Clubul "babelor" FIV-oase 5

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samiruta am ochii injectati ca m-a trezit cainele al batran azi-dimineata la 5:35, capul asta de umanista tre' sa priceapa ce-i cu un protocol de comunicatii, mi-am expus latura urata intr-o confruntare la job, am mancat ciucalata cu o bucata de paine si privesc la sarea din cizmele negre...si-am relaizat ce-a zis acum doamna profesoara despre tannoo si mi-am dat seama ca l-am trecut putin cam "personal" pe prima pagina, deci, tip in gura mare:tannnoooooooooo mai bine scrie tu cum vrei sa apari pe prima pagina, sa nu fi facut vreo nefacuta

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

...doamna profesoara, eu oricum apreciez comentariul, ca de obicei
balanta laca c-am facut eu sport inaintea unui fiv de aveam 47 de Kg (si faceam impins cu 50 Kg - la picioare) si rezultatele n-au fost ok...desi, ala a fost un FIV productiv

qiao cum e pasaretul azi?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fetelor, eu m-am pierdut in discutiile cu NK, T-uri etc

ari sticletica m-a facut fericita vineri - s-a bucurat ca ma vede si mi-a tras un chiot leganandu-se pe baruta a rasfat. s-a mai domestict salbaticiunea
canarul scartaie rau de tot, de ieri i-am adus si caloriferul pe ulei din pivnita (care cred ca are vreo 30 de ani si tot functioneaza !) - acum am putut sa ma duc sa imi ajut sotul sa il care, ne mai existand riscul sa "rup ciocul la barza" cum imi zicea inainte cand vroiam sa pun mana pe ceva mai greu.
in schimb, tot respectul pt Gugulush care a anticipat iarna grea si si-a bagat pana la caldura si rasfat. destept baiatul
sambata ma mai suna si un coleg ca a gasit un porumbel inghetat, dar l-a dezghetat loco si nu a mai fost cazul sa il iau la mine.
sfarsit de raport pasaresc !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:


am citit din urma
doamna profesoara da, ai tradus din google...le iau salvari, le iau suberek, le iau si-o cadana/cadan
tannoo si-ar fi dorit sa fie trecut la mosi, deci nu cred ca se supara de cum apare pe prima pagina, nu?, elenush a vrut sa fie prima, si-a reusit, ba mai mult, a venit si ciclosul samira o streseaza pe "new entry" - sper sa nu deschid doar eu capitol nou, doar ca data viitoare tre' sa creez un user comun si-o parola si v-o dau pe PM
adrianady vrea la turci si aseara-mi dadea sms ca se dantuieste la o nunta (eu cred c-a ramas inzapezita pe undeva ), maria ne saluta, sunshine ne sustine in "ignorarea unui user", balanta ne impartaseste din experienta ei cu NK si, desigur samira stie despre ce-i vorba (eu inca ma gandesc la protocolul TCP/IP - inteleg la fel de mult din discutia despre NK sper ca imi traduce si mie sami face to face, ca eu is pierduta)...


PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

aristicoooo, nu te mai consuma la job. Chiar nu merita. Si eu am inteles tarziu asta (cand l-am pierdut pe Albert am inteles ce e cu adevarat important in viata), dar si cand am inteles, m-am manifestat ca atare - am incetat sa ma implic ca si cum ar fi proiectul MEU personal, firma MEA, si ca o consecinta, nu a mai reusit sa ma scoata nimeni din pepeni la job si nu mai veneam cu nervi acasa.
Mancasi ciucalata cu paine . Am o prietena la Iasi ce mananca niste combinatii destul de ciudate:
- mere/striguri/lubenita cu paine
- chiselita de prune cu mamaliga
- sarmale cu cozonac (de asta am auzit si pe la altii, dar tot mi se pare neobsinuita combinatia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu m-am tot abtinut sa o intreb pe elenush unde si ce incepe ea, ca am ratat informatia si nu mai pot de curiozitate. help, lady, nu ma lasa sa ma perpelesc pe zapada

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

eu am reusit sa racesc asta imi lipsea

balanta si eu mananc lubenita cu paine si cateodata si cu branza mai veche


Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 2 FIV-uri nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

pepene rosu cu branza si paine

mi-a facut o colega lectura presei, a nascut o indianca 11 copii. eu zic sa ne ducem sa o ajutam, sa luam fiecare cate unul, ca tot ii mai raman.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

waw Lara- pe mine m-ai pierdut de tot :-)
Adica nu chiar - am citit ceva la tine si vreau sa iti confirm ca asa e. Eu am Lupus anticoagulant (nu stiu daca despre asta era vorba in ce zicea PK) si tiroidita autoimuna.
Asta nu stiu daca va ajuta, dar ma bag in seama si io :-)

Samira, transmite-i LAurei toate cele bune si din partea mea, si spune-i ca o asteptam cu poze pe forum :-)


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Fetelor, dar ce meniuri interesante puteti sa aveti

Lara - ATPO-ul tau cat ti-a iesit? Eu ultima data aveam 460...dar nici nu mi l-au mai monitorizat inainte de FIV ca a zis Endocrinoloaga ca ar fi degeaba ca trebuie sa tinem TSH-ul in limite bune si that's it.


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput