cat mai costa o bona in Bucuresti?

cat mai costa o bona in Bucuresti? | Autor: mamavlad

Link direct la acest mesaj

Cam cat mai costa o bona in Bucuresti? 10 ore/zi la copil 6 ani, cu menaj usor pana vine copilul de la gradi. Zona Berceni.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Intre 10 si 12 mil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamavlad spune:

Merci! 15 mil e bine daca si face putin curat? Oricum nu are ce face pana la 14.30 cand vine copilul de la gradi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Pai si de ce vrei s-o chemi pana la 14:30, daca nu e nevoie sa stea la copil ?

Raspunzand la intrebare, pt 10 ore minim 10 milioane. Pt menaj ar fi bine sa te intelegi separat, depinde si ce ii dai sa faca, dar oricum treburile ar fi bine sa fie clar stabilite, ca sa nuj-ti faca o pospaiala de ochii soacrei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamavlad spune:

Cand l-am dat pe Vlad la gradi-progr lung am incercat s-o chem mai putin cu salariu mai mic si mi-a zis ca tre sa-si caute si altceva de lucru ca nu-i ajung banii...Asta insemna sa nu mai fie disponibila 10 ore/zi cand se imbolnavea copilul sau cand aveam nevoie de ea...Asa ca am ajuns la un compromis, ii dau salariu intreg (fffff Mare) si face curat spoiala cum zici tu..Nu i-am mai marit salariul de 2 ani...ca n-am de ce, al meu de bugetar s-a mcsorat de n ori..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Sfatul meu ar fi sa cauti alta bona, asa ajungi sa platesti pt niste servicii de care nu beneficiezi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns libelula spune:

12 milioane 7 ore.
dar este o doamna adevarata - super cultivata.
poate sustine atat o discutie despre politica la zi, cat si o paralela completa intre balzac/dostoievski/dickens. asa ca nu regret nici un banutz din ce ii dam. ca sa nu mai vorbesc de rezultatele copilului (2 ani)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

2 copii: 4,5 ani si 8 ani. de luat de la scoala la 12 si de la gradi la 1, de stat prin parc intre 12 si 1 , venit acasa , dat de mincat(mincare facuta de mine), culcat copiii si calcat rufe cit dorm ei. Program flexibil- nu o oblig sa stea sa calce daca nu vrea, deci sunt 2/5 zile cind e obligata sa stea 5 ore si 3 zile cind poate sa stea 3-4 ore, depinde cum se organizeaza. 4 luni vacanta pe an platite . cit face?
scoala si gradinita sunt la 10 minute de mers pe jos de casa, insa in directii opuse. Conventia e ca dat fiind cele 4 luni de vacanta platite (cele 3 din vacanta de vara cu 100 ron mai putin pe luna , si cu obligatia de a veni sa calce), nu se platesc orele suplimentare ...boala neprevazuta la copil, sau o jumatate de zi sambata , sau 4 ore peste program ...in total 10-15 situatii de acestea pe an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamavlad spune:

Magdaz, cat ii dai ca n-am inteles?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Ii dau 7 mil ....si 6 mil pe lunile cele 3 de vara....vroiam insa sa stiu cit credeti voi ca face ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamavlad spune:

Eu cred ca 7-8 mil pe luna e suficient...

Mergi la inceput