Strugurasi de Sept-Oct2011 *34*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

Fetelor, eu de vreo 2 zile ascult melodia asta intr-un mod obsesiv

http://youtu.be/RG5Pnz18q44

sigur o stiti:D



mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)



Buna dimineata!

Kora sincer am izbucnit in ras, amintindu-mi ca zilele trecute si eu ascultam piesa asta pe repeat la radio. Chiar spusese la un moment dat tipa de pe ProFm ca asa de mult a fost difuzata in ziua aia , de pana si copilul din burtica o sa se nasca fredonand-o

E super si tipul....

You made my day!!!!!

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Hayat

mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Paul a invatat sa topaie de aici : http://www.youtube.com/watch?v=lYsPGUaa6Mc&feature=related ... Si eu ascult melodia asta mult de ceva timp ca a cautat-o o zi intreaga grasul meu dupa o noapte de stat la usa unui club si despartit scandalagii... a gasit-o dupa ceva timp de cautari ca nu stia cum se numeste ,si dupa ce a gasit-o nu se maisatura sa o asculte...


Kora pupici lui Iannis. M-ai socat putin cu diversificarea lui Dimitris,dar mi-am revenit. Normal ca ne intalnim,si abea astept sa gasim un loc unde sa faca frappe asa cum ne intarati tu aici de cateva luni.

Sei ,o fi mai colorat,a durat mai mult,dar e mai frumos mai. Eu pe al meu il desfac ca nu imi place ceva,il fac din nou tot pe alap entru ca imi plac calutii,nu vreau sa ii pierd. Apropos de caluti,pe un alt topic de pe forum cineva a scris despre cu termenul de "caluteala". Mi-a placut rau,si de atunci il folosesc. Pot spune ca am stranit ceva zambete cu el .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

‘neata!

Mai eu m-am bagat pe la 8:30 in pat sa hranesc copilul si am dormit cu el pana la 11:30. asa parca mai putem sa stam de vorba.

Lali, ma gandeam cu Paul ca e vorba de “amor ghebos” cum spunea Ooka. Si Annelies a facut progrese. In sensul ca s-a cumintit si s-a responsabilizat. Aceleasi semnale le-am primit si de la gradi. La fel ca Paul e lesinata dupa bb, sta cu el si ma ajuta cu orice. In schimb, fiind mai mare isi exprima gelozia, de care nici ea nu-si da seama. Ex : daca e suparata ca nu o las sa faca ceva spune : “dar eu chiar nu mai contez?” sau daca sta taica-su cu piki in brate , ea sare instant pe mine si spune alintandu-se :”fiecare cu copilul lui, nu?” , si tot felul de reactii si pastilute aruncate care ma fac sa-mi dau seama ca totusi, nu a acceptat schimbarea fara nici o problema. Plus nevoia excesiva de mine. Cand a fost nevoie chiar l-am neglijat un pic pe cel mic, sau l-am lasat sa planga, dandu-I ei mai multa atentie si rezolvandu-i anumite stari sau probleme.

Oana, aproape l-am nimerit . E mica diferenta intre rase. Tine mai mult de culoare daca ma intrebi pe mine. Pai daca e mare incape orice :D eu una sunt lesinata dupa rasa asta. Daca stateam la curte cand l-am luat pe Poker, nu ezitam sa-mi iau un carpatin sau un bucovinean. Asa am ales varianta de apartament.
Eu la FB zic pass. Nici daca ma platesc ei pe mine

Kora … daaa! Inainte sa apara la noi mie mi-a linkul nasa lui fii-miu care sta in Spania. Cand au inceput sa o dea ai nostrii mie mi s-a parut foarte cunoscuta
Si acum nebuna de nasa lui fii-mea a invatat-o pe fii-mea sa o danseze. cand o aude sare de 2 metrii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Neata neata! (pe la pranz asa )

Mikka, bine ai revenit de la munte! Bine ca e totul in regula si Mariuca nu mai e racita! (si eu vreu la munte!!! )

Lena,

Inutsa, multa sanatate surorii tale, Doamne ajuta sa se faca bine!

Alayna, esti tare ca-i prinzi deja codite!

Sei, desi cam tarziu si eu tot Multiway votez
M-ai dat gata cumai tai-ul! Sa-l stapaniti sanatoase! vad ca-i si place, deci e super

Racheel, ai o fetita cuminte foc! sa adoarma ea la 20.30!

Lali, sper sa treaca repede perioada asta in care Paul e plangacios!

Merg la Dani, revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Inutsa ma rog pentru surioara ta sa aiba zile multe si frumoase alaturi voi , toti cei dragi ai ei si cand va fi sa vina momentul, sa fie rasplatita cu Paradisul. Stiu cum este sa stai pe margine si sa te simti neputincios in fata unui asemenea diagnostic crunt. Nu pot decat sa te strang tare in brate si sa te imbarbatez, sa incerc sa iti dau putere, ca mai apoi tu sa dai mai departe o doza uriasa de optimism surioarei tale.
Pe langa asta, un mic sfat: sa nu te vada niciodata cu ochii in lacrimi de tristete, ci doar de bucurie.Mullta, multa sanatate surioarei.

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

'Nossa,nossa/ Assim voce me mata/ Ai se eu te pego / Ai, ai se eu te pego/
adica 'Ah, te prind eu'

mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

'Nossa,nossa/ Assim voce me mata/ Ai se eu te pego / Ai, ai se eu te pego/
adica 'Ah, te prind eu'

mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)


]


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Sei, nu m am hotarat inca..dar mie imi trebuie ceva cu roti mari...pr la mine pe aicinu am c face cu unul cu roti mici. ala merge pt oras. o sa ma uit pe amazon poate gasesc ceva. numai ca as vrea totusi pe probate.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!




oana.. pai daca gasesti ceva sa iti placa intri sa vezi si pe net sa vezi de merita si actionezi.. daca vedeam ieri faza cu litewayul il luam clar de pe amazon..

asa ma bucur de ce am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Paul a invatat sa topaie de aici : http://www.youtube.com/watch?v=lYsPGUaa6Mc&feature=related ... Si eu ascult melodia asta mult de ceva timp ca a cautat-o o zi intreaga grasul meu dupa o noapte de stat la usa unui club si despartit scandalagii... a gasit-o dupa ceva timp de cautari ca nu stia cum se numeste ,si dupa ce a gasit-o nu se maisatura sa o asculte...


Kora pupici lui Iannis. M-ai socat putin cu diversificarea lui Dimitris,dar mi-am revenit. Normal ca ne intalnim,si abea astept sa gasim un loc unde sa faca frappe asa cum ne intarati tu aici de cateva luni.

Sei ,o fi mai colorat,a durat mai mult,dar e mai frumos mai. Eu pe al meu il desfac ca nu imi place ceva,il fac din nou tot pe alap entru ca imi plac calutii,nu vreau sa ii pierd. Apropos de caluti,pe un alt topic de pe forum cineva a scris despre cu termenul de "caluteala". Mi-a placut rau,si de atunci il folosesc. Pot spune ca am stranit ceva zambete cu el .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)


ce nu iti place? eu l-am facut cam lat intre picioare, ieri insa am incercat sa il mai ingustez, inca nu l-am reincercat...

caluteala .. de mult nu am calutit

Mergi la inceput