FIV in Ungaria 153

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

Si ca sa raspund si la intrebari, pe 17 febr e ziua cea mare.
Multumesc si pentru incurajari.

_
3 IA si un 1 FIV nereusite in tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Irene, faina recenzie, demna de cel mai bun travel-agent, parol, sintetica, bine documentata, structurata si organizata, eu am citit-o cap-coada si nu m-a apucat..si experienta mea cu business case-uri e huge..
ma bucur ca ai ajuns cu bine home..ca sa-ti mai iei gandul de la big beta day, alege-ti activitati care-ti fac tie placere si nu implica efort fizic si..relax
eu am cam pierdut sirul discutiilor aici si recunosc ca nu-mi aduc aminte daca esti la primul fiv? daca da, iti doresc sa fie un succes, daca nu, iti doresc sa fie ultimul, tot pe motive de succes..
pe 17 promit ca ma uit sa vad outcome-ul..sa fie cu noroc
adipapazi, deci pe-aicea bantui noaptea, eu te asteptam la oldies but goldies

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

Lara27: multumesc pentru aprecieri; meritul apartine in intregime sotului. Mi-ar placea sa poata fi puse pe prima pagina, ar fi mai usor de accesat de persoanele interesate, dar nu stiu pe cine trebuie sa rog pentru asta.

_
3 IA si un 1 FIV nereusite in tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

topate fetele si va doresc multa bafta!!!!!
normatu ce problemer ai avut?sarcina usoara sa ai pana la final
corinuk,ioana,lore sarcina usoara sa aveti si voi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Ank, eu sunt pe Eutirox de la inceput, dar pentru ca nu s-a gasit, am luat aproape 2 luni l-thyroxina... Dar pt ca nu am facut TSH intre timp, nu stiu daca a fost mai bine cu Eutirox sau l-Thyroxina. Am gasit din nou Eutirox, facut de italieni, dar din pacate e de 100 ... si trebuie sa-l rup in 4...e enervant!

Irene, si eu am stat la Korona... si mi se pare ca descrierea facuta de tine e foarte realista! Eu n-o puteam scrie asa frumos ... poate sotulache da, ca la noi el e cu "vrajelile" in casa
Asteptam cu interes vestea cea mare ... 17 e intre 14 si 24 ... intre 2 zile dedicate sarbatoririi dragostei, nu? Deci e musai sa vii cu vesti "dragastoase"... Pupici

Gretta
, te asteptam cu vesti bune si cu detalii... Doamne ajuta!

Lara, daca se face un fan-club pentru tine, ma inscriu!!! Te-am zarit nitel si pe la babe, ador felul in care scrii ... si faci haz de necaz ... Cred ca asa ar trebui sa facem toate, ca sa putem merge mai usor inainte! U rock!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

cris, imiMs: Vin cu vesti bune. Sunt ok si dr spune ca m-am refacut complet dupa primul Fiv, iar cel mai important nu am chisturi sau orice altceva. Sunt bineeeeeeeeeeee Astazi pot zambi un pic dupa esecul avut.
Iar acum ne pregatim fortele ptr pasul urmator.
Stiti cumva cat costa cariotipul ptr sot si trombofilia ptr mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

La Buda, cariotipul e 12000 ft/pers, banuiesc ca e peste tot la Kaali la fel. Iar trombofiliile, am scris eu cateva si le-a publicat pe prima pagina. Tin minte ca MTHFR vine cam 75 ron in banii nostri, deci muuuult mai ieftin ca si in RO, doar ca ei nu le fac pe toate. PAIurile sigur nu le fac. Totusi, cele care se fac, iti recomand sa le faci acolo daca ai posibilitatea!!! Nu cred ca o sa depasesti 5 mil cu cariotip cu tot!!!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Cris.....te astept cu drag la babute, eu aici sunt doar la recrutare..vorba ceea: si la sfarsit a mai ramas..umorul
apropos de umor, it takes one to know one..si eu m-am distrat teribil cand am observat cum ti-ai taiat 'pai-ul homo' de la semnatura..
fan-club, promit eu ca deschid celui care ma gravideste

Irene, poate trece pe prima pagina persoana care deschide capitolul, respectiv cine are parola pentru user "FIV Ungaria", info (gen pensiunea Korona prima pagina) trebuie scris boldat, cu rosu si eventual perseverat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

cris: si cariotipul si trombofilia le voi face in tara. Si ma interesa in principiu costurile la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Buna fetelor!
Revin dupa o lunga absenta..nu am postat nimic dar v-am citit zilnic.Felicitari celor cu reusite si multa bafta celor ce aspira la una.
Acum pot in sfarsit sa visez si eu la FIV.De ceva vreme ne chinuim cu azoospermia si in tara nu am primit nici o sansa din pacate.Am luat drumul Budapestei, la Kaali de unde am fost indrumati spre un urolog-androlog extrem de profesionist si care dupa prima consultatie ne-a dat sanse.Biopsia a iesit pozitiva iar acum sunt eu la rand la investigatii.
Incep prin a-mi face analizele indicate de P.K si prin martie ,cred, vom avea urmatoarea intalnire.
Asa ca novice fiind in domeniu ma voi mai adresa voua cu cate o nelamurire.
Multumesc tuturor ca existati!!

Nothing is impossible, some things are just harder than others.

Mergi la inceput