Strugurasi de Sept-Oct2011 *34*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.Eu vin dupa o noapte de n treziri a lui Eva, care s-a trezit de tot si la 7 . Aoleu ce va invidiez pe fetele care va dorm bebeii.
Nici eu nu folosesc crema la fundulet. Dar nici n-am avut vreo iritatie ceva.Imi pare rau ca va confruntati cu astfel de probleme.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

neata,

may, cateodata esti totala!

pe buci am inceput si noi sa renuntam la crema. o mai dau doar seara si cand mi se pare ca e un pic iritat.

la noi rafturile de scutece de la lidl sunt goale..

mi-am luat deterrgent de rufe si pt suprafete bio! rufe inca nu am spalat dar ala de suprafete este bestttt!!! Eu spal numai cu domestos. altceva nu ma satisfacea pana la detergentul asta!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

M-am bucurat degeaba ca ma duc la cheltuit bani.. Mi-a venit o factura la curent.. Luna viitoare macar sunt facturi-free..asa ca o trag acuma si luna viitoare huzuresc.
Am sunat si la ortodont sa vad cat ma costa scoaterea aparatului - 360 ron

Pot sa ma impusc in cap luna asta ?!?!?!

Lali , sa iti traiasca sotiorul ! La multi ani pentru toti strugureii pe care nu i-am felicitat! Imi cer mii de scuze dar de pe telefon atat de greu scriu ca imi vine sa il trantesc de pamant! Cand intru pe calc se schimba un pic situatia. Asa ca scuze inca o data...nu vreau sa credeti ca sunt nesimtita..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!!
Citit tot,in capul meu ceatza!
Va invit la o poate ne mai limpezim nitel .

Maria aseara privind la dr House( am inceput sa vad de la prima serie,ca am tot vazut pe sarite si voiam sa vad toate episoadele la rand,asa ca am holbat ochii la laptop pana la 2 am cu sot[:S]) ,ma gandeam la puiuta ta si la iritatia ei nesuferita. Pune si tu un meniu aici cu tot-tot ce ai consumat intr-o zi, plus felul in care ai ingrijit fata in ziua respectiva,fiecare etapa. Hai ca pana la ura identificam problema si rezolvam iritatia.

Eu incep sa-mi pierd calmul cu cel mai maricel . Se trezeste din ce in ce mai des plangand,idiferent ca e vorba de somnul de noapte sau de cel de pranz , nu il doare nimic doar e prost dispus si ma indispune si pe mine ,de il las singur in camera si plec in alta,ca altfel tip la el. Nu stiu de la ce ar putea fi, dinti si masele nu ii mai ies,are dantura complea,nu il doare in gat,nu il doare la pipi,nu ii e teama ca se scapa pe el ca imi cere sa il duc la baie dupa vre-o jumatate de ora dupa trezire. Nu pleaca nici direct la jucarii sa creada ca nu le mai are,nici nu cere mancare imediat,deci nici de foame nu face asa. Si are numai un plans de ala asa ca si cum i s-ar ineca toate corabiile, ca si cum l-ai fi trezit dintr-un vs frumos si ar fi vrut sa fie realitate,nu stiu daca m-am facut inteleasa. Dupa ceva timp de la trezire ii trece brusc,incepe sa rada,sa se joace... Cum sa il fac sa nu mai planga cand se trezeste?Fetele cu bebei mai mari,help!

Revin,ma apuc de curatenie!


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Am uitat sa scriu,multumesc tuturor pentru urarile la adresa sotiorului meu, nu a primit atatea urari niciodata.
Si eu ca si Oana,imi cer scuze ca nu urez intotdeauna copilasilor,uit mai,uit de parca am u singur neuron si ala e amnezic sau mahmur.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.
camady

hai sa mi laud nitel copchilul
adormit cu proiectorul si mangaiata pe cap la 10 jumate. trezit la 4 jumate pt papa, apoi iar la 7 jumate tot pt papa si adormit la loc. inca doarme
problema e ca eu dupa alaptatul de la 4 jumate n-am mai putut dormi

iris, peste o luna o bag treptat pe lapte praf. asta daca imi ajunge lm pana atunci ca mi-a scazut in ultimul timp si am apelat la congelator...
si de la 1 aprilie incep s-o incerc. vedem si functie de ea.

oana :)

si eu zic la multe lunite sarbatoritilor. si scuze ca nu nominalizez. nu vreti mai bine sa uram la ani?

intrebarea cu parul vreau si eu s-o pun. parca broome a intrebat.
si a mea e chelioja de cand s-a nascut si parca n-a crescut deloc parul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ionela imi pare rau pt masea..Felicitari pt tinerea cursului, si bafta la acreditare..


Neatza.. raspund pe rand ca mintea mea e tot mai varza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana , may ce memorie aveti mai fetelor
eu nici intr o suta de ani nu mi as fi amintit de fata asta
sunt cu memoria varza de cand am ramas gravida....speram sa mi revin ...da nu cred ca mai am sanse
seidana , felicitari maxime pt realizarea mei taiului
vreau sa l vad !
cu diversificarea....luni sper sa facem in sfarsit vaccinul , il mai las cateva zile sa si revina din stres si apoi il bag in teste
momentan nu ma gandesc la inlocuirea vreunei mese ci doar il probez cu una alta

elly ce ma distrezi cand ii zici lui Ron - Piki de unde pana unde ?
am o prietena care are un catelus cu numele asta si mereu ma duce cu gandul la el
sper sa nu te superi pt ce am zis

mikka sper ca ati ajuns cu bine acasa
te asteptam cu povesti
si bineinteles cu poze

_


de T 5+





Memorie de lunga durata am, insa de scurta durata sunt defecta.. merg in baie si uit de ce, uit unde imi pun lucurrile.. (niciodata nu mi-am uitat portmoneul/cheile/telefonul undeva, acum niciodata nu le gasesc).. si astea sunt mici exemple..
Maine mergem acasa si pun poza cu mei taiul imbracat .. si cu purtata in el..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Legat de grup/ poze...
eu propun asa: intra doar cine are un anume nr de mesaje intre noi, si mai mult dupa un nr de luni de a nu fi intre noi banam accesul la grup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Legat de grup/ poze...
eu propun asa: intra doar cine are un anume nr de mesaje intre noi, si mai mult dupa un nr de luni de a nu fi intre noi banam accesul la grup

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



de acord!


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput