Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Roxana...pai....ii trimitem la bunici, la tara...eu am calculat o medie de 5 ore/zi, dar adevarul e ca a plecat si la 3 ...daca nu mai avea nimic de facut si copiii dormeau, ca mi se parea absurd sa stea "la program".Ii dau 7 mil dnei care e acum la noi...dar e profund nemultumita....vrea 9 mil pt acest program ..si imi da exemple de genul: " 10 mil un copil", 16 mil 2 copii..." .I se pare f greu ce face ea acum, dar acel exemplu cu 16 mil (ma rog...) cu copil de 2 ani care este escos cu c arutul ca sa fie luat celalat frate de la gradi...8 ore/zi...nu i se pare greu....Eu nu cunosc pe nimeni care sa dea mai mult de 12 mil , dar asta la 8-10 ore/zi si mai mult menaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu zic ca pt 5 ore pe zi ii dai f bine, in conditiile in care sunt si aceste vacante.
explica-i ca mai rqr sa primesti bani 6 mil pe luna pt calcat timp de 4 luni.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Da...nu prea am ce sa explic..."s-au calcat tone de rufe in casa asta, degeaba scot eu la inaintare vacantele lungi platite , ca este normal sa o platesc , ca sa aiba copiii continuitate, ca nu-si poate gasi nimic de facut numai pe vacanta, Ana este dificila, toata lumea fuge de 2 copii, ea face zilnic km intregi....". Iar solicitarea mea de a veni la ánul citeva luni in program de dimineata , de la 7,30 , sa si duca copiii, 2 sau 3 zile pe saptamina., pe bani mai multi decit acum..nici nu se ia in calcul, pentru nici un fel de bani..."e pe romaneste...hinghereala".
copii o iubesc si ea e o persoana care stie sa se poarte cu ei, curata si cinstita...dar....dupa acest mod de a pune problema , nu pot sa cred decit ca si-a gasit altceva si astepta momentul sa se descarce.I-am oferit inca 1 milion , adica 8 la programul actual si reactia a fost de ...revolta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Magda, imi pare tare rau de problema ivita...la programul descris de tine banii sunt ok, probabil asa cum ai spus a gasit altceva, nu cred ca ar trebui sa-i mai dai in plus, ci sa cauti alta varianta...

Nu ne-am mai vazut la gradi....poti sa-mi trimiti si mie poze de la serbare, daca ai ceva si cu baiatul meu, te rog....Cristi a terminat aparatul si nu am apucat sa descarc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Mi-am adus aminte de poze, Luy dca ai vrem si noi poze de la intalnirea cu voi, Bernix si Erina.....te rog....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Magda, inteleg perfect problema, si eu ce chin am avut...Acum am gasit o doamna care imi place tare mult, sta cu copiii serile, 4 ore, dar are salariu foarte mare. Pentru ca am gasit o cu greu si pentru ca la mine acolo nu vine nimeni din pricina drumului. Initial am negociat ceva, apoi am marit eu salariul ca sa nu ma lase balta. Insa la agentie imi spusesera ceva de genul 6-8 milioane pe 4 ore, pentru copii si treburi usoare in casa. Ca atare cele 7 mil ale tale sunt chiar ok, mai ales pentru vacantele platite.

Ce sa zic...ele cer totdeauna mai mult si sunt mereu nemultumite. Si pe noi ne a lasat balta in august anul trecut din acelasi motiv, iar eu nu am vrut sa ii dau mai mult pentru ca era oricum prea mult. Doar ca am ajuns sa am acum doua angajate si per total ma costa mult mai mult decat cealalta care statea 12 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

multumesc pentru raspunsuri. O sa meditez...din pacate cred ca va pleca ....avea 4 ani la noi...dar dupa discutiile purtate...

Cecilia, , n-am prea facut poze. eu am filmat toata serbarea...HD. O sa ma uit si iti dau tot ce am...sunt extrem de putine. Cum va intelegeti cu dna Camelia? Noi parea ca bine, dar n-am apucat sa aprofundam, ca am fost mucioase si stam acasa de fix 14 zile . Miine cred ca o duc si eu pe Ana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Magda, e mai greu sa gasesti pe altcineva acum, mai ales ca dureaza si acomodarea cu copiii, cu voi...
Eu as incerca o conciliere, asa, prieteneste, ca uite(doamna, tanti, etc) ca suntem impreuna de 4 ani, ne stim ca intr-o familie, etc, etc. haideti sa ne mai gandim dar sa nu ne suparam, ca e usor de gasit inlocuitor dar ma gandesc la copii, ca va plac amandoi....ca de-astea, s-o si flatezi dar s-o si lasi sa inteleaga ca nu-i unica, irepetabila, de neinlocuit.
Zic si eu, ca s-au zis vorbe grele dar pe de alta parte n-ar trebui sa sufere copiii ca sunt neintelegeri financiare...

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz

multumesc pentru raspunsuri. O sa meditez...din pacate cred ca va pleca ....avea 4 ani la noi...dar dupa discutiile purtate...

Cecilia, , n-am prea facut poze. eu am filmat toata serbarea...HD. O sa ma uit si iti dau tot ce am...sunt extrem de putine. Cum va intelegeti cu dna Camelia? Noi parea ca bine, dar n-am apucat sa aprofundam, ca am fost mucioase si stam acasa de fix 14 zile . Miine cred ca o duc si eu pe Ana.

mama de Cristian(05.01.2004) si Ana-
Maria (05.09.2007)http://community.webshots.com/user/magdaz74


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112487



iti trimit PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Va vine sa credeti ca acum 8 ani plangeam de sarea camesa de pe mine ca nu mai nasc? Si la nici o zi dupa eram mamica.

Nu stiu ce am dar sunt agitata si emotionata. Si oarecum varza cu organizarea.

Mergi la inceput