Comunicarea

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

deci sunteti mega enervante cu placintele voastre


rautatile si eu le ocolesc, cu toate ca nu stiu de e corect, ca la urma urmei forumul nu troaca de purcei si vine X, Y si-si lasa rautatile.
eu inteleg, poate uneori chiar simtim nevoia sa fim rai, si eu o simt si e absolut normal, si chiar ma exprim.....insa dupa ce-mi trece stare arespectiva nu am mustrari, nu-mi fac procese de constiinta fata de ce am zis, facut.
edit...m-am exprimat de toti banii....ceea ce vroiam eu sa se perceapa este ca imi controlez izbucnirile astfel incat dupa 'furtuna' sa nu am mustrari de constiinta
mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Sunt niste reguli valabile in orice comunicare: sa nu dai sfaturi, sa nu ordoni, sa nu etichetezi, sa nu lauzi prea tare...
Dincolo de ele cred ca este foarte important sa simpatizezi persoana cu care vorbesti pentru o comunicare eficienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

si totusi copiilor nostri le dam sfaturi, pe ei ii laudam tare (uu una il laud daca face ceva ce merita lauda), uneori suntem in sit sa comunicam cu persoane pe care nu le simpatizam si totusi vrem o comunicare eficienta....in rest sunt perfect de acord cu tine

Mergi la inceput