Strugurasi de Sept-Oct2011 *34*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Mai, voi sunteti culmea. Io raman in urma, vad ca ati scris pana ati inchis capitolul, apoi ma chinui sa termin capitolul si cand ajung la urmatorul vad ca si ala e deja inchis Cu greu am reusit sa ajung la zi, cu toate ca nu citesc decat pe diagonala, deci clar am mai pierdut din subiecte.

Mi-a atras atentia insa, disperarea Marieisophia. Imi pare tare rau ca aveti asa probleme cu funduletul. Partea cu cacacitul la fiecare stranut, dat din maini etc e normala. Ei nu au sfincterul dezvoltat si nu si-l pot contracta voit. De aceea nici nu se recomandata antrenamentul cu olita mai devreme de 1-1,5 ani. Cine zice ca se incepe foarte devreme cu olita intre perne daca nu sta copilul in fund singur (credeti-ma ca mi s-a spus mie) nu stie ce probleme ii poate creea copilului. Deci cum spuneam, e normal sa tot scape caca. Ce nu e normal insa, e faptul ca bebele tau se face carne vie la fundulet imediat ce pielea intra in contact cu scaunul si urina. Eu as spune ca este ori o problema intestinala, si anume are o ciuperca, bacterie sau ce-o fi care favorizeaza inflamatia, ori e o problema dermatologica. Eu as investiga mai profund problema pt ca e clar ca asa nu mai merge. O vizita la dermato e absolut necesara daca n-ati fost deja. Apoi niste analize: o urocultura, o proba de scaun (sa nu fie vreun stafilococ, zic si eu), poate si la sange.Eu asa as face. Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

inutsa tinem pumnii si ne rugam la DD.speranta moare ultima si sa tii minte asta tot timpul sa fii increzatoare in ziua de maine.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Inutsa ,multa sanatate surioarei tale .

Mi-am adus aminte de o prietena care a refuzat operatia si tratamentul si ...nu mai e cu noi

Mariasophia ,mergeti mami la dermato , fata mea are o piele atat de fina pe fund si n-am dat-o niciodata cu crema sau alte chestii,nu stiu ce sa-ti spun .Daca as sti ca te-ar ajuta ceva ,ti-as trimite de aici din Germania creme ,pampers sau ce vrei ,sunt fffff bune calitativ si nu mai scumpe decat in Romania
Pe fata e iritata ?
I-ai dat si tu prea multe creme ,ai dat toata farmacia pe funduletul ei ,probabil e de la stomac ,kk sau ce mananci tu
Nu vreau sa-mi imaginez ce greu e

Eu am o pletoasa acasa ,uneori ii prind perisorul cu clestisori si-i fac codita la spate iar pe dedesubt regenereaza altul si e destul de lungut . Ii seamana lu tat-su la par ,el are parul des ,eu Dumnezeu cu mila



Fata mea e plangacioasa ,vrea numai in brate ,vrea la san si adoarme imediat ,cum o pun jos se trezeste si plange ,inca nu m-am dezbracat de pijamale de dimineta
O fi semne de puseu ?
Am invatat-o sa doarma la san si nu stiu cum s-o dezvat ,help !

S-a intors si ea ieri de pe spate pe burta si a inceput sa planga




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Oau, de pe spate pe burta? Bravo Nouras!!!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

suna aiurea postul meu asa ca delete :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

N-am citit nimic de ieri, acum ma pun pe citit, ca vad ca s-au umplut ceva pagini.
Am pus poze cu Petriscanul pe cont si vreau sa fac un SONDAJ:
Acum, ca am postat poze si cu tatal lui Petru, dupa voi, dragele mele, cu cine seamana mai mult Petru? Cel putin, la varsta asta...nu stiu ce o sa fie mai tarziu.
Merci

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, ce ai deletuit tu acolo?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Hellena, cu tine nu avem poze.Mie mi s epare ca seamana cu el numai ca are ochii albastri.Tu ai ochi albastri?

inutsa imi pare rau sa se faca bine


May, ce curioasa m-ai facut de ce ai deletuit?


Zubi ce frumos ii sta lui Ayan cu parul scurt.Dupa pare ce mai papati?


Azi am vorbit cu o prietena la telefon care are un baietel de 1 an si 7luni.

Ea a inceput sa-i dea suc de morcovi la 6 saptamani.Apoi pe al 3-4 luni mar cu biscuite.Supa si sucurile le-a dat cu biberonul.Am ramas fara cuvinte


Azi am fost afara cam 45 de minute.Si ieri am fost 15 minute.


Si tot azi Anastasia s-a intors de pe burta pe spate.A mai avut ea o tentativa esuata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ok, hai sa nu va las curioase :D
ma minunam de ce a zis Oana oaw, cand a mea se intoarce de ceva timp de pe spate pe burta.
pe scurt parea ca al meu copchil e supercopchil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Rach, sunt si cu mine poze la folderul meu pe contul comun, cum sa nu, si nu una. sunt si cu mine cu petru, cu mine gravi, mai multe...
Eu am ochii verzi, tatal lui tot verzi, Petru albastrii.
Stai ca mai pun o poza cu mine pe cont

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput