Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

salutare!

la multe lunite Eva Maria si Fabian Mihai de Monas, Daria de irinuca05, Iustin Gabriel de kmy_black

la multi ani cu intarziere si pentru alex de somleac si la multe lunite anna de deea

mary - felicitari pentru primul pas

iony - felicitari pentru dintocice multi aveti

ailed - felicitari andrei pentru mers


mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.





LA MULTE LUNITE SI DIN PARTEA NOASTRA!!!!!



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!

Madutz, multumim mult pentru capitol nou! Promit ca in timpul zilei daca sunt onn fac eu capitolele, numai ca dimineata imi este cam imposibil....noi ne trezim dupa ora 10 .
Sunt de aceeasi parere cu fetele1 Sunt foarte suficiente 2 feliuri de mancare. Noi v.om face aperitiv, friptura ,tort si bauturile pe categoriile de varsta. o cuscra frumoasa si ambitioasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

SOMLEAC- mersi de sfaturi, am notat tratamentul dat de tine, se pot da alternativ cu medicamente gen eurespal/ambroxol?
mucii sunt vascosi si nu ff galbeni. ies destul de multi la aspirator si aspir des.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

fetele, cat o costa un aspirator din ala "inteligent" de merge in continuu prin casa?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


este destul de scump. are cumnata-mea . sa stii insa, ca nu e f multumita de el. e rotund si nu aspira la colturi unde e f important- acolo se strange puful!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Scrish, am vizualizat site-ul acelei cofetarii si , no offence dar sunt mult mai profesionisti cei care i-am recomandat eu...intra de curiozitate si vezi ce si cum si sunt convinsa ca ai sa-ti schimbi parerea. Sunt mult prea minunate torturile de la viorica.cake dar, este si mega ocupata....asa ca poti vb cu ea din timp si sa-i faci lui Luca cel frumos un tort sa ramana toti cu gurile cascate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Alexina detalii de cat timp il ai? cat de des il folosesti? cat timp trebuiesc incarcati acumulatorii?? filtrarea este in apa?? este suficient sau mai ai nevoie si de aspirator clasic in casa??este zgomotos? modelul este exact cel postat de tine?? ca vad ca sunt mai multe modele de la rowenta stick...
multu.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



--il am de vreo 2 luni
--il folosesc zilnic
--acumulatorii tin 40 min la modelul meu. eu il pun la incarcat dupa ce dau toata casa cu el si nu imi mai tb pana a dooua zi. este un model mai scump cu 100 lei dar si mai puternic si care tine bat cu 0 min mai mult. al meu are puterea echivalenta a 2200w. este supeeeeer aaaa si ce imi place la el este ca are varful in colt si dau la colturi ffff bine
--filtrarea nu este cu apa. are un recipient de plastic care se goleste si se spala- nu e cu sac. are cateva filte pe acolo pe care le spal ffffffffff usor
--in casa eu am si din cel normal pt ca il tin pt aspirat mucii lui Teea.in schimb nu il mai vad practic deloc- scoate-l,trage firul,baga in priza,cabluri,tevaraie
--nu este f zgomotos ca cel normal dar nici nu e silent
modelul este asta http://www. mediagalaxy. ro/aspirator-rowenta-rh8552-0-9l-30-min-mov

sper ca am dat toate detaliile

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

offff
Arsenie micutul de el, cum am putut sa uit?
il pup cu mare drag si pe el micul pinguin si felicitari!!!!!!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina multumesc pt detalii. tre sa cumparam si noi un aspirator ca pe al nostru l am facut "praf" acum in constructii/curatenie, etc...doar sa se mai alimenteze si cardul :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ma retrag si eu la ale mele....
sunt pe aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna dragele mele,

Cand citesc de turta/mot ma iau frunicaturile pe sira spinarii...Moaaa deja sambata Madutza o serbeaza pe Cata...

Eu sunt cam in aceeasi situatie cu Alexina si Ioanna..David face 1 anisor exact de Pasti!!!De facut o pregatire si de strans familia clar ma voi ocupa dar nu cred ca ii tai si motul.M-am gandit sa tai motul la vara la restaurant...Adica comand 2 feluri de papa+ tort si chem familia,mosicile si nasii!!!Bine asta zic eu dar stai sa vedem ce va mai fi...

Suntem tot cu muci (multumim de intrebare Strumf)
Tuseste asa sec si cred ca incep si eu sa ii dau Eurespal caci se pare ca nici la mine Stodalul nu a facut mare lucru desi l-am administrat de la inceput!!!Aspir si eu mucii la greu,dar daca se umple iarasi nasucul incepe sa tuseasca.Eu cred ca de la muci..Nu am ajuns cu el la medic pe frigurile astea sa vada daca are si rosu in gat...

Miki..salivez la prajiturica ta!!!Vreau sa o fac saptamana viitoare.Eu nu am gasit niciodata smantantana pt frisca de la La Dorna desi m-am uitat de cateva ori prin rafturi...
Cate feluri de mancare ai facut...eu nu prea ma etalez...am facut o supica si o musaca si acum iarasi sunt in pana de idei...

Ally torturile sunt superbe!!Nu am vazut insa cam cat cost kg...
Cei drept m-am uitat mai mult la poze...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput