Strugurasii de sept-oct 2011 se bulgaresc!**31**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Iris , poti sa dai copilul cu crema ...de ce nu ?! mai ales ca sunt si chestii naturale pe care le poti folosi: ulei de masline, unt de shea, de macadamia, ulei de migdale. Crezi ca i-ar face rau sa o hidratezi un pic...eu zic ca nu. ei pierd f repede apa din tesuturi.

Eca tot acolo unde zici tu avea pielea cea mai uscata (de la dermatita) am dat-o si cu crema speciala pt dermatita si cu unt de shea si si-a revenit foarte bine.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!!
Cafea doreste careva?

Ma doare burta,cred ca vin uratii in vizita...


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Buna dimineata!!
Cafea doreste careva?

Ma doare burta,cred ca vin uratii in vizita...


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)


Prima data?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LAli.. si pe mine ma tot doare burta, deja e mai ine de o luna de cand am dureri on off insa nu vine nimeni

Oana.. crema de la welwda pt dermatita ziceai?.. la noi nu stiu ce e , nu sunt bubite , e fff uscata zona , apare dispare.. insa cert e ca se scarpina , nu stiu daca acolo sau de nervi unde apuca, ca si in urechi se scarpina pana da de sange.. clar maine /poimaine merg la dermatolog.. o dau cu apa termala si crema , e cand mai bine cand mai rau...

Andreea
.. bravo pt noapte linistita..

Ionela
.. da nu m-am gandit cu listuta.. e devreme mai ales dupa asa noapte

Nanna.. imi pare rau pt patanie.. de acum devin mainutele mici, mereu agatate de noi.... mie imi comvine.. azi noapte numai cu ea in brate am dormit..acu ma doare umarul si piciorul drept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei , e de fapt crema de fundulet dar ne-a mers foarte bine cu ea pe bubite! Nu au trecut cu nimic decat cu cremuta asta!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

cat ati mai vorbit.. am lipsit si eu o zi si am gasit 27 de pagini scrise :)
albert e marait de 3 zile si vroiam sa va intreb daca a mai patit careva sa dea dintii atat de devreme.. saliveaza abundent, sta cu mana numai in guritza si plange, e agitat, cateodata papa numai dupa ce ii dau cu gel de gingii, da afara destul de mult lapte.. doarme cate 10-15 min si se trezeste maraind.. nu mai stiu ce sa-i mai fac.. am rezistat pana acum, dar dimineata i-am dat 2 ml de nurofen.. s-a linistit cateva ore si a luat-o de la capat...
eu cun Andy nu am patit asa ceva, in plus lui primii dinti i-au dat la 6 luni si jumatate.. oare ma voi chinui asa 2 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neatza fetele!!!
bine ai venit Roxana zine ceva de puiul tau, suntem nerabdatoare sa il cunoastem.
Bun , deci de dimineata am crezut ca am gresit forumelul, si apoi mi-am dat seama ca eu nu am gresit cu nimic ci altcineva gresise si incerca sa deranjeze armonia si zenul nostru de zi cu zi.Parerea mea nu tebuie dat apa la moara acestui tip de persoane ca se cred importante, si nu e cazul.
Ma bucur ca Noa se simte mai bine.
Nici noi nu am iesit saptamana asta din casa si eu mai am putin si ma urc pe pereti, speer ca macar azi sa facem pasul asta si sa mergem macar intr-un mall, ma rog la DD sa faca vremea putin mai accesibila.
Iancu s-a pus la nani, azi are dadaca , am decis eu ca duminica e ziua lui tati, pe mine sa ma foloseasca doar pe post de biberon si atat sa nu ma bage in seama, rezultatul a fost un binemeritat somn pana la 10:00 si acum stat si citit forumel fara sa trebuiasca sa fredonez "in padurea cu alune" in timp ce citesc.Concluzia ca macar cateva ore pe saptamana merita schimbul asta de atributii.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

cafeaua e de fapt ciocolata calda si abia acum o savurez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Iris , eu habar n-am cat papa fata mea,haleste si ea ce gaseste in san ,dar prea mult nu mananca

Matza ai fost tare cu "a rasucit butonul"

Andreea imi pare rau de socrul tau si al meu e pe muchie de cutit si stiu ce atmosfera e in casa .Sanatate si fratelui tau .

Nanna, dar bunicul sarbatoritei ce-a facut ? L-au adormit bebelusii? Imi pare rau c-a plans Inez imi imaginez cum ai gasit-o si cum te-ai simtit ,probabil s-a speriat ,stia ca mama e intotdeauna langa ea si nu te-a gasit de data asta .

Noura a inceput ata de tare sa se foiasca ca dimineata la 8 era cu capul in zona buricului meu ,a mijlocolui nu stiu cum a ajuns acolo , gangurea ,am deschis ochii si ea nu era in raza mea vizuala ,era de-a latul patului ,nu paralela cu mine,daca o inveleam pe cap Doamne fereste ,incepand de azi voi incerca s-o culc in patut la ea si-n sacul de dormit .
Se indoaie si arcuieste atat de tare in ultimul timp si-si da capul pe spate ,mi-e frica sa nu-si rupa gatul stiu ca nu va pati nimic ,dar mi-e frica

La multe lunite Eva




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Alayna nu se intampla ceva rau de fiecare data cand este acoperit copilul pe cap. Stai linistita ca nu se sufoca asa usor. De ce esti tu convinsa ca nu mananca Noura destul? Te citesc mereu scriind ca mananca putin,nu mananca,nu e satula.
Imi pare rau de socrul tau,ca si de cel al Andreei,si de toti cei care sunt bolnavi. E asa de greu cand cineva din familie este bolnav,se naruie tot. Va pe toate.

Oana da,prima data . Inca nici un semn decat durere de ovare . Sper sa nu fi racit .
Seidana sper sa nu ma tina mult durerea de burta.Eu sunt irascibila cand ma doare ceva.
Iris unii bebei,ca si unii adulti au nevoie de hidratare suplimentara.Nici eu nu o dau regulat cu crema ,doar cand are portiuni de piele uscata sau cu bubite. Si atunci o dau in functie de cum arata bubitele.
Fetelor va pup,ma bag la un film.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput