Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Alina, noi avem un omron c28. L-am luat cand avea Stefan o luna jumate si a racit. Pediatra ne-a recomandat omron, si modelul acesta era la farmacie, deci l-am luat pe loc, fara sa mau caut pro si cons.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Avem laptop................uraaaaaaaa......ca innebuneam aici... noi suntem la spital de aseara...avem branula si facem injectii.....of mititica ce plange ea cand vede asistentele cu buf...nu stiu inca ce are...asteptam analizele,febra a mai acut pe la miezul noptii ,ne-au facut algocalmin si suntem bine acum...mai fetelor dezastru in spitalul asta din Pitesti....cica stam la rezerva singurele,100Ron pe noapte,conditii ioc...........offffff rau e cu mititeii astea bolnaviori......multa sanatate strumfilor bolnaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Alina, eu as lua Omron, pentru ca e marca consacrata.
Mady, daca e si cel mic racit, amana cateva zile diversificare
Despre trezitul noaptea cu suparari: Ni se intampla si noua de vreo saptamana, nu in fiecare noapte. E o perioada cu multe achizitii, toata tensiunea se descarca noaptea, in somn. Multi dintre ei se apropie de anxietatea de separare sau sunt deja acolo. Solutia sta ca intotdeauna in rabdare si calm. Astea trebuie exersate ca mare nevoie vom avea de ele

Noi suntem bine, Filip are o haraiala in gat, si nu inteleg de ce, nu tuseste, nu muci, in somn resprira suplu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Adra, Stefan cand haraia, ni s-a spus ca ar fi de la ceva secretii/ muci mai de profunzime, si ca trece in timp. A trecut, e ok acum. La fel nu tusea, nu avea muci. Poate or fi fost secretiile alea din lichidul amniotic.
Multa sanatate si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Noi suntem bine, Filip are o haraiala in gat, si nu inteleg de ce, nu tuseste, nu muci, in somn resprira suplu.


blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Exact asa si Luca de 3 zile si nu tuseste sau febra sau altcevaDeci nu inteleg ce are
Nopti usoare tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui crudiutalida

Avem laptop................uraaaaaaaa......ca innebuneam aici... noi suntem la spital de aseara...avem branula si facem injectii.....of mititica ce plange ea cand vede asistentele cu buf...nu stiu inca ce are...asteptam analizele,febra a mai acut pe la miezul noptii ,ne-au facut algocalmin si suntem bine acum...mai fetelor dezastru in spitalul asta din Pitesti....cica stam la rezerva singurele,100Ron pe noapte,conditii ioc...........offffff rau e cu mititeii astea bolnaviori......multa sanatate strumfilor bolnaviori

Talida,cea mai fericita mamica de Maria Alexandra(22 august 2011)

Multa sanatate si sa va reface-ti repede!Tare mi-e mila de ea mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

fetele. noi suntem ceva mai bine. Iar am fost la spital la aspirat si iar au scos o tona de muci...dar suntem spre bine.Aseara chiar "a cerut" mancare. Se intindea si deschidea gurita la mancare, asa ca i-am facut cateva cereale din care a si mancat ceva ; cred ca i se facuse pofta/dor de mancare.

Azi iar a mancat putin morcov fiert. Nu il stresez...o luam iar incet ca la inceput

Deci aveti grija cu haraieli si muci...eu acum suflu si-n iaurt Sunt tare pacatosi, acum sunt putini si bebe e ok, acum bebe e plin de muci verzi. Cum zicea si Pufi ca a patit cu Eduard, asa am patit si noi.

Cereline bine ai revenit. Sa stii ca si Petru face parte din categoria puturosilor doar ca el ar sta numai in brate .

Alina noi avem un omron, luat direct din farmacie. Si suntem f multumiti de el.Eu nu m-as aventura la marci necunoscute pt ca este o investitie de lunga durata.

Talida multa sanatate printesei ! Sa ne tii la curent !

la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

eu eram mai inainte

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Ana, ne-am prins
Asadar sunteti mai bine, bravo! La ce spital mergeti pt aspirare?
De ce zici sa avem grija la muci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Multumesc pentru sugestii. O sa iau in serios parerile voastre . Va ca sunt mai multe tipuri de nebulizatoare Omron.Acum pe care sa-l iau?

Mergi la inceput