Strugurasi de Sept-Oct2011 *34*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Buna dimineata!!
Citit tot,in capul meu ceatza!
Va invit la o poate ne mai limpezim nitel .

Maria aseara privind la dr House( am inceput sa vad de la prima serie,ca am tot vazut pe sarite si voiam sa vad toate episoadele la rand,asa ca am holbat ochii la laptop pana la 2 am cu sot[:S]) ,ma gandeam la puiuta ta si la iritatia ei nesuferita. Pune si tu un meniu aici cu tot-tot ce ai consumat intr-o zi, plus felul in care ai ingrijit fata in ziua respectiva,fiecare etapa. Hai ca pana la ura identificam problema si rezolvam iritatia.

Eu incep sa-mi pierd calmul cu cel mai maricel . Se trezeste din ce in ce mai des plangand,idiferent ca e vorba de somnul de noapte sau de cel de pranz , nu il doare nimic doar e prost dispus si ma indispune si pe mine ,de il las singur in camera si plec in alta,ca altfel tip la el. Nu stiu de la ce ar putea fi, dinti si masele nu ii mai ies,are dantura complea,nu il doare in gat,nu il doare la pipi,nu ii e teama ca se scapa pe el ca imi cere sa il duc la baie dupa vre-o jumatate de ora dupa trezire. Nu pleaca nici direct la jucarii sa creada ca nu le mai are,nici nu cere mancare imediat,deci nici de foame nu face asa. Si are numai un plans de ala asa ca si cum i s-ar ineca toate corabiile, ca si cum l-ai fi trezit dintr-un vs frumos si ar fi vrut sa fie realitate,nu stiu daca m-am facut inteleasa. Dupa ceva timp de la trezire ii trece brusc,incepe sa rada,sa se joace... Cum sa il fac sa nu mai planga cand se trezeste?Fetele cu bebei mai mari,help!

Revin,ma apuc de curatenie!


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)


Neata

Lali, Maia dimineata deschide ochii si se trezeste frumos cu zambete, dar in timpul zilei plange la orice trezit. :(((
Am urmarit ieri somnurile pt May (chiar le-am notat)
- 11:30 -> 13:00
- 15:30 -> 16:00
- 18:00 -> 19:00

90% cu tzitzi in gura, deci nu va ganditi k m-am destrabalat cat a dormit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

:)) asta cu YOU HAVE TO ENTERTAIN ME e deviza lu fii-mea :))
si acum e in scoica in fata mea si daca nu ii cant\dansez\ma stramb o da in plans si tipete =))


...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Si eu credeam ca doar eu fac pe maimutica toata ziua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Lali nici eu nu dau cu crema funduletul

Azi vin socrii si nu pot dezlipi Guga de mine ca sa fac si eu ceva mancare, nu mai spun k am o chiuveta plina cu vase murdare, sotul a spalat o tura dimineata dar au mai ramas
Abia astept sa ne cumparam masina de spalat vase...
BTW daca cineva poate sa imi recomande ceva astept... ma gandesc una de 6 seturi... e ok? nu e prea mica?

Sei, abia astept sa vad Mei Tai-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 210xy spune:

[quote]citat din mesajul lui elly_b

app de caini .... rottweileri nu naparlesc tare, nu?
eu am un bulldog francez si imi vine sa dau cu el de pereti (n-are cainele nici o vina) pt ca naparleste excesiv.
si de unde eram o obsedata de curatenie .. acum imi vine sa-mi tai venele.
e capitolul la care eu nu fac fata.
il spal cu clorhexidina, e mai bine cateva zile si o luam de la capat. si nici nu pot sa-l spal saptamanal cu sampon.
i-am schimbat mancarea de n ori si degeaba.
si nici nu pot sa aspir zilnic toata casa ca e mare si inseamna juma' de zi pierduta.
mai zilele trecute am amenintat-o pe fii-mea ca daca nu se responsabilizeaza sa perie cainele ... il dau
evident, n-am de gand, ca il iubesc pe animal. dar nici nu stiu cum s-o scot la capat


Si rottii mei naparlesc dar nu cred ca e perioada de naparlire acum, iarna. In orice caz le cade par destul. La 2 zile e musai sa aspir toata casa. Eu primavara ii tund si fac asta pana toamna, si sunt fericita sa nu mai avd nici un firicel de par in casa. Am hotarat ca prin vara sa ii las dormitorul Mirunei, in care ei sa nu mai aiba acces...altfel nu stiu nici eu cum as scoate-o la capat gandindu-ma ca e copil si va sta mult pe jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

...ori eu sunt dusa cu pluta, ori altii..
Cineva m-a zis ca si-a pus copilul in fund (nu la 45 grade!) intre perne de la 4 luni si vroia sa incerce acelasi lucru cu copilul meu
Apoi a vrut sa ii dea suc (asa, de pofta). Un suc absolut no name, in conditiile in care eu om mare beau rar suc cumparat.
GOD!!!! Am crezut ca explodez ! Bine ca a plecat !

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

natalia, eu chiar am fost zen dupa prima ei postare. la a doua in acelasi stil am fost acida. si oricum nu pastrez vreo pica. asa ca pace pe pamant. make love, not war
cui ma supara i-o dau pe fii-mea o zi si se potoleste :P

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro

nu cred .. io n-as da-o nici macar noaptea, care by the way .. aseara din 1 in 1 h .. da m-am obijnuit, cu cearcanele din oglinda ma adaptez mai greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui NataliaS

'Neata!

O briosa proaspata homemade cu crema de branza si limete , o cafea fierbinte si o cutiuta muzicala la pachet de la noi :)

Mai fetelor, pe bune ca zic si eu ca Roxi( By the way - Bine ai venit!) - fiti mai Zen...ce v-ati luat asa de fata asta? Voua sa nu va zica omu' numai ce va place ?...ca altfel gata...zbarleala de arici? La mine puteti sa sariti la beregata, ca nu-s prea sensibiloasa si suport...daca ma irita...dau IGNORE, ca deh suntem pe-un forum public, unde a tunat si ne-a adunat 67 de femei instabile hormonal, in perioada de adaptare la stari de fapt noi, care alapteaza, sunt nedormite uneori, iritate alteori...INSA ATENTIE!!! priviti partea frumoasa a vietii voastre de acum NU VA MAI INTALNITI CU EA!!! si te loveste un dor...eu realizez acum cand vreau sa o dragalesc pe Ana care are 7 ani si e aproape cat mine, si nu mai pot sa o ridic prea usor in brate Spuneti ce va doare, ca doar de aceea suntem aici...insa nu va suparati asa rapid...pe bune ca e primul topic de mamici la care postez (din cele3 frecventate), la care lucrurile devin virulente dintr-o data, cum apare vreo replica incomoda

Maria - zic si eu ca fetele - mergi la medic! Fa un sumar de urina sa vezi PH-ul . Eu la eritemul grav am procedat asa: spalat dupa fiecare pipi, dat cu violet de gentiana cu un bat de urechi, uscat cu foenul, peste pusa crema de la Avent Pediatril si o data la 2 schimbari pus si un strat de Nistatin unguent. Noua ne-a trecut in 2-3 zile. Am incercat si un alt scutec mai bumbacos. Sanatate multa!
Noi folosim crema de galbenele de la Transvital si sunt f multumita de ea.



Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si Ilinca Teodora 30.08.2011
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/







hahaha.. cine vb ..., la al treilea copil te consideri zennn?

PS: ne vedem next week (daca imi cumpar caleasca la fata ?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 210xy spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui May3

natalia, eu chiar am fost zen dupa prima ei postare. la a doua in acelasi stil am fost acida. si oricum nu pastrez vreo pica. asa ca pace pe pamant. make love, not war
cui ma supara i-o dau pe fii-mea o zi si se potoleste :P

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro

nu cred .. io n-as da-o nici macar noaptea, care by the way .. aseara din 1 in 1 h .. da m-am obijnuit, cu cearcanele din oglinda ma adaptez mai greu

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)




Exact asa si Miruna, are nopti in care ma tortureaza din ora in ora dar m-am obisnuit...mi-e mai greu cand imi vad moaca dimineata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Eu fug sa ii dau genunchii fie-mii cu unt ca iar sunt ca smirghelul.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



fak! (sa nu ma banneze careva )

Eu am dat-o 2 zile cu advantan.. in sfarsit ii vad fata curata,ar mai trebui 2 zile, dar o mai dau doar 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

da, la noi a fost jale cu zapada, bunicul meu s-a urcat direct pe casa de pe mormanul de zapada din curte. au stat la tara o saptamana fara curent si telefon.

jade, acum vreo 3 zile am ras-o pe Mariuca pe cap, are o fata acum saraca

da, i-am facut aerosolii cu ser fiziologic.

eu ma tem sa nu ii fi daunat la spate faptul ca a stat multisor in scoica cu drumurile astea, aica vreo 4-5 ore...

a mea nu mai vrea sa staea culcata, tot da sa se prinda de toate alea (inclusiv parul meu) si sa se ridice. cum o pun culcata, urla ca din gura de sarpe...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Bine ati revenit acasa, sper sa treaca repede vremea asta, ca am vazut ca e teroare pe la voi..
Va pup sa va treaca repede raceala..

Da ce tot aveti cu parul copiilor bre? .. ma alatur si eu lui Jade , in clubul invidioaselor

Mergi la inceput