Strugurasi de Sept-Oct2011 *34*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!!
Elly,Alex un suc de lamaie cu mandarina,prospat stors sa treaca greata? Parca as vrea si un frappe de-al Korei!

Ce mesaj ranjit am scris saseara,avea o gramada de dinti ...

Kora,Elly noi am dat multe statistici peste cap,asa ca si de data asta a este la fel,cu plansul lui Paul,zic eu. De cand s-a nascut Teodora si Paul s-a schimbat ,dar in bine. A progresat enorm in cele aproape 6 luni de cand e nascuta. Pana sa se nasca ea nu ne arata ce voia nici macar cu degetul,plangea si atat. Nu striga pe cineva anume pentru ca doar scancea si noi ii aduceam ce avea nevoie. Dupa venirea Teoforei pe lume a inceput sa se chinuie sa repete dupa noi numele ei, cand se trezea o cauta cu privirea, o mangaie cand e la san, o leagana is ii face gimnastica ,vrea sa ii dea tot : jucariile le imparte cu ea,ii aduce hainute cand il imbrac pe el, ii pune sosetele daca ii cad, ii arunca suzeta daca vrea sa o pupe , i-o indeasa in gurita daca plange si nu ajung pupicii,leganatul si strambatul la ea pentru linistire. A inceput sa ne strige si ep noi si pe baietelul vecinilor cand vrea sa mearga sa se joace cu el . De mancat manca singur de mult,nu a rergresat,sin contra, incepe sa manance ciorbita fara sa punem paine in ea .
Si cred ca plansul de dimineata era si din cauza ca ma trezeam inaintea lui,dadeam tzitzic la fata si o puneam in patut ,sau mergeam cu ea in bucatarie si cand se trezea nu o vedea. in dimineata asta s-a trezit cu gandul la Teodora,carne si paine. S-a trezit,s-a uitat in jur,m-a vazut pe mine,a venit si m-a pupat,a vazut-o pe Teodora si a sarit pe ea la pupat ,si i-a spus " papam caane, pine?" ...

Ma duc sa ma conformez,sa incalzesc mancarica sa ii dau copilului,ca a inceput sa ma gadile la talpi...


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b

oana acum am admirat pozele cu Mur. doamne ce frumos e! e carpatin?

auzi si poze cu galusca mica?!? ca n-ai mai pus de mult ...


mami fericita de 2 comori
Annelies (30.06.2005) si Ronald (21.09.2011)



Neata ,

E ciobanesc de bucovina, Elly. E frumos dar tare prostovan. In decembrie a inghitit o piatra si a facut ocluzie. L-am operat ..a fost fun. Poze cu Eca am pe facebook mai multe. Hai si tu acolo! Avem un grup unde postam filmulete si vedem poze.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Bai frate , la noi cred ca au fost minus 30 de grade azi noapte. frig dom'le frig..

Am gasit zilele trecute pe net o reteta de cozonac si de atunci balesc intr-una. Tare m-as baga sa o fac dar am o teama ca s-ar putea sa nu imi iasa cum trebuie. As vrea si eu sa invat sa fac cozonac sa imi miroasa de Paste in casa a cozonacei. Ce poate fi mai frumos..

Eca mea a inceput de cateva nopti sa doarma mai bine. Nu stiu daca e o coincidenta dar nu o mai invelesc noaptea. Doarme asa doar in pijamalute. Si vad ca e mult mai bine. Dimineata (dupa 2-3) cere tita mai des si o iau cu mine sub patura. Dar sincer ....observ o imbunatatire. Da Doamne sa o tina tot asa. Sunt si eu mai odihnita un pic.

Sei , si eu votez Multiway!

Elly si deci asa e cu mancatul dulcelui dimineata . Ia sa ma apuc si io!

L-am vazut acum pe Mur in curte. Bine ca inca mai misca cu gerul asta !

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

alex nu stiu cum e slabitul .... dar acum mi-e o greata de mor




mami fericita de 2 comori
Annelies (30.06.2005) si Ronald (21.09.2011)

[/quote]

mie imi spui? Cine a iesit la -20 de grade sa cumpere kefir, ca numai putea de greata? Eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Alooo, fetele cu greturi, aveti vreun anunt de facut?!?!

Prin odiseele vecine s-a dat inaugurarea deja la bb nou !

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Buna seara gagici!!

Seidana a iesit foarte frumos mei tai-ul ,esti foarte tare! E mai frumos si mai reusit ca al meu !


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)


Lali, nu e mai frumos e mai colorat , insa eu , spre deosebire de tine am lucrat 3 zile la el.. imi vine sa arunc masina , am rupt vreo 6 ace ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alex2011

Multumesc Seidana ptr postul cu puseul sapt18-20

Acum am inteles de ce in ultimele doua ile nici n-am putut iesi din casa, bebelusha mea nu mai mananca, e plangacioasa, doarme putin si diferit de cum ne obisnuisem... Plus ca vrem sa o obisnuim cu biberonul, ca ne intoarcem la serviciu... Adik eu, ca tati ramane cu fata acasa

Fericita mamica a Mariei Clara, nascuta pe 20 septembrie 2011, si a Mirunei, nascuta pe 19 ianuarie 2000.


.. eu ii multumesc Lenei , ca de la ea am doc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui 210xy

Citat:
citat din mesajul lui seidana

mai astept pareri pana dimineata






5-2

Mai pun un vot pentru mutyway.

Mami de Miruna (12.09.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

Buna dimineata cu noaptea in cap! Nu dau frappe-ul de acum ca e mult prea devreme

Nu am somn, desi ar tb sa profit de liniste (baietii sunt la parintii mei ptr noaptea asta) si sa dorm. Dar....am baut o cafea la ora 19.00, asa ca la-revedere-somn!

Sei, multam si eu de postarea cu puseul din saptm19. Asa imi explic schimbarile in comportamentul lui Dimitris,de care va vb zilele trecute. Referitor la carucior si eu votez ptr Multiway. Conteaza faptul ca e mai lat un pic, ptr confortul copilului. Cat despre greutate, eu am un carucior de 7,5kg si timp de aproape 2 ani l-am carat 3 etaje pe scari, cu tot cu copil si bagaje, si a fost ok. Vezi si care este mai compact, la cat de denivelate sunt trotuarele la noi conteaza si cat de solid e caruciorul. Sa nu ai surpriza ca dupa cateva plimbari incepe sa scartaie si sa se balangane din toate incheieturile.

Vb si de podoaba capilara a bebelusilor - Iannis a avut par foaaarte putin, la 1 an nici nu stia ce sa taie nasa din el Iar acum are un par foarte des. Dimitris nu are nici el prea mult, dar nu ma stresez, ca o sa-i creasca si lui, ca toti din familie stam bine la capitolul asta

evin...

mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)


Kora... multumesc pt parere.. (6-2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_b

Sei … multyway!



mami fericita de 2 comori
Annelies (30.06.2005) si Ronald (21.09.2011)



7-2

Mergi la inceput