avem 6 luni,si sunt tare mandra ca am reusit sa alaptez exclusiv si ca Rares a crescut asa frumos....deci avem 8,9kg si cred ca 70 cm...se intoarce pe burtica,de pe burta pe spate,face rostogoliri in pat,se taraste dar intr0un mod ciudat,apuca jucariile bine,am vazut ca le plimba de la o mana la alta,rade dar nu tot timpul,nu sta in fundulet decat sustinut si azi sarbatoreste cu muci,ieri a facut si febra un pic....asa ca uram si noi LA MULTI ANI celorlalti sarbatoriti!



Mami de Razvan si Rares



La multi ani!
Au venit scutecele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Buna dimi.....azi avem 6 luni,si sunt tare mandra ca am reusit sa alaptez exclusiv si ca Rares a crescut asa frumos....deci avem 8,9kg si cred ca 70 cm...se intoarce pe burtica,de pe burta pe spate,face rostogoliri in pat,se taraste dar intr0un mod ciudat,apuca jucariile bine,am vazut ca le plimba de la o mana la alta,rade dar nu tot timpul,nu sta in fundulet decat sustinut si azi sarbatoreste cu muci,ieri a facut si febra un pic....asa ca uram si noi LA MULTI ANI celorlalti sarbatoriti!





La multi ani!
Au venit scutecele?

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


NU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Noi avem Laica, dar si Omron e tot p-acolo. Nu este mare diferenta intre cele cu compresor si cele cu ultrasunete. Am inteles ca ar fi un pic mai zgomotoase cu compresor, dar doar un pic, nasa Evei are d-ala si il foloseste destul de des, nu s-a vaitat vreodata de el. Si cred ca Omron este.

Eu nu l-am folosit niciodata si as prefera sa se astearna praful pe el in continuare

Mergi la inceput