Prietene la bine si la greu - 156

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Trimit si la Andre un [pufulete] pentru renuntat la tigari si pt kg in minus. Oare pe Chiara ne-o mai arati si noua in poze?

Si mi-e mi-a placut tare "Mi-ar fi placut sa stiu" si am crezut ca mi se pare ca e Coque, dar daca si voi ati vazut-o asa e. Ma uitam la mamicile alea ce frumos isi poarta copilutii in sling/wrap sau ce or mai fi alea si vreau si eu. Carucioarele lui Dominic le-am vazndut din vara, cand renuntaseram la ideea de pispirica si acum ma intreba maica-mea daca nu regret. Cu siguranta nu. De data aceasta stiu ce e util si ce nu chiar de la inceput si nu o sa mai dau banii pe toate cele. Dar un wrap sau sling cu siguranta imi voi lua.
Apropos, daca aveti de vanzare o perina de gravide eu sunt doritoare. Slingul abia la toamna o sa va intreb de el, poate pana atunci mai renuntati la ele si vreti sa le vindeti.

Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ce tare "noapte buna sosetuta!!" Eu deja va vad cum cantati un trio seara de seara. Eu in fiecare seara trebuie sa ii cant "nani, nani, puiul lui mami" si daca cumva si a doua oara zic tot puiul lui mami ma corecteaza soricelul "zi si al lui tati si al lui buni si al lui maia" si ui asa cant eu "nani, nani" puiul lui toti cunoscutii . dar neaparat si al lui tati si al lui buni.

Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Ziua buna. La noi ninge si iar ninge. Habar nu am cum a innotat sotul prin zapezi azi-dimineata.

Deocamdata va invit la o mamaliguta cu tochitura, ca altceva inca nu am reusit sa fac de papa.

Sa ne traiasca printesa si sa fie sanatoasa, ca tare fericiti ne face; o iubim pan'la cer si inapoi. Sa ne traiasca si printul alaturi de ea, fericiti ca-n povesti.


Cory, ff tare Andreiutul. Mi-l si imaginez pe tati bolborosind cuvintele. Sa stii ca si eu mor de ras cand il aud pe al meu balbaindu-se si inventand te miri ce, ca nu stie versurile. E tare faina perioada asta.

Multumim de filmulet. Tare fain. Si eu am vazut-o pe Coque. Oare s-a suparat pe noi, sau cum de nu mai intra deloc?



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Va salut de la Polul Nord(adica biroul meu).

Biara bine ai revenit.Ce mai face Maia? Multumim pt filmulet. E tare fain. Am recunoscut-o pe Coque dar in film am recunoscut o familie despre care am citit in revista "Casa si gradina" Ca sa vedeti ce memorie vizuala am.

Smaranditza ce fetita mare aveti. Acus acus ne povestesti cum merge in picioare si se alearga cu Timi.

Cory ce scump e Bubu. Si Ema are un intreg repertoriu inainte de nani. Este o melodie "veo veo" cantata de copii in spaniola iar tati a inventat niste versuri. Sunt haiosi cand canta impreuna.

Andre, Lumi va felicit pt initiativa. Tati a citit cartea "Metoda usoara..." si 5 luni nu a fumat deloc. Din pacate s-a reapucat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Stephy, l-am gasit.

Smarandita, sa-ti creasca micuta frumos, fericita si sa iti aduca numai bucurii.

Cory, frumos canta barbatii din viata ta. As fi vrut sa-l vad si pe al meu implicat in astfel de activitati dar el se limiteaza la jocuri doar.

Biara, multumesc de filmulet.

Luni e ziua sotului meu, dar dupa aceea voi intra la regim. Am si eu multe kilograme si ceva sunculite de redus. Cele care ati slabit pana acum ma motivati sa incep si eu. Multumesc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Andre,ma bucur sa aud ca te-ai lasat, imi da incredere ca se poate! Cu 8 kg m-ai speriat, mai ales ca bag dulciuri la greu....dar uite ca si cu asta m-ai ajutat un pic, ieri am mancat un sfert de varza cu sare,numai sa nu mananc dulciuri....astazi salata si mere....
Te pup,si iti urez mult succes la scapat de kg. Chiar, de Chiara nu ne mai spui nimic?

Monica, ce surpriza!!! Felicitari lui Iri!!! Stii cumva unde gasesc cartea aia?

Licu, test de barza nu am de ce sa fac
Am incercat sa ma las de vreo 3 saptamani, doar ca am incercat sa le reduc,incet-incet...prostii. Dupa ce ca fumam(chiar daca putin), mancam o gramada de dulciuri. Asa ca mi-am facut curaj si m-am lasat. Richard are 20 de zile, ma sustine si ma incurajeaza ca un om cu experienta.

Smara, Many, Pirelia, Shtefy, Raluci, RamonaC,Floricik, va multumesc, lupt cu monstrul in continuare! astazi parca mi-a fost un pic mai usor....

Smara, Licu, chiar daca am trecut prin clipe de cosmar cu diversificarea, asa m-a apucat o nostalgie cand v-am citit!!! Ce repede a trecut timpul, ce bebei mari aveti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Noi cu gerul... l-am tinut pe Rares in casa, dimineara cu tati pana o duceam pe Iarina la gradinita. La pranz o aducea mamaia pe Iarina acasa. Ieri si azi insa a ramas si Iarina acasa ca sunt amandoi cam raciti iar vantul cu gerul si raceala nu prea se asorteaza.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Lumi , vrei sa-ti trimit cartea pe mail? O am pe calculatorul de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

As vrea, tare mult as vrea sa pot povesti de printesa. Dar avem 9 luni in care suntem fara buni, eu fara 5 minute de ajutor, pentru ca nu are cine si pentru ca zana nu sta cu nimeni altcineva. Pe langa asta munca, mai nou am inceput sa cos hainute ca m-au luat mamicile din parc ca de unde o imbrac si uite asa m-am ales cu cateva comenzi. Etc., chiar nu apuc sa respir. Chiara este minunata, tare haioasa in continuare, vorbeste bine 2 limbi, mananca bine, insa doar vreo 10-12 chestii care ii plac, doarme bine, iarna asta nu a fost deloc deloc bolnava, adora sa danseze si sa cante, sa scrie si sa "citeasca". Smara Ma tot gandeam la ce o intrebai pe Dana, oare o fi legat de limbi? Chiara aici e tare antipatica cu lumea, cum o saluta careva, cum se stramba. La Cluj, fugea in bratele tuturor, mangaie, zambea si ma tot intre de ce face chestia asta. Lumi Kilogramele chiar se topesc una doua, conteaza sa scapi de nenorocita de tigara si chiar stiu cum e. A fost una din experientele mele cele mai grele. Ciudat e ca atunci cand m-am lasat la 20 de ani n-am pus pe mine un singur gram, acum, desi am mancat aer si unghii, mere si salata verde, chiar ma certa tati ca renunt la mancare si tigara in acelasi timp, dar mi-a fost frica, am pus 8 kile. Eu de data asta la tigari am renunta cu medicamente, am incercat fara si tot aprindeam 1, 2. Nu-ti face griji, am o cura buna, lasa tigara si apoi ti-o trimit, arzi kilogramele si ai terminat. Am uitat cum se pune un link va mai las niste poze cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

andre ce ma bucur ca ne scrii, puwne direct linkul, ce mai conteaza

floricik ai pm

Mergi la inceput