Buburuze- LMA buburuze de 9-16 februarie! (130)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MIRELA - quinoa se fierbe dupa indicatiile de pe pachet. Normal, se tine in apa inainte apoi se fierbe cam ca orezul, la o cana de quinoa , doua cani de apa de exmeplu. Apoi poti sa faci cam ce faceai si cu orezul, eu fac cu legume de exemplu, tot felul de legume la abur sau calite putin in wok. Mai fac si ardei umpluti cu quinoa sau mai pun in supe, supa de rosii de exemplu.

La multi ani Dorian!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Revin, un site cu retete cu quinoa:
http://www.casabioeco.ro/retete/retete-cu-quinoa

Ne-am dezmotat si noi week-endul asta, a fost frumos, copilasii ne-au cam capiat, alergau, se bateau, se calareau.... Am strans jumate de zi azi dupa ei. Asta mic a inceput sa mearga si el si voia deja sa alerge cu ei. De pe tava a ales cartea apoi dopul de la sampanie care a ajuns accidental pe tava (erau cativa copii in jurul tavii care luau si puneau lucruri de pe tava continuu, intr-o adevarata harmalaie) si apoi trompeta. Deci in sfarsit are si bunicul lui tenorul o speranta ca ii ducem talentul mai departe. Si in sfarsit am si eu un petrecaret in casa, ca cel mare e serios, el a ales crucea, pixul si siringa, nu umbla el cu sampanii si trompete. Hehe, Kevin, fire de artist dupa cat se vede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

neata fetele !

raportez un we de cosmar. nu am dormit noptile astea 1h legat.... de la dinti .. dar pe unde or iesi c anu se vede nimik

in schimb iar mancam bine bine. nu mai facem nazuri , deschim gurita larg ca o vrabiuta cand baga mami papa in gura.

si noi am amanat vaccinul ... sa vedem pana cand ....

SZ(al 4-lea in ultima saptamana) #asa ca sa va dau de lucru# : voi la copiii vostri puneti pernuta ?! sau tot pe suprafata plana
fara nimik ii culcati ?!


Dorian - pui de mami BULINA_MICA

La Multi Ani sa fi sanatos , sa ai o viata frumoasa si linistita


ce mai era?!
aaa...acu' ma duc sa pun neshte poze pe fb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata !

Andri nu un perna, doarme pe suprafata plata, teoretic merge de la 1 an, dar nu-i vad sensul, adevarul e ca Ana doarme mai mult langa san..unde ar mai incapea si-o perna acolo??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

neatza

RSZ - Eu nu-i pun perna. Dar se autoserveste. Mai fura o perna din fotoliu, mai foloseste o jucarie pe post de perna... Cateodata are asa multe in patut ca ma mir ca mai are el loc. Dar isi face o gramajoara si se cuibareste.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

niceeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

multumim pentru urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

RSZ; da are pernita lui, dar noaptea il mai mut si pe partea cealalta as aca doarme si pe a mea. Nu vad ce ar putea fi rau de-acum.

La multi ani Dorian!!!


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

hmmmm !
iar nu-mi place de voi !


iar tr sa fac ceva sa va urnesc !

HEI ! ce-i cu hibernarea asta aici !?

Sculati gazde nu dormiti....
Vremea e sa va treziti ....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

LA MULTI ANI DORIAN, pui de Bulina_mica !


Cand doarme cu mine in pat, il mai pun pe perna mea, care e subtire. Dar il pun cu juma de corp, nu dor cu capul. In patutul lui n-are perna.

Mergi la inceput