Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Noi nu sarbatorim, nici inainte nu sarbatoream...pt Adi (sotul meu) ziua asta si-a schimbat semnificatia, ca de Sf Valentin acum 11 ani si-a cunoscut soacra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Deci am o stare nasoala...bb al meu a fost mai smiorcait mereu,in sensul ca el se joaca putin singur,vrea mult in brate,se culca greu dar in ultimele 3 zile m-a capiat...plange mult,doarme ingrozitor,nimic nu ii convine,or fi mucii,dintii sau poate iritatia care nu i-a trecut nici acum,si knd il dau cu crema urla,cred ca nu o sa il mai dau cu nimic,nu mai stiu....is obosita rau,cu nervii la pamant,imi vine sa am urc in masina si sa fug in lume,sa nu mai stiu nimic,dar eu am ales asta asa ca urlu si eu prin baie....razvi la varsta lui facea multe lucruri.el e doar smiorcait!si mai am si senzatia k nu se mai satura la san,se agita,tipa,noaptea suge si la juma de ora...
stiu cca altii au probleme reale si eu doar ma smiorcai pe aici...oare cu cine sa semene si rares?/



Mami de Razvan si Rares

Mady stai linistita si eu am avut aceiasi stare zilele trecute.
multi sa le treaca la pitici raceala si sa iesi repede din starea asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Crisspy, hahaha! Si e de bine sau de rau? :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Sa va zic mai multe despre Natalia: se intoarce de pe burta pe spate si invers toata ziua, nu sta locului o clipa, toata ziua da din maini si din picioare, peste zi o pun pe patul nostru de 1,6m/2m si se rostogoleste intr-una pe toate partile de la o parte la alta a patului, prinde jucariile cu manutele si pe toate le baga in gura si le roade, se intoarce cand e strigata pe nume, in fundulet sta doar spijinita singura nu vrea, e topita dupa fetele mai mari dimineata cand se trezeste le cauta cu privirea si cand le vede e toata un zambet.
Programul nostru e cam asa:
- la 4-5 dim si la 7-8 dim tzitzi
- la 9-10 cereale care ii plac foarte mult
- la 11 somn cam o ora
- la 13-14 bea 150ml LP apoi somn 1-2 ore
- la 16-17 piure de legume in diferite combinatii morcov, telina, pastarnac,cartof, orez, dovlecel de 2-3 ori pe sapt ii pun si carnita de pui, piureul nu il mananca intotdeauna foarte bine dar insist, daca nu am timp sa ii fac piure mananca tot lapte
- la 19 tzitzi si daca a dormit putin la 14 mai doarme jumatate de ora la mine in brate
- la 21-22 baita o data la 2 zile si tzitzi+/- LP
- de adormit adoarme in jur de ora 23.
Toata ziua tipa si gangureste si cand se plictiseste de unele jucarii le ia in mana si le arunca iar daca e obosita doar in brate plimbata prin casa ii place.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Crisspy, hahaha! Si e de bine sau de rau? :)))


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)


Pana acum e de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Operatiunea marul copt s-a lasat cu mutre ingretosate:))) Vedem maine daca-i place mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Operatiunea marul copt s-a lasat cu mutre ingretosate:))) Vedem maine daca-i place mai mult.


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)


si la noi la fel. Nici Eva nu-l agrea. Tot o juma de banana si o inimioara de dovleac si astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Noi nu sarbatorim, nici inainte nu sarbatoream...pt Adi (sotul meu) ziua asta si-a schimbat semnificatia, ca de Sf Valentin acum 11 ani si-a cunoscut soacra

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Happy Valentines Day

Nici noi nu acordam vreo importanta majora zilei indragostitilor pana acum insa anul asta ptr ca petrecem asa de putin timp singuri ne-am gandit ca e un motiv numai bun s-o chemam pe mama sa stea putin cu Edu si noi sa fugim in lume, asa ca astazi mai vad si eu orasul .


Mady si eu am momente de-astea, Edu pe masura ce creste e parca din ce in ce mai dependent de noi si urla mai ceva ca atunci cand era bebe. De ex. acum cand se trezeste noaptea sa pape urla cat il tin plamanii pana vin eu cu bibe astfel ca il trezeste si pe sot care sa plimba cu el prin casa pana pregatesc eu papa . Mi-e si jena de vecini ca se aude asa tare


Na ca m-am plans si eu putin ce numai voi ???!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Happy Valentine Day!!!!
Nu uitati sa va pupati si sa va spuneti cuvinte frumoase, caci astazi este sarbatoarea dragostei!!!


La multe lunite (cu foarte mare intarziere si scuze) pentru cei de pe:

9:
VLAD-RAFAEL de cristelle25
DAVID-NICHOLAS de morenna

10:
ERIC de lulusor77
ANA MARIA de fecian

11:
FILIP de lissa_ana
ROBERT de bebinuta
TUDOR de eska

12:
EMMA-IOANA de Andy08
RARES-MIHAI de madybulancea

13:
MAYA-MARIA de cereline
CARLA-MARIA de alinaoprea
ALMA-ALEXANDRA de cioranitza

si 14:
SARA-IOANA de Ruxiii
MIRUNA-MARIA de Oxidoni
GABRIEL de Roberta84





Mergi la inceput