Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Inteleg ca fu tare batran chinezul ala Luy, asa-i?
Am mai modificat si eu... ma mai uit si maine un pic si apoi retrimit pentru back-up...

Oricum, chiar daca mesajele nu se mai pot edita, in momentul deschiderii unui nou capitol se poate face "reply" la primele 2 mesaje... si vin floricelele singure.. trebuie doar sters [quote]...
Asta merge doar cat capitolul e deschis...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Papanasho, noroc ca am avut super treaba si n-am mai avut vreme sa vin pe aici.. ca ma aveai pe constiinta! Sau eu pe tine!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Aniast... eu n-am mai avut rabdare si te-am trecut pe lista... daca am gresit spene-mi si sterg... si imi cer si iertare

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Vineri dupa-amiaza a nins si la noi. In vreo 2 ore se pusesera cam vreo 3-4 cm... ceea ce mi-a transformat drumul de cca 15 minute intr-unul de 2h20'... si nici macar un derapaj nu am vazut - sa zici ca era o justificare pentru cum se circula...teribil de frustrant...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

oare ce mai face adimercedes?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

gata, ma duc sa dorm un pic.... cine se scoala prima face si cafea, OK?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

multa!

Lu de vreo doua zile imi face ffiguri de genul se baga devreme la somn si se trezeste de nu mai vrea somn pe la 11-12.... Sunt zombi azi

si o zi frumoasa.





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

neata
Ghe de nustiucand face asa. se culca pe la 8 si se trezeste la 6. valeleu :)))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Buna dimineata! simt nevoia sa ma re-prezint: Magda. nici nu mai are rost sa zic de cind nu am mai intrat , dar cred ca ma mai stiti. Am o "urgenta" , asa ca intru direct in subiect
- 2 copii: 4,5 ani si 8 ani. de luat de la scoala la 12 si de la gradi la 1, de stat prin parc intre 12 si 1 , venit acasa , dat de mincat(mincare facuta de mine), culcat copiii si calcat rufe cit dorm ei. Program flexibil- nu o oblig sa stea sa calce daca nu vrea, deci sunt 2/5 zile cind e obligata sa stea 5 ore si 3 zile cind poate sa stea 3-4 ore, depinde cum se organizeaza. 4 luni vacanta pe an platite . cit face?
scoala si gradinita sunt la 10 minute de mers pe jos de casa, insa in directii opuse. Conventia e ca dat fiind cele 4 luni de vacanta platite (cele 3 din vacanta de vara cu 100 ron mai putin pe luna , si cu obligatia de a veni sa calce), nu se platesc orele suplimentare ...boala neprevazuta la copil, sau o jumatate de zi sambata , sau 4 ore peste program ...in total 10-15 situatii de acestea pe an.
Vreau sa fiu corecta , sa ma orientez si eu in piata......am facut un research printre colegele mele de servici si nu am inteles decit ca regula e ca nu e nici o regula...Plizzzz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Care va sa zica Aniast ne face surprize?

Papanash, orezul trebuie fiert inainte, da.

Carpatina, pareai in verva in ciuda orelor de pe drum. Aici e asa de ceva timp, cred ca mi-am rodat nervii. Mai putin azi dimi cand am ramas intre santurile facute de roti, in ciuda a 4x4 din posesie. Pana la urma am biruit situatia, dar dupa nervi, agitatie si chiar apa la soricei. Nu ca s-ar fi inghesuit cineva sa ajute.

Erina, ma bucur ca ne-am vazut aseara. Eu merg si azi, dupa dentist.

Magda...grea intrebare. As fi tentata sa confirm ca nu e nici o regula, dar imi e ca ma aleg cu injuraturi. Parerea mea e ca dificultatea stabilirii unui salariu vine din faptul ca programul e variabil. Ar trebui calculat un numar de ore medii pe zi, chiar daca in unele zile este mai putin si altele mai mult. Dar dincolo de asta, cum de aveti voi 4 luni de vacanta pe an???? Ma rog, copiii au, dar cum de nu ai nevoie de ea in perioada cu pricina?

Mergi la inceput