Bravo dr_anca, adc!!!Hai kraluca!!! (62)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

vroiam sa imi comand www.plafar.net/produse/Lytess-culotte-ventre-plat-jeune-maman-blanc-up-l-bucata-lytess-i6539.html" target="_blank">asta, dar nu se recomanda mamicilor care alapteaza....

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna tuturor!
Eu folosesc Nan pt competare la Matei, i-au dat din asta inca din spital si ii merge bine, dar papa cam de doua ori pe zi, cate 90-120 ml, noaptea si in restul zilei il alaptez.
Nici Natalia nu facuse in pampers de doua zile si aseara am stimulat-o cu termometrul, n-au trecut 5 min ca a umplut pampersul, cum scriai si tu, Alina. Si la cateva ore a facut iar, singura. Sa vedem azi.. ea e mai lenta, oricum medicul mi-a zis ca daca nu face 1,2 zile nu e de speriat...
Anca, Doamne ajuta, suntem alaturi de tine!
Wow, bulinutza, si eu ma stresam ca pitica mea dormea uneori 5 ore!
Dana, ce bine e acasa, nu? Si eu zic sa nu renunti la alaptat, cum spuneau si fetele, foloseste pompa, incearca sa-i pui in sticluta lapte de-al tau, insista ca altfel vei regreta mai tarziu..
Olga, super faine sfaturile pt baita! Eu ii spal cu ceai de musetel de cateva seri si se curata pielea f bine. Pun in apa fiarta cateva pliculete, apoi completez cu apa rece pana obtin temperatura dorita. Si de doua seri le-am facut baita doar cu ajutorul copiilor mai mari, ca sotul a fost plecat, si ma bucur mult ca am reusit si asta .

Am reusit sa fac postez si cateva poze noi pe picasa, sper sa se deschida link-ul https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE

Poze noi la semnatura!

www.facebook.com/media/set/?set=a.10150558884612392.437380.624067391&type=3" target="_blank">http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150558884612392.437380.624067391&type=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

eu ii dau supliment Hipp Organic, vad ca se impaca foarte bine. Azi dimineata a fost prima oara cand a refuzat laptele praf, am fost tare mandra de ea (si de mine :))

scaun are aproape la fiecare masa - acum are culoarea mustarului si, vorba neonatologului, consistenta branzicii de casa..

bafta dr anca, asteptam vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

ana, ai o familie incredibil de frumoasa, sa-ti traiasca si sa fiti cu totii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

eu ii dau supliment Hipp Organic, vad ca se impaca foarte bine. Azi dimineata a fost prima oara cand a refuzat laptele praf, am fost tare mandra de ea (si de mine :))

Mamica Iuliei (24 ian 2012)


BRAVO!!!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Hai anca ! Tinem pumnii!!

Alina, am si eu lytess dar colantii aia care vin de deasupra genunchilor pana sub sani. N-am stiut ca nu sunt indicati in alaptare. I-am pus doar o data pana acum oricum

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alina, si daca nu se recomanda femeilor care alapteaza, pot sa stiu si eu de ce ma intarati? Crezi ca eu nu vreau asa ceva? Crezi ca eu nu-mi vreau vechea forma fizica inapoi?. Am scapat doar de 9 kg in aceste 10 zile...
Anahadasa, sunt mortali puiutii! Arata splendid cu falcutele lor cu tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

tocmai am primit mesaj de la dr anca: la ora 11.25 a venit pe lume Adela Alexandra, 3400 g si 52 cm. Felicitari mami si bun venit draga Adela! sa aveti parte amandoua de sanatate si mult noroc!
maine sper sa va dau si eu vestea cea mare!

38+

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

bravo dr anca, bine ai venit Adela!
kraluca, maine iti uram si tie la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Felicitari dr Anca!!!! Tocmai cand vroiam sa bag si eu cateva majorete... Sa fiti sanatosi si norocosi

Multumesc fetelor ca mi-ati admirat burtica si pentru sfaturile legate de biberoane. Asa o sa fac, o sa cumpar tetine noi. Desi m-am uitat pe net si nu este mare diferenta intre o tetina si un biberon cu tetina, dar tot ies mai bine.

Bianca scot cateva majorete pentru tine ca vad ca nu mai poti. Poate, poate se hotaraste bebe si vine mai repede

Ane Maria este foarte frumos Maria Bianca Cu tronsoanele ti-am zis cum am facut eu, am comandat de la Chicco de pe un site, mi-au venit a doua zi si sunt extrem de multumita.

Anahadasa m-am topit cand m-am uitat la pozele voastre. Sunteti minunati Matei imi aduce aminte de David al meu cand era micut

Ursulet bravo pentru reusita cu alaptatul Sa o tineti tot asa

Astazi s-a trezit David la 12 (si eu la fel ) asa ca nu-l mai culc de pranz. O sa avem o zi mai incarcata. Vroiam sa-l scot afara, dar nu stiu de ce nu vrea sa iasa din casa....

Olga, mamica lui David iepurasul si 37+

Mergi la inceput