Cel putin 10 kg jos (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

Buna,
In primul rand va multumesc pentru raspunsuri, nu am apucat sa va scriu pana acum caci a fost infernal la birou.

Cred ca aveti dreptate in tot ce ati inteles din mesajele mele. Ca sa raspund la intrebari: am aproape 30 de ani, nu am copii inca, deci nici kg din sarcina, sunt scunda, deci cand vb de 7 kg in plus, la inaltimea mea arat plinuta orice kg in plus se vede imediat. Am 1,55 inaltime si 57 de kg acum. As vrea sa am din nou 50 (nici nu mai visez la cele 47 pe care le aveam candva). 50 de kg +/- 2 kg am avut de la 18 ani incoace. Ce ma deranjeaza cel mai tareve ca fac atatea eforturi in zadar.

Ma gandesc, nu stiu daca este posibil, ca un blocaj psihologic sa ma faca sa acumulez kg? Am inceput sa ma ingras asa intr-o perioada cand am trecut pron ceva destul de greu, si inca nu m-am impacat sufleteste cu chestia ata... E posibil ce spun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

da,in conditii de stress te poti ingrasa..

la mine cel putin asa se manifeste stresul...unii slabesc iar eu dau iama in dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,


revin.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Si eu ma ingras in perioadele stresante. Pateam asta inclusiv in sesiuni, colegele mele slabeau, eu ma rotunjeam . De fapt, e posibil sa fie si asta o cauza a acumularii ultimelor kilograme, ca am avut vreo 6 luni extrem de solicitante, in care am pus pe mine, dupa calculele mele, cate un kilogram pe luna .

Am ajuns aseara la cantarul din vecini si spre surprinderea mea, arata 66,8 kg, adica ceva sute de grame, mai exact 7, am dat si eu jos, fara eforturi. Asta e o veste buna, care sper sa ma motiveze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'neata! Ieri faceam piure barbatului si spagetti copiilor si imi tot dadeam peste degete sa nu gust. Mi s-a parut tare, tare greu. Dar dimineata, cand am vazut alte -500g in jos pe cantar (am cantar de ala clasic, nu electronic si aproximez si eu cam pe unde stau, cu jumatatile de kila) m-am pupat si m-am felicitat calduros. Incerc si azi tot numai proteine, desi ieri imi era efectiv greata pe la pranz cand am vazut pestele singuratic si insipid in farfurie.
Am incercat cu sos de usturoi, dar dupa a 2-a masa m-a luat cu dureri de stomac de la el.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Bravo Laura, sa ai spor in continuare.
Si eu am fost cuminte, chiar am facut si miscare cu tot CM-ul meu nu ma las

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nu sunt inzapezita, sunt depresata, m-a ajuns menstruatia si m-a ravasit nitel. Nu am intrat ca sa nu va deprim si pe voi si ca sa nu ma deprim eu si mai tare N-am dezertat dar mai stau pe tusa si azi.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:

Buna dimineata fetelor


Hop si eu pe aici. Am baut cafeaua(cu fructoza dar mi se pare ca are un gust ciudat)30 de min de aerobica plus 50 de sarituri cu coarda(pana diseara o sa fie 150).
Servesc un iaurt (n-am gasit decat cu 2% grasimi) la pranz o supa de pui si un pilaf(am o poffftaaa) cu copanele(fierte).
Pe parcurs si morcovei si poate,poate o felie de cascaval.
Fara dulciuri, paine si fructe dar continui sportul deoarece fac si curatenie in casa

PS:..am si eu o intrebare pentru fetele din Constanta. In afara de criza economica(si mai nou guvernamentala) cum e viata?care sunt preturile la apartamente de inchiriat, cum merg afacerile...in general!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!Cantarul mi-a aratat astazi 60.9, deci 800 gr in minus fata de ieri. Tinand cont ca e abia miercuri, si ca pana in weekend (cand de obicei imi fac de cap ) mai este, sunt foarte incantata si motivata sa merg mai departe. Poate, poate reusesc pe martea viitoare sa raportez o cifra cu 5 in fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Esthera, afacerile merg si nu, depinde ce fel de afaceri
apartamente gasesti de la 150 la cateva de euro de inchiriat, depinde de zona, nr camere, si alte preferinte.
la un 300 euro cred ca gasesti un 3-4 camere, modest, curat, poate chiar si ceva mobilat in zona buna, nu fff centrala, dar zona buna, plus ca orasul il strabati f rapid cu masina, zic eu in 15 minute intr-o zi normala.daca nu te grabesti si ai timp de cautat, si bani de avans pe mai multe luni, gasesti si mai ieftin.
acum vreo 3 luni am cautat ceva de inchiriat ptr cineva, 3-4 camere nemobilat si gasisem la 250 euro 4 camere decomandat, semobilat, fff curat, si zona f buna.
viata este absolut superba, eu una nu m-as intoarce in bucuresti si nici sotul(nascut si crescut in bucuresti). trafic redus fata de bucuresti, aer curat, etc.

SOACRA MARE

Mergi la inceput