FIV in Ungaria 153

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joannaalx spune:

olimp....poti sa mergi cu prietena ta prima data daca vrei dar eu m-am inteles bine in engleza si cu dr lesko si cu tandor...si am inteles k dr. bodnar stie cel mai bine dintre ei engleza. ar fi bine daca mergi cu prietena ta sa le spuna medicilor k de data urmatoare o sa vb engleza cu ei pt k daca mergi cu translator s-ar putea sa faca nazuri a doua oara dak nu vb maghiara...am auzit k s-a mai intamplat...mie personal nu pt k eu de la inceput am vb engleza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:


Irene, multumim pentru informatii
Cris 25, nu prea inteleg...tu acuma esti pe Eutyrox? Se gaseste din nou medicamentul asta ca la un moment dat era de negasit. Eu nu sunt la curent cu alternativele si din ce am mai citit pe aici am inteles ca Eutiroxul asta ar fi mai bun decat L thyroxin, asa este sau depinde de fiecare cum reactioneaza la tratament?
Pupice la toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

joaannalx multumesc pt sfat asa am sa fac vad ca trebuie sa imi iau masuri de precautie , sper sa nu intampin probleme sunt o persoama emotiva , sper sa nu ma pierd pe acolo ( emotional vorbind). sper doar sa fie amabili caci m-am saturat de "amabilitatea unora dintre doctorii nostrii",

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

irene: iti doresc un beta mare. Si eu ma intorceam greu noaptea dar ziua nu. Eu am stat mai mult in pat ptr ca asa m-am simtit eu bine. Eu zic sa nu te mai stresezi, fii mai relaxata si pe cat posibil, greu de altfel, nu te gandi la ziua cu beta. Bafta multa!
imiMs: Doamne ajuta sa fie totul ok maine! Tine-mi pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

doamne,irene, cum ar fi sa gasim la eleven o sticla de vin cu etichete: ENDOMETRIUM WINE: drink it now and you-ll get pregnan?
olimp, bun venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joannaalx spune:

olimp
medicii sunt f dragutzi cu toata lumea, deci din acest pct de vdr nu trebuie sa iti faci pb...lasa emotiile la o parte si mergi inainte...stiu k e greu si eu am trecut prin chestiile astea, dar in final a meritat. iti doresc multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Gretta...iti tin pumnii de azi dimineata de la 8...sa ma anunt cand pot sa-i dau drumul...ca sa pot lucra si eu ceva!!!!
Astept cu nerabdare vesti de la tine!



---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

joannaalx , asa am sa fac , am sa las emotiile deoparte , trebuie sa merite eforul vad ca si tu ai reusit si acum esti mamica , sa-ti traiasca fetita sa te bucuri de ea.
adipapazi multumesc de urari de bun venit , felele mi-au fost de mare ajutor cu indrumari altfel cred ca si acum asteptam e-mailul de raspuns de la ei .
sper sa vin cu vesti bune sau... sa nu ma descurajez daca nu reusesc din prima , nu vreau sa mai terec printr-o pierdere de sacrcina , mi-am revenit greu dar trebuie sa merg mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

adipapazi: daca da rezultate si la mine scoatem noi pe piata un vin cu eticheta asta si il brevetam; dar toate drepturile ti se cuvin, ca tu ai lansat ideea (cel putin printre noi, din cate stiu eu).
Asta inseamna ca totusi cineva a avut rabdare sa citeasca tot ce a scris M despre Korona, deci a meritat efortul. Sau ti-a sarit in ochi partea cu vinul pentru endometru?

_
3 IA si un 1 FIV nereusite in tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

adina, ai un pm de la mine,
merci ptr ca ai sa-mi raspunzi,

Mergi la inceput