MONTIGNAC (169)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Oau fetele frumoasele,nu-mi vine sa cred ce poze am vazut.Ce schimbari majore,de nedescris.
O sa imi fac si eu niste poze ,momentan pun doar mai vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Gabi, Doamne ajuta sa iei postul . Felicitari pt kg date jos. Si eu am o prietena de-asta care la 7 saptamani ale fetei am fost la ceva strand si arata impecabilin costum de baie, fara pic de burta, la aceeasi greutate ca si inainte( adica slaba)

Diana,quinoa fierbe repede, mai repede ca orezul. Doar sa o speli bine inainte.

Saddie, consemnat reteta,se face cat de curand

Cleo, avantajul la branzeturile cu gust asa intens e ca nu poti manca cantitate mare, ca o telemea de ex. In ultimul timp am cumparat doar branzeturi foarte maturate din care mananci o feliuta si gata.

Brandu, si eu stiu ca laptele de capra e cel mai bun si mai apropiat ca si compozitie cu laptele uman. Probabil ca datorita taliei cum ai zis tu.

Meniu ieri:
MD: omleta, wassa
P: wassa cu salata de vinete cu ceapa
C: ciuperci inabusite cu usturoi si patrunjel verde

Azi:
MD: wassa, crema de branza degresata( cu gust de creta )
P: lipie cu avocado, masline, putina branza
C: mancare de mazare cu carne de pui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Gata,am pus si eu poze,cu fizicul ala aveam admiratori ca acum nici naiba nu se uita la mine.DIn pacate nu am reusit sa o pun pe ultima,cea mai recenta.

PUISOARO sa dea DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Gabi, esti foarte frumoasa si tanara. Musai sa slabesti.In sarcina te-ai ingrasat? Ca in poze e parca mare distanta pana la 87 de kg Si felicitari pt aniversare,la cat mai multi ani fericiti impreuna

Cristina, ai o mutra de copilita,delicioasa Un copil cu copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

PUISOARO un rezumat:
2008-59 kg-cam slabuta,imi picau pantalonii pe mine si se vedeau coastele (am 180 cm)
2009-mai 65 kg,slaba dar cu forme
2009-nov inceput de sarcina-75 kg,deja rotujoara la fata
2010-iulie,la nastere,preeclampsie,retentie mare de apa,105 kg cu 5 min inainte de operatie,dupa nastere am dat jos rapid aproape totul,aveam in jur de 79
Apoi m-am ingrasat enorm,asa ca in 2011 martie aveam 97 de kg,iar acum februarie 2012 87.
Concluzia:trebuie sa slabesc cat mai repede,imi primul rand ca nu imi sta bine,nu ma simt multumita de fizicul meu,dar in al 2lea rand cand aveam 97 de kg eram la un pas de hipertensiune arteriala,zi de zi ma confruntam cu bufeuri cald-rece,puls ridicat,transpiratie abundenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Gabi, lasa ca vei slabi cu montignac garantat. Esti si foarte inalta asa ca la 65-70 de kg ai arata foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Fetelor pe mine ma apuca depresia.... Elena iar face greva foamei, de data asta de la masele ca i-au dat 4 deodata, e gurita ei rosie si frigeeeeeee...
Am bagat sufle-ul la cuptor, cred ca mananc acum din el si diseara ghiveci de legume ca e mai usor.( asta daca mai am pofta)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_Marieta

Fetelor pe mine ma apuca depresia.... Elena iar face greva foamei, de data asta de la masele ca i-au dat 4 deodata, e gurita ei rosie si frigeeeeeee...
Am bagat sufle-ul la cuptor, cred ca mananc acum din el si diseara ghiveci de legume ca e mai usor.( asta daca mai am pofta)


de STEFAN -21.01.2009 si ELENA -15.12.2010


PUISOARO cuvintele tale nu fac altceva decat sa ma incurajeze.Sunt sigura ca,alaturi de voi,voi reusi sa slabesc si sa am un stil de viata sanatos.
Sotul meu deja a ajuns la 15 g date jos,iar el nu e Monti 100%.

CARMEN e si normal sa nu manance copilul cand erup maselutele.Nu o forta,incearca sa ii dau doar alimentele care le accepta,sa fie hidratata iar tu sa te inarmezi cu multa rabdare.Pe Paul l-a ajutat foarte mult o jucarie pt dentitie,gelurile au efect de scurta durata.

Ma duc sa ma lupt impreuna cu carutul,printre nametii de zapada.Iarasi vin acasa uda leoarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

btz_ovi, bafta la interviu - sa speram ca e raspuns pozitivi. Daca nu, mai aplica, exista undeva si jobul pt tine - cred ca un job care sa iti placa iti va ridica self-esteem-ul si lupta pt tine (va fi si mai mult efort pt tine, ca sa te imparti in 9 directii).


puisorule, e f. posibil asta cu branzele cu gust intens. Eu cand mananc chestii usor puturoase, si la o salata pun maxim 100gr (cumpar pachetele de 200gr, si mananc cam jumatate). Si ma satur.


Mai spunea cineva ca a luat cortizon. Cred ca la capitolul anterior. Si eu am consumat aproape 1 an, problema cu ingrasatul aparand...dupa ce am intrerupt. Voi cum ati reactionat la el? Stiti vreo cura de dezintoxicare pt a scapa de asa ceva din organism si reechilibra glandele suprarenale? (pana ajung eu merg la un homeopat as incerca niste ceaiuri, orice).

carmen, moralul sus. Fiica mea accepta bine iaurtul la iesit maselutele. A mancat din ala si 2 mese pe zi.

edit: btz_ovi, sotul tau a slabit 15kg?? WOW!! super tare!! felicitari lui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gabi ma omori tu pe mine cu dat replay la mesaje!!!! scrie numele cu litere mari sau ceva da nu da replay...uof uof
si lasa nu te plange...faci si sauna si greutati si exercitii/picioare..imi place de sotul tau ca o gasit el scuza buna(ca te ajuta pe tine sa slabesti daca duci baiatu la cresa..barbatii astia...)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput