Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:


Fac capitol nou si la nani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Capitol nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Seara buna fetelor,

v-am citit de pe telefon, asa ca e posibil sa nu-mi mai amintesc chiar tot.

Sdcristian, felicitari pentru progrese. Cu siguranta miscarea si programul personalizat au ajutat mult.

Adra, imi pare rau de trezirile dese. Si noi stam cam prost cu somnul in ultima vreme.

Ilida, da, foarte tare jumperyl, mi-ar placea si mie :)

Miha, povesteste-ne mai mult despre cum a fost la piscina. Cat de calda a fost apa?

Alina-din, parca tu ziceai de fier. Eu i-am dat fier lui Stefan o luna jumatate, la indicatia medicului, dupa o analiza de hemograma. Am inceput cu o picatura de 3 ori pe zi, apoi doua zile am dat doua picaturi de 3 ori pe zi, apoi trei zile 3 picaturi de 3 ori pe zi, pana nr picaturilor = nr kg. Asta a fost schema noastra, insa eu iti recomand sa vorbesti cu medicul tau.

Navicula, parca voi sunteti in continuare bolnaviori. Multa sanatate!

Referitor la iaurt, noi ne mai facem in casa. Asa o sa facem si pt Stefan, mai ales ca pediatra noastra a zis ca nu vrea sa introducem branzica, ci iaurt. Avem o cana din aceea de pamant, si in ea facem iaurtul.

Lui Stefan nu i-a mai curs sange din nas. Mergem la dr luni si vb mai pe indelete atunci. Sanul meu e ok. Ma doare rana la supt, dar asta va trece. Multumesc pentru grija fetelor.

Va doresc o seara cat mai usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebinuta
Cred ca ne da tarcoale primul dintisor si este foarte agitat.
Eu sunt destul de obosita, astazi mi-am pierdut rabdarea fata de amandoi am strigat la Ada...l-am certat si pe Robert si apoi am inceput sa plang si eu. Cred ca oboseala isi spune cuvantul...



Bebinuta de
Ada(30 nov 2006) si de Robert (11 iulie 2011)



Bebinuta, se mai intampla!!!! Imi pare rau!! Saptamana trecuta miercuri eu plangeam si urlam mai tare ca Imi!!!! Saraca, acum tresare uneori la sunete inalte!!! Probabil ca isi aminteste de cand strigam eu!!!
Mi am propus sa nu mai tip!!! Mi am propus ca l trezesc pe sot, mai degraba nu mi mai pasa de el, decat de Imi.
Daca eu sunt obosita, il trezesc sa stea cu ea, sa mi fac si eu un pic somnul si apoi sa fiu fresh.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui oxidoni

Fetelor,

Ce repede cresc puii nostri. Pe mine ma strange in spate cand ma uit la Miruna, o vad cat e de mica, cat e de dulce, cum zice ea un 'mama' stalcit cand plange..si ma gandesc la luna iulie, cand va trebui sa ma intorc la munca.
Noi nu avem cum sa o lasam cu nicio bunica, pentru ca ele sunt departe (la 300 km), muncesc amandoua, iar de langa noi nu vrem sa o dam. Astfel, avem 2 optiuni: cresa (de stat sau particulara) sau o bona.

Acum, spuneti-mi si mie va rog, care stie, ce parere aveti de cresa de stat 'Ciobanasul', din sect 2. Sapt viitoare vom depune dosarul, ca daca nu esti acceptat, cica n-ai cum sa o vezi (mi se pare o prostie asta, dar na....)

Deasemenea, daca cineva din Bucuresti ne poate recomanda o bona ok, de treaba, om bun si care iubeste copiii, cineva in care se poate avea incredere....

Nici nu stiu cum sa facem sa fie mai bine.

Multumim


Mami de minune de fetita Miruna-Maria (14 iulie 2011)


Super tare faza, ca-n Romania, intai trebuie noi sa te primim si apoi o sa vezi tu daca-ti place sau nu
Sper sa gasiti solutia potrivita pentru voi. La noi doar un singur camin ia copii, cam de la un an jumatate si acolo cu pile, in rest dupa 2 ani, iar la particular e scump, foarte scump.

Mergi la inceput