Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(118)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

irinuca, stii cum am reusit eu sa-i scot laptele de noapte lui vlad ? bine, era mai micut, pe la 6 luni cred..
i-am impins mesele de noapte spre dimineata mai fortat dar in acelasi timp impingand si masa de seara mai tarziu..i-am schimbat programul astfel incat sa-i dau laptele seara cu cereale pe la 10 si initial a renuntat la masa de la 1-2 si pe urma pe cea de la 5 i-am impins-o incet spre dimineata..pacalindu-l cu suzeta o perioada pana cand nu s-a mai trezit..
nu stiu cat a fost de bine, ca se culca tarziu..dar asa am procedat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Delia, cat ceai bea noaptea Andra?

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


max 90 ml

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Hello!!!

Apar si eu la apel...cam tarziu ce-i drept dar mi-am propus sa semnez condicuta zilnic.
Am avut o zi extrem de plina...cu trei pregatiri si mancarica de facut..
Pe langa toate astea a si una bucata maimutel marait rau de tot..si din cand in cand cu febra..
Maine as avea zi de smotru dar daca-mi vin copilasii cred ca ma sare..

Strumph,daca zici ca ma platesti bine..iau primul avion si vin
Lasand gluma la o parte eu chiar -am gandit serios sa plec in Anglia cand face Raducu 2 ani.
Am doua prietene acolo.
Una din ele e profa de engleza si lucreaza ca ajutor de educator in Londra,castiga de vreo 6-7 ori mai bine ca in tara.
O sa-mi fie greu dar,n-am incotro..la cata creditul avem..

Roxy,cel mare e la gradi,la program normal iar cel mic nu are decat 2 anisori,asa ca n-are incotro...

Catanak,si eu i-am dat kiwi la pui si nu a patit nimc.

Ailed,m-ai innebunit cu tortul ala si cu negresa..

Miki,sanatate micutei tale.

Madutza,superba puiuta ta!!

Irinuk,si Raducu papa de multe ori noapte..iar,cu co-sleeping-ul..cred ca nu mai avem nici noi mult si il practicam 100%.
Deocamdata il iau dupa 2 noaptea cu noi in pat,pana atunci doarme singurel.

Fug si eu la nani ca acum se scoala maimuta si incepe distractia....

Pupici muuulti si o noapte linistita!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Vai fetelor, acum am vazut si eu ca a fost sarbatoare azi .
Am spalat 2 masini de rufe...
N-am avut nici cea mai mica idee si doar am calendar in casa...

Va multumesc pt raspunsurile legate de supa. La mine va fi imposibil sa-i dau cu lingurita dupa piure, ca nu mai sta. Doar sa ii separ mesele. Luca oricum mananca pranzul la 3. Intre fructele de la 10-10.30 si pranz ii mai dau 100-120 de lapte. Ca dimineata nu prea bea, decat tot asa maxim 150 si mi se pare mie ca bea cam putin. Ma gandesc ca in timp sa renunt la laptele asta de la 12.30 si sa ii dau ciorbita. Si apoi la 3 piureul sau ma rog, ce-o fi el acolo

Gata, ma duc si eu la nani!
Va pup! Noapte buna!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 14+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina, vezi ca pe 11 februarie e sf Vlasie, protectorul gravidelor!, nu e cu rosu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somnic pufos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

bluenight, abia acum ti-am vazut comoara mi se pare ca seamana putin cu Arsenie al Simonei blonzi cu ochii albastrii

deea, super poze cu Anna..s-a scimbat fff mult

miki, si cata tot la masinute trage ..fratiorii astia isi pun amprenta asupra lor

roxy, da, peste o sapt rupem turta fetei..deci sa nu ma treceti absenta ca o sa fiu cu treaba

delia, unde poza aia cu Andra?

irinuca, cand am citit de veste mare credeam ca esti gravi felicitari pentru primul dintisor


si daca m-am pus pa punct cu forumul, merg si eu la somn
Apitu nani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am intrat si eu pentru a zice noapte buna ca de mai multe nu prea sunt in stare...m-a lovit o moleseala cumplita dupa ce am facut un dus fierbinte si am decis sa ma arunc in pat, la somn.
Va pup pe toate, somn usor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
cafeluta fierbinte si aromata este servita

noi suntem treze de la 5.30, dar ne-am culcat si devreme la 20.30 Anastasia dupa o balaceala lunga si eu m-amm culcat la 21.30, dar tot mi-e somn. acum nu stiu ce are ca tot maraie in patut
si face brrmm brrm... adica s-o iau de acolo sa plecam brrmm brrrm..

ailed mi-ai facut si mie pofta de negrese hai sa pui poza sa vedem si noi

mary ooo pai esti experta in paine, inseamna dar ce aditivi se pun in paine, zi-ne si nou? ce se mai pune excat in painea din comert?

catank nu-l suporti altfel pentru ca spalandu-l des se ingrasa repede. cu cat il speli mai des cu atat se ingrasa mai repede. parul nu se spala asa des pentru ca se subtiaza firul, se strica, devine casant, pielea capului devine sensibila...asa l-ai obisnuit tu. eu il spal de 1-2 ori pe saptamana, nu mi se ingrasa deloc, deloc

irinuca bravo pentru dintisorul mult asteptat nu mi se pare ca bea asa mult lapte, ce daca bea? ar trebui sa-i dai si la trezire la 6-7. cu suzeta...asa-i cand se invata cu ea, am auzit si eu multe cazuri din astea.
mie personal mi se pare suzeta o mare porcarie si se aia noi nici n-am dat-o.
de fapt, nici nu-mi place cand o vad cu ea in gura zici, zici ca-i calus de astupat gura

ma duc ca ma striga in gura mare mma-ma ma-maa

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele

roxy, multumim de cafea
Si eu tot asa ca tine ma spalam pe par cand il aveam lung, dar acum cand m-am tuns se murdareste mai repede..trec mana prin par de mai multe ori

Am vazut-o acum la "Ce se intampla doctore" pe nutritionista la care am fost si mi-am adus aminte sa va spun ca de luni am slabit 2 kg ce bine ma simt

Pupici, sa aveti o zi frumoasa!


Mergi la inceput