Felicitari PaulaFrida,Miha_23,mrenescu,lucianamoga

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata.
Felicitari noilor gravidute pe fuga sa nu ma prinda sotul.
La mine nimic nou tot astept si stau cuminte.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Wow Paula si tu?
De cand m-a intrebam pe unde esti si ce mai faci?

Chiar ninge numai cu bebei anul asta

Felicitari Paula Sa ai sarcina usoara si la termen cu bebel sanatos.
Mai zi-ne despre tine, ce ai mai facut?




Deny multumesc
V-am mai citit asa din umbra,dar nu m-am simtit in stare sa scriu,am mai mers pe la doctori,am mai luat eu de capu' meu naturiste,m-am stresat o gramada pana ce m-a "scuturat" sora-mea un pic sa mai las toate monitorizarile si stresul si prestatul mai in fiecare zii si mi-a sugerat sa iau un pic de pauza.am renuntat la prestat si cand ne iubeam era numai pt noi,nu mai stateam cu cracii pe pereti pana amorteam si uite ca s-a intamplat chiar cand nu ne asteptam

Graviduta fericita 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Fetele

Paula felicitari ma bucur din suflet pentru tine, sa ai o sarcina usoara, dar mai ales un bebe sanatos si sa stea cuminte acolo la locul lui pana la 40 de sapt.

Lore ma bucur pt tine, iti doresc numai bine sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine cele 40 de sapt. Uite cum nimic nu este intamplator, ai fost la spital chiar in perioada ovulatiei, si parca ziceai ca ti-au facut clexane nu? Poate ca au ajutat samburelul sa se prinda .

Fetelor ma bucur nespus de mult pt. voi toate si va doresc sanatate si bebei sanatosi.




14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ca_Mila

Fetele

Paula felicitari ma bucur din suflet pentru tine, sa ai o sarcina usoara, dar mai ales un bebe sanatos si sa stea cuminte acolo la locul lui pana la 40 de sapt.



Camila multumesc mult,la fel iti doresc si eu tie

Graviduta fericita 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucy84 spune:

hello fetele!!!!!
Lorena asteptam testul
Paula felicitari , sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Luci multumesc,la fel iti doresc si eu tie
Felicitari tuturor gravidutelor,sarcini usoare cu bebelusi sanatosi si la termen

Graviduta fericita 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucy84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui PaulaFrida

Luci multumesc,la fel iti doresc si eu tie
Felicitari tuturor gravidutelor,sarcini usoare cu bebelusi sanatosi si la termen

Graviduta fericita 6+

Multumesc
Te inscri la odisee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

kimy n-am eu sanse, ar trebui sa am ovulatia azi maine, dar luna asta ma sare....
fetelor ce de gravi gravi aici intru numai de drag sa mai vad o burtica cu cifre, cred ca e inutil sa mergeti la odisee deja aveti aici....si la forumul une intru eu cu boala mea speficica s-a lasat cu ce sa zic anu asta chiar "ninge cu bebei"
va puuup si felicitari la toate samburicile si la cat mai multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Lore, Paula, felicitari! Sa fiti sanatosi si sa aveti sarcina usoara si la termen!

Deny, cum vrei tu...eu merg pe vorba "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in sac"...si eu am sperat ca va fi bine, ca Dumnezeu ar fi vrut sa se nasca copilul din moment ce am ramas gravida cand dr. zicea ca nu voi ovula in luna aia.
Lore stie ca are probleme de trombo, ea nu ramanea din cauza stresului. Si poate si in cazul lui Lucy a fost la fel.
Sa fie cum vrei tu, nu iti voi mai scrie, nu vreau sa te influentez, asa ca nu te mai teme de cuvintele mele.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,
Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza fete dragi!

Ce de veselie pe aiciiiiiiii, yupyyyyyyyyyyyyyy
Paula felicitarile mele, iti doresc sa ai o sarcina usoara cu bebe la termen si sanatos.
Lore, Miha la voi sigur este bebita acolo in burtica , astept confirmarea
Asa imi place sa aud numai vesti bune.
Eu am fost la dr si am ovulat cu ambele ovare se vedea corpul galben deci nu a mai trebuit sa fac si cea dea 2 a inseminare, inca o data va multumesc pentru gandurile voastre bune, sa stiti ca v-am simtit aproape de mine in aceste zile.

pe toate iar gravidutele noastre sa ne trimita cate un pup de molipsire, oricum mai fur eu cateva acum



anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput