BRAVO ADRIANA -Delfinasi de iulie-august 2010 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Cu vorbitul- Vlad vreo 20 de cuv are (nu le zice corect), dar stiu ce zice. Mie mi se pare ok, adica ne intelegem, imi arata ce vrea, ma duce unde vrea. Nu imi fac griji. Mi-am facut destule cu neumblatul.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


uauuuu, nu iti faci tu griji????
Evolutie majora Cris...era sa cad de pe scaun cand am citit mesajul BRAVO

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ochidut, . Prea mult m-am stresat cu umblatul lui, cu ridicatul. bine, oricum inca nu se catara sau nu face ce fac ai vostrii (dar nici departe nu suntem). El abia de o luna juma e independent, asa ca mai are timp. Iar cu vorbitul, chiar mi se pare ca ne intelegem de numa. Stie ce e important- papa, nani, laila (muzica), mama, tata, niste animale, raspunde cu da si nu la intrebari, saluta, da noroc, etc. Ce sa ii mai cer?

No bine, ca si la intrebari- ce e nu, e clar. Dar cu da mai raspunde si la ce nu stie. Il intreb "esti obosit?" -da. "te doare maseaua?", zice "da", dar pe un ton asa, de durere. Ma distrez de el teribil.

Merg la somnic, ca deja s-a trezit de primul control. Azi noapte a dormit 2 ore legate, in rest din juma in juma de ora, cu plansete. L-a auzit si cumnatul de deasupra. Nu stiu ce are, ca dinti sigur nu ii mai ies.

Va pup, noapte linistita!





Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Seara buna!

Uuuu ce putin mai e pana la MI!!! Sa dea DD sa fie vremea ok sa putem ajunge toate cu bine. A propos de asta, Oana, Nicole, nu vreti sa plecam in gashca la drum? Daca se poate, clar, si cadem de acord asupra orei de plecare.

Si eu cred ca e putin devreme pentru a ne gandi la un logoped pentru copii. Cred ca cei care leaga fraze sau au un vocabular f.f. bogat la varsta asta sunt exceptii. De la doi ani incolo am asteptari mai mari.
Nici Medeea nu zice cine stie ce dar comunica non verbal (gesturi, mimica) excelent, asa ca nu-mi fac probleme. Mai nou s-a prins ea mai bine cum e cu "nu" si acum parca e "fetita care l-a luat pe NU in brate" numai asta spune . Cel mai amuzant mi se pare cand se joaca singura cu ceva si nu-i iese zice "oooo nuuuu, ooo nuuu!"

cris sper sa functioneze remediile de la d-na doctor sa va bucurati si voi de muuuuulte ore dormite

paula parca zici de Medeea. Nici ea nu mai vrea sa mearga prin zapada deloc, deloc. Cum se vede afara, cum cere in brate . Bine, nu se omoara nici dupa zapada, nu vrea sa se joace cu ea, nu se aseaza, nu nimic. Daca o las e in stare sa stea 10 min fix in acelasi loc.

rody la noi pentru pentru pete de genul asta a functionat f.f. bine Atoderm. Si iarna asta dadea sa-i apara o pata langa nas si am dat-o si s-a curatat rapid. Zic si eu poate merita sa incercati.

Ma pregatesc si eu sa mai dau o comanda de fructe uscate, nuci, etc. pe site. Ma gandesc sa le cer la astia comision la cata reclama le-am facut . Adevaru-i ca-s seriosi si au produse bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Nici lui Theo nu-i place zapada si vrea numai in brate. Cred ca are dreptate Cris. Fiind gros imbracati probabil ca se misca mai greu.

In schimb la mall, nu-l ajungi asa alearga.

Imi pare rau sa aud de atatia copilasi cu dermatita. Sanatate multa tuturor. Si apropo de asta, voi cu ce ii dati pe fata cand iesiti afara la frig?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

seara buna dragelor!

La multi ani Dana!! sa fii sanatoasa, fericita si sa ai parte numai de bucurii




La multi ani si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Off, in vara va fi greu, ca majoritatea cred ca vom lucra.. dar un weekend in centrul tarii nu suna rau deloc.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Hei fetele, nu trebe sa fim negativiste din start..si in plus daca vine Rody ne-om mobiliza noi cumva pt ea.. si nu neaparat sa vedem marea. E foarte frumos si chiar mai indicat tot la munte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_Theo

Nici lui Theo nu-i place zapada si vrea numai in brate. Cred ca are dreptate Cris. Fiind gros imbracati probabil ca se misca mai greu.

In schimb la mall, nu-l ajungi asa alearga.

Imi pare rau sa aud de atatia copilasi cu dermatita. Sanatate multa tuturor. Si apropo de asta, voi cu ce ii dati pe fata cand iesiti afara la frig?

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010

https://picasaweb.google.com/100654139411746033779/AmImplinitUnAn?authkey=Gv1sRgCOmX8ZODpdG7lgE#




E si foarte obositor sa mergi prin zapada, ea nu e stabila, mai fuge de sub picioare, probabil ii debusoleaza nitel. Cu atat mai greu de mers cu hainele groase pe ei. Am simtit asta si noi pe pielea noastra.

Noua dermatoloaga ne-a recomanta pt dermatita Locoid (asta e mai usoara) sau Advantan (pt cazuri mai grave). Cu ambele am tratat obrajii Rianei dupa episoadele urate de alergii care ii lasa pielea aspra si uscata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beu spune:

buna fetelor,
sunt si eu mamica unui baiat va citesc de mult si vreau sa imi spun
parerea.Nu vreau sa creez polemici ca nu e asta scopul.
Deci citind ceea ce se scrie aici am constatat ca multe dintre voi
au tendinta de a lipsi copii de unele elemente nutritive care le gasim in carne lapte etc.Sanatatea unui copil este f.importanta in primii ani de viata si ca sa nu se plece cu carente este bine sa aiba o alimentatie echilibrata.Carla 2008 te plangeai ca plang copii,
te-ai intrebat ca poate li foame? inceraca sa le dai mancare ce mancam noi gen un ou de casa fiert moale cu paine,sau o bucatica de telemea, o paine cu dulceata de casa etc.si sunt convinsa ca vor manca.Toate amestecurile de diferite seminte amestecate cu fructe etc. eu nu zic ca nu sunt sanatoase dar nu stiu cat sunt de apreciate de un copil de 1,5 ani.Repet nu este in intentia mea sa creez polemici ci doar sa atrag atentia asupra unui aspect important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Citat:
citat din mesajul lui beu

buna fetelor,
sunt si eu mamica unui baiat va citesc de mult si vreau sa imi spun
parerea.Nu vreau sa creez polemici ca nu e asta scopul.
Deci citind ceea ce se scrie aici am constatat ca multe dintre voi
au tendinta de a lipsi copii de unele elemente nutritive care le gasim in carne lapte etc.Sanatatea unui copil este f.importanta in primii ani de viata si ca sa nu se plece cu carente este bine sa aiba o alimentatie echilibrata.Carla 2008 te plangeai ca plang copii,
te-ai intrebat ca poate li foame? inceraca sa le dai mancare ce mancam noi gen un ou de casa fiert moale cu paine,sau o bucatica de telemea, o paine cu dulceata de casa etc.si sunt convinsa ca vor manca.Toate amestecurile de diferite seminte amestecate cu fructe etc. eu nu zic ca nu sunt sanatoase dar nu stiu cat sunt de apreciate de un copil de 1,5 ani.Repet nu este in intentia mea sa creez polemici ci doar sa atrag atentia asupra unui aspect important.




Nah, cum crezi tu ca nu vei crea polemici cu o asemenea prima postare pe la noi? Nu mai bine dadeai buna seara si bine v-am gasit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Beu, chiar daca, poate, nici eu nu sunt fanul nr 1 al acestui stil de viata, niciodata nu mi-a trecut prin cap sa pun pb asa cum ai pus-o tu...
Sunt f sigura ca mamicile in cauza au studiat f bine pb si de aceea s-au incumetat sa adopte aceasta modalitate si nu cred ca exista, cel putin printre noi, vreo mamica care sa se gandeasca sa faca rau voit copilului ei.


Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze iarna 2011-2012

Mergi la inceput