Bobocei de Sept-Oct 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna dimneata !
Eu sunt la birou, am venit infrigurata, am mancat un sandvis maaare si am baut o limonada fierbinte si m-am intremat bine de tot. Cand simt ca mi-e frig, zdrobesc lamaie cu miere si apa clocotita...merge de minune
Mi-am pus muzica la casti si lucrez de voie de nevoie Mai devreme am plans si m-am jelit de mila Anastasiei (din filmul Disney...) ca era singurica si fara familie...ce sa mai, un festival al hormonilor

Eu am inceput sa pozez burtica, dar nu prea am ce. Dimineata sunt plata-plata si seara, abia se aduna acolo ceva, un bulbucel mic si timid.
Tickerul imi zice ca avem 30 mm inaltime, deja bb e suficient de mare sa-l pot apuca cu degetele. (P.S. eu mi-am ascuns tickerul in semnatura, sub semnul exclamarii )

Numar zilele pana la vizita la doc, AMR 10 si astept weekendul sa mananc si sa lenevesc


Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Mai devreme am plans si m-am jelit de mila Anastasiei (din filmul Disney...) ca era singurica si fara familie...ce sa mai, un festival al hormonilor



Esti tare comica

Starile unei gravide sunt tare interesante.La mine e ciudat ca mananc prostioare pe care inainte nu puneam gura...

graviduta fericita 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ieri am raspuns pe fuga, trebuia sa ies din birou si am raspuns fugitiv.

Multumesc Dana de aprecieri, sper ca te-ai lamurit cu retetele. Eu la prima sarcina am luat o teapa mare, am platit toate medicamentele si erau f scumpe, faceam Gravibinon la 3 zile care era 1,2 mil o fiola... si atunci se dadeau tot gratuit dar am aflat tarziu. Acum am pus-o la punct de dr ca altfel o schimb. Cica si morfologia fetala ar fi gratuita si amniocenteza, ehe, multe ar trebui sa fie altfel...

Am fost si eu la dr, am si bune si mai putin bune, partea buna e ca ii bate inimioara, are morfologie de 8 sapt, ii cresc deja membrele, colul e inchis, la prima sarcina am avut mari probleme cu colul... partea mai putin buna este ca a fost o mica zona de decolare a sarcinii, dr a zis ca e ok ca nu e mare si e posibil sa am un fibrom mic, nu era f sigur, probabil vedem data viitoare.

In rest am o stare de frig continuu, ma cam doare capul de cateva zile si sunt ca o leguma. Dar ce sa facem, trece si starea asta din primele luni. Abia astept sa se incalzeasca ca nu mai rezist, am o tona de haine pe mine, nu le mai suport.

Multumesc fetelor care se ocupa de listuta, sunteti f dragute ca aveti timp de asta.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006) 8 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui nu_mai_stiu

Esti tare comica

Starile unei gravide sunt tare interesante.La mine e ciudat ca mananc prostioare pe care inainte nu puneam gura...



Eu simt nevoia sa mananc salate, fructe, o portocala pe zi minim. Si de obicei nu tolerez atatea citrice, pentru ca am arsuri la stomac. Curioase reactii, da
La mine cel mai mare si mai tare simptom este somnolenta permanenta. Pai eu de la 8 seara pic lata. Ma intind in pat si adorm pana la 9 jumate mai mereu. De trezit ma trezesc noaptea, dar nu bantui mult si ma culc iar pana la 7 dimi. Imi zicea o prietena draga sa profit si sa dorm mult, ca sa-l invat pe bb cu somnul.

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Hello!

Eu sunt racita cobza, dar macar mi-au mai dat greturile o pauza de cateva zile. Nu as fi facut fata si la una si la alta. Am nasul infundat rau si o stare de nervi... ceva de groaza. As dormi toata ziua dar vad ca Tudor nu e de acord cu mine

O zi buna!

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010) si 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni81 spune:

Buna burtici,

Am fost si noi la doctor in sfarsit si totul e ok, i-am vazut si inimioara. Acum ma incumet sa pun si eu numarul de saptamani la semnatura.
Noi nu avem caldura s-a stricat centrala :( sper sa ajunga oamnii azi sa o vada ca daca nu n-o sa dormim acasa azi noapte :((.
Sper ca voi sunteti bine la caldurica. Va pup!

Monika mamica lui Noemi Alexandra (29.04.2010), 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Buna ziua gravidute! Ma numesc Mihaela si sunt si eu o burtica de sept-oct 2012. UM 26.12.2011, DPN: 03.10.2012. Am fost la control si am 6 saptamani ecografic si 6 saptamani si o zi calendaristic. Bebe e bine, am vazut cum ii bate inimioara. Mai am o fetita, cozonacel de noiembrie 2008. Sunt la servici asa incat sunt succinta, nu prea pot sa stau pe forum. Va doresc o zi frumoasa in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Bun venit mamiselli si Vio!

Eu nu sunt intr-o pasa prea grozava -deh-hormonii si de aceea doar citesc si nu prea scriu,in plus m-am laudat prea devreme ca vad ca pe zi ce trece mi-e tot mai rau,asa ca mai mult in pat,dar ma bucur ca asa stiu ca bebitza creste,


6+

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev272pf_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Buna burticilor In sfarsit rasuflam usurate ca a a venit weekendul! Eu una o sa lenevesc in stil maaare dupa o zi luunga la birou si o saptamana si mai si!

Bob Pixel, exact asa fac si eu. Seara ma uit in oglinda si vad un inceput de burtica dar dimineata ma dezumflu, sunt aproape plata:))

Dar ala mic in interior creste, creste. Am fost ieri la eco si are 2 cm juumate, as fi in 9 sapt si 2 zile I-am vazut capul si inceptul de manute si picioruse. Este fascinant cat de mult a crescut in ultimele 2 sapt Inainte era pun punctulet de juma de cm.

Din pacate frigul asta devine o problema, medicul mi-a recomandat sa raman in casa, sa nu mai merg la birou, O sa incerc si eu lamaia cu apa fierbinte. Si eu pun o groaza de haine pe mine, nu le mai suuport :(

Astazi am fost asa trista si imi venea sa plang din orice, hormonii mei o iau razna :)) Si unde mai pui oboseala, nu eram in stare sa ma concentrez la ce aveam de facut la serviciu. Abia am terminat tot ce aveam de facut. Cred ca am lucrat pe pilot automat :)) Sper sa fie trecatoare oboseala asta. Din fericire greturi n-am, dar am pooofte multe si orice miros trezeste in mine o reactie. E asa ciudat :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata!

Am si eu o mare temere:sa nu am sarcina extrauterina.De aceea as vrea sa va intreb poate stie vreuna dintre voi,sa ma lamureasca,cum as putea sa aflu la 4 saptamani daca am sau nu sarcina extrauterina.

Am niste scurgeri maronii de ieri,si am si niste dureri mari de mijloc.Toate aceste simptome nu le-am experimentat la primele doua sarcini.Spre rusinea mea nu stiu mai nimic despre sarcina extrauterina si n-as vrea sa ma culc pe o ureche si sa stau pana e prea tarziu.
Vreau sa-mi sun medicul dar as vrea si sa stiu ce sa-i cer.
As aprecia mult un sfat.
Ozi buna va urez!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput