Strugurasi de Sept-Oct2011 *33*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

la odiseea iulie-august a aparut prima graviduta
haideti fetelor , care o sa fie prima dintre noi ?
care se baga
facem un top ?

_


de T 5+





cine? ca nu merg sa recitesc...

Eu va las pe voi.. eu abia la iarna/primavara lucrez pt proiectul asta..
Sa va zic de cateori am vizitat dormitorul de cand am nascut? cu Sfantul duh cred ca nu pot face copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Gata, am invatat-o pe fiica-mea sa se rostogoleasca!!!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



ce tari sunteti

Cum ai invatat-o ? nu de alta da sa ii mai aduc si eu aminte la grasa ca se poate rostogoli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Gata, am invatat-o pe fiica-mea sa se rostogoleasca!!!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



ce tari sunteti

Cum ai invatat-o ? nu de alta da sa ii mai aduc si eu aminte la grasa ca se poate rostogoli

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Am pus-o intai pe o pernuta astfel incat sa atinga patul cu genunchii. De pe pernuta se rostogolesc f usor, dupa ce s-a prins de faza i-am scos pernuta. Si s-a rostogolit asa. de pe spate in schimb vrea doar pe parti nu si pe burta.

Bai , eu n-am inteles care e faza cu odiseea de august. E careva dintre noi pe acolo ?!?!?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

FEtele ma gandesc si eu sa ii fac la doua zile... in ziua in care nu ii faceti baie, doar ii schimbati hainutele si gata? sau faceti vreo toaleta ceva?




de obicei odata pe zi face o caca daia imprastiata de trebe schimbata complect, si-atunci seara n-o mai schimb. Si daca nu vateaza body-ul cu caca, nici nu vomita...atunci n-o schimb in seara respectiva, are ea grija sa nu stea 2 zile cu aceasi tinuta

oana am vazut, am vazut...fund de urs

nanna nu stiu nika de crema aia, dar de obicei in jurul guritei apar si bubite de alergie sa va faceti bine

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


Noi cand nu ii fac baie, la spalatul de pisu de seara o spal mai pana pe s[pate, facem masajul si ne schimbam in hainute curate, body il schimb si daca dimineata ii dau unul curat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna si de la mine!
sunt vraiste, am scris un mesaj, dar l-am pierdut!
noi am inceput diversificarea, masa de dimineata am inlocut-o de tot cu mar si branzica, am introdus si ceva legume, mai cu scart, dar intra cat de cat. suc ii dau la 2 zile, ca oricum nu bea decat 40-50ml. cel mai important aspect legat de inceperea diversificarii, din punctul meu de vedere, este sa nu ii dai cu lingurita decat daca e linistit si relaxat. daca stii cat de cat orele de masa atunci, cu cca 30 de min. inainte e perfect. atunci bebe ar putea avea rabdare. altfel, se poate agita prea tare de foame si sa nu vrea. daca trece ora, eu ii dau direct laptele, ca altfel ar fi un taraboi inutil.
in capitolul trecut vorbeati despre revenitul la munca. eu am terminat postnatalul, acum sunt in concediu de odihna si la 1 aprilie o iau de coada. la fel am facut si la teodora, e o formula care pt. mine a functionat.
am si eu un pitic pe creier, total in afara discutiei despre copii. curand implinim 10 ani de cand ne-am cunoscut eu si sotul. planuim ceva deosebit, am discutat deja cu sora mea sa fie bona. problema mea e ce cadou sa ii iau sotului. am mintea seaca, nimic nu imi surade. daca aveti ceva idei, sunt profund recunoscatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Andreea, el o scuipa singur, nu o tine in gurita. Dar incerc si sa i-o scot eu inainte de a o arunca el. Poate asa o sa functioneze.
Multam fain ptr sugestie!

Citat:
citat din mesajul lui andreea_t

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

Seara buna!

Sa va zic ce problema am eu acum cum sa-l dezvat pe Dimitris de suzeta, ca m-a capiat in ultima saptamana. Se trezeste cam din ora in ora si scanceste dupa suzi. Cum i-a bag in gura, o molfaie un pic, adoarme si o scuipa. Dupa o ora o luam de la capat. Azi noapte imi venea sa dau cu el de pamant!

El pana acum dormea toata noaptea fara probleme. De pe la ora 21.30/22.00 si pana pe la 6 dim. Dar de o saptamana e tare agitat. Ma gandesc ca poate o fi si de la dintisori, ca i se vad mugurasii.




mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)


Si eu am patit asa. Dar, am descoperit ca daca ii scot suzi dupa ce adoarme, nu se mai treeste. El se trezea cand scapa suzi. Spersa functioneze si la tine.




21.09.2011 ora 02:50
Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!







mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

anda82 este graviduta de la iulie-august
prima data a ramas garvida prin FIV dupa ani de tratamente si acum a ramas natural

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

anda82 este graviduta de la iulie-august
prima data a ramas garvida prin FIV dupa ani de tratamente si acum a ramas natural

_


de T 5+





Maaaama jade, ce palpitatii mi-ai dat ! Am crezut ca e careva dintre noi.Sa aiba sarcina usoara! Ati fost vecine pe alt topic?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

La multe si fericite lunite

GEORGE RAZVAN de Irinush4u
PETRU SEVERIAN de Hellena_d
Nourah de Alayna

mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Fetelor, voi mai stiti ceva de Marryan, de Didiana? ca parca nu au mai scris de mult.
Didiana chiar de mult timp, cred ca pe anul asta nu ne-a scris nimic.



mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput