Strugurasi de Sept-Oct2011 *34*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

gata, am pus poze si cu mine

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Hellena, Petru seamana fff bine cu tatal lui, iar tu esti o frumoasa.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

camady tu esti o scumpa, nu eu!
da, si tata (si nu numai-lali, hayat, etc) spune ca seamana ff bine cu tatal lui si vroiam sa stiu si parerea voastra.

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor o intrebare scurta ... si urgenta..
Am luat carucior chicco multiway, acu insa il vreau pe liteway..si maine pot sa il schimb..
-diferentele sunt:
multyway are 4 roti fata 4 spate, are geam de vazut bebe, are 7,8 kg, e mai LAT in interior
liteway are 2 roti fata , 4 spate, nu are geam , e mai ingust in int cu 3-4 cm, insa e mai usor cu 1 kg

O mamica in magazin imi zicea sa nu iau liteway ca baiatul ei la 2 ani nu mai intra in el, sotu voia multiway, eu liteway ca e mai usor , si are sac de dormit de iarna ( nu are insa bara dar se poate cumpara separat).. m-am lasat influentata si am luat multyway.. acu parca l-as vrea celalalt.. sunt confuza rau..mai bine mergeam singura..

VOI ce ziceti? ce ati face? l-ati luat pe cel usor desi e mai ingust? sau pe cel lat mai greu?
Exista posibilitatea sa nu poata intra in carucior daca creste si caruciorul e ingust?

aici e liteway
http://www.soffiplanet.ro/la-plimbare/carucioare/chicco-carucior-sport-lite-way-garnet.html

aici multyway http://chicco.ro/product--promotie-carucior-sport-multiway--1278.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Sei, parerea mea este sa-l lasi pe cel cumparat, multyway.
Chiar daca este putin mai greu ca celalalt, este muuult mai usor ca multe alte carucioare, inclusiv ca cel avut de tine, din ce am inteles.
Este mai spatios, se vede, si pare mai rezistent. Chiar daca la 1 an1/2 copiii nostrii or sa mearga pe piciorusele lor, tot vom avea nevoie de carucior, astfel incat la 2 ani, la plimbarile lungi unde vor obosi, este indispensabil un carucior. Daca d-na aceea ti-a spus ca in liteway baietelul ei de 2 ani nu mai intra, eu zic ca a spus-o tocmai ca sa te ajute. Mie imi place cel luat de tine. Votez: multyway.


Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, fiecare cupil cu achizitiile lui. A mea nu vrea sa se intoarca nicicum de pe spate pe burta. Se opreste pe laterale. Probabil ca o sa stea bine mersi in fund si manevra asta cu intorsul n-o s-o faca. Mie mi-e egal atata timp cat o vad ca imi creste frumos,e sanatoasa, din ce in ce mai prezenta si ma surprinde in fiecare zi cu cate ceva mai mult sau mai putin nou.

Nu trebuia sa stergi postul. Nu cred ca ar fi deranjat pe cineva. Stim cu totii ca fiecare copil e diferit de cel al vecinului. Nu pot sa nu imi amintesc de Lali care povestea de Paul (ca a facut totul mai tarziu) si uite acum ce frumos, mare si destept e!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

MULTIWAY
la trotuarele din romania mai bine unul mai solid, plus ca a ta bibi e mai grasunica si mai bine sa aiba spatiu mai mult. pt un kg nu merita sa-l schimbi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

MULTIWAY

Subscriu la ce a zis may

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mie mi-a placut mult mai mult lite way... poate poza e mai faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Hellena, nu mi se pare....chiar seamana cu tac-su.Tu esti o frumoasa

Mergi la inceput