Hai bulgarasi!!Bravo kraluca, Adriana!!! (63)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

Felicitari Raluca, Adriana, Anca si Adc!!!!! Sa va traiasca bulgarasii si sa fie sanatosi!!


Suzie, dari- inca nu am nascut
am facut multaaaaaa curatenie zilele astea si de aia nu am mai avut timp sa intru
azi noapte m-am pus de am lustruit baia, m-am si vopsit.
zilele astea mai intru o data cu aspiratorul in dormitor si living si gata, pot sa nasc linistita

am vb si cu doctorita mea si a zis sa merg joi la control, sa fim cat mai aproape de 39 de sapt si sa stabilim exact data pentru saptamana viitoare

poate isi mai revine si vremea asta pana sapt viitoare, ca e jale

********************************************

37+ cu bebe mic si scump David-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

ana, am vazut poze cu gemenasii, sunt absolut deliciosi, sa va traiasca si sa fie sanatosi

olga, te-am vazut si pe tine, esti o frumoasa
mie mi se parea ca am burtica cam mare, dar tu ma intreci..cred ca esti si mult mai inalta ca mine

********************************************

38+ cu bebe mic si scump David-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sophia_m

ana, am vazut poze cu gemenasii, sunt absolut deliciosi, sa va traiasca si sa fie sanatosi

olga, te-am vazut si pe tine, esti o frumoasa
mie mi se parea ca am burtica cam mare, dar tu ma intreci..cred ca esti si mult mai inalta ca mine

********************************************

38+ cu bebe mic si scump David-Andrei




Multumesc Sophia, asteptam si bulgarasul tau! La ritmul tau de curatenie, cred ca asta va fi in curand!

Poze noi la semnatura!

https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

felicitari Adriana si Raluca!

Ana, care e treaba cu ciupercile? eu am mancat zilele astea supa de ciuperci facuta in casa, din champignon..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Miha Multumesc de info. Stiu k treb sa iau fierul, dar uite ca am zis sa fac o pauza de cateva zile. Si mai am si jumatate de cutie de vitamine elevit si le voi lua si pe alea. Promit!

Ana ma bucur ca ati inceput asa bine saptamana!! Si multumim de info cu laptele praf. In curand treb sa il arunc. Oricum nu ii dau...

Eu tocmai am pus sa fac ardei umpluti si ciorba de perisoare. Desi sunt cu amandoi copiii, ca bona nu a venit azi ( o doare putin in gat si i-am zis sa stea azi acasa sa se trateze). e si Doru acasa cu noi dar are treaba in birou.. Bine ca am copii intelegatori: Sara m-a ajutat in bucatarie, Filip e cuminte in landou Asa copii sa tot fac! Daca as mai avea inca vreo 2 asa, zau ca nu as mai face nimic in casa, as si imparateasa

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Ursulet, ciupercile sunt grele la stomac si puii mei au urlat toata seara de sambata din cauza durerilor de burtica, ca eu ziua am mancat pizza Tu n-ai avut probleme cu colicile dupa ciorba?
Alina, si ai mei sunt tare cumintei si chiar ma gandeam zilele astea ca are legatura cu starea mamei, ca eu am incercat sa fiu f calma si linistita in timpul sarcinii si asa sunt si ei, dragutii, scancesc doar cand le e foame.
Matza a dat veste pe Fb, e bine, tot 2 in 1!

Poze noi la semnatura!

https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

mrg hai ca esti figura

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Ana, pai sa stii ca toata sarcina am fost cuminte, mi-era somn continuu, eram fericita si calma. Dar asa am fost si in sarcina cu Sara (mai putin partea cu somnul...la ea aveam insomnii), dar Sara-ca bebelus a fost tare agitata, nervoasa, plangacioasa..

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

wow ce activitate aici!

felicitari Raluca! felicitari Adriana!
sa aveti bbei cuminti si mancaciosi!

offf, abia astept sa se indrepte vremea ca prea sunt consemnata in casa. vreau sa fie macar peste 0 grade ca sa-l scot pe pici din casa macar sa ma duc pana la poarta si inapoi. ii era tare bine cand il scoteam afara.

noi am avut o noapte grea. daca nu ne-au chinuit colicile, ne-a chinuit nasul infundat. desi seara i-am pus ser fiziologic, i-am aspirat nasucul, tot degeaba. in timpul noptii i s-a infundat din nou si se trezea ca nu mai putea respira. voi aveti alte solutii?
/iar pt colici o sa incep din nou azi cu infacolul sa fiu mai atenta daca are sau nu rezultate. daca nu are, o sa incerc espumisan sau sab simplex...voi ce le dati? si le dati la fiecare masa?
si in ultima perioada vad ca varsa destul de mult, desi nu mananca mai mult ca inainte. oare o fi tot de la colici?





Mami de strumf Robert Stefan ( 31.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Raluca, Adriana - Felicitari pentru bebei!!!!
Anca_cls - Eu nu prea m-as increde in previziunile medicilor cu privire la cat mai ai pana nasti. Eu cu 2 zile inainte de nastere eram la spital, am facut test non-stres..ecografie..etc..nimic nu anunta nasterea. Si in cazul multor prietene nu s-au adeverit presupunerile doctorilor..soo...
Ane-marie Hihihihi...deci asa zici? Ca astepti sa nasti ca sa poti dormi?!! 8 ore legat? Pai daca vrei sa si alaptezi, cre' ca e imposibil..asa ca eu zic sa bagi soooomn acum..mie asa rau imi pare ca in ultimele sapt inainte de nastere ma culcam numa la 2-3..acum..m-as culca de la 11 si as dormi pana dimineata..dar asta ramane doar un vis Eu una de cand am nascut, nu am dormit niciodata mai mult de 4 ore (maximuuum) legat
mihaelaradu Nu am nascut chiar la inceputul lui ianuarie, ci la jumate, pe 15 ianuarie..si da, abia acum ma simt refacuta. Oricum, e adevarat ca a fost si greseala mea ca nu prea am stat cuminte dupa nastere..am stat prea mult in fund pe scaune, pat...desi se recomanda mai mult la orizontala. Zici ca esti sensibila la durere..pai atunci .. bafta cu nasterea naturala Nu de alta, dar eu nu ma consideram asa sensibila, dar am facut ca toti dracii pana mi-au facut epidurala aia... In orice caz, eu daca voi face al doilea copil, voi alege cezariana, sa ma duc elegant cu programare si fara sa mai suport durerile alea. Am vrut sa nasc natural, dar acum nu mai vad nici un avantaj fata de cezariana, exceptand faptul ca nu am o taietura pe burta..
Olga, Ana Foarte faine pozele!



Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)

Mergi la inceput