Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(118)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu aici, n-am neamul cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

eu aici, n-am neamul cu mine

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ai scapat de munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

in afra de curajoasa bb_yasmi a mai dat cineva kivi la bb. Partea fara seminte....ar fi o?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







eu am dat, de ceva vreme..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Stau pe net in loc sa mrg sa fac nani... MAine sigur la ora 6 I imi da desteptarea.. Dar il astept pe al meu sot...pe la 22.30 soseste..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui catank

in afra de curajoasa bb_yasmi a mai dat cineva kivi la bb. Partea fara seminte....ar fi o?




eu am dat, de ceva vreme..

mami de 2 prichindei


I-am dat si eu ieri ptr prima data, ma gandeam ca am facut boacane...
Ii place maxim.... Taiam pana la seminte....nu se stramba cu toate ca sunt acrute... I-am dat felii, felii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Seara buna!

Am revenit si eu asa pe inserat, dupa ce am culcat prichindelul si-am strans jucariile .

Ati scris ceva azi! Se vede ca e frig rau afara .
Mie imi e imposibil sa deschid laptopul cand e el in zona, ca ne batem pe el si pe stickul de net, asa ca am renuntat .

O sa citesc si eu ce ati mai scris azi si ma bag la nani.

Catank, si eu ii dau kiwi de pe la 7 luni. Ii place si lui Luca, numai ca ultima data, am avut impresia ca a facut kk mai acid, ca s-a cam oparit pe la fundulet. Si m-am gandit ca de la kiwi, asa ca de vreo 3 sapt nu i-am mai dat.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 14+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Mai fetelor nu mai poate omul sa va Prinda din urma!

Avem si noi o veste mare pt noi, mica pt omenire: avem primul dintisor!
Stanga jos. Il urmaream de vreo luna si m-a pacalit de cateva ori, dar azi l-am prins si mi-a zgariat degetul
Nu l-am prins si in poza :( Imi aduc aminte si acum poza cu primul dintisor al lui Luchi! Cred ca a fost primul iepuras dintre fluturasi
Deja incepeam sa-mi fac probleme. Ca doctorul ne-a spus ca pana la 11 luni trebuie sa-i iasa un dintisor si la 11 luni fara 1sapt a iesit

Ma dispera Daria cu mesele de noapte Uneori, ca in unele seri mi se pare draguta ca e asa o fomista...noaptea! Dar este foarte obositor pt mine.
Se culca la 8 si bea 170ml. Se trezeste la ora 3 si mananca 200 ml si apoi la 5 si papa 130ml. La 6.30-7.00 da trezirea.Prima masa e cu fructe; i le dau pe la 8.30, ca mi se pare prea mult laptic. Deci in 9 ore de noapte, ea bea 500ml lapte. E normal asa?

As vrea sa micsorez cantitatea de lapte de la 3 (cand bea cel mai mult), poate renunta la masa aia. Ce spuneti?
Mai e vreun bebe care mananca noaptea asa de mult?
Si bineinteles mai sunt foielile, daca nu strigatele, pt suzy. Desi avem vreo 3 prin pat, plus un ursulet care are cusuta o suzy de o labuta ( ca sa o gasesc mai repede)
Noi in continuare suntem pro co-sleeping.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

irinuk, Andra se culca la 22.00- 22.30 , atunci papa cel mult 200ml, la 2-3 se scoala, dar de 3 seri ii dau ceai de la Hipp, de noapte buna si la 5-6 papa 170 ml lp, dar dupa doarme pana la 8-9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Irinuca, Daria se culca destul de devreme. La 8! Mi se pare totusi normal sa i se faca foame pana la 3. Sunt 7 ore! Mie mi se pare ciudat laptele de la 5, la doar 2 ore dupa... La asta as incerca sa renunt.
E o idee buna ceaiul. Si Luca bea noaptea. Uneori se trezeste doar o data si atunci ii dau lapte, dar daca se mai trezeste de cate 2, 3 ori, ii dau putin ceai si adoarme imediat... Stiu ca nu-i prea bine, din cate scrie in carti, dar n-am nervi atat de tari incat sa-l adorm altfel. Am incercat si m-am lasat pagubasa. Lasa, ca se face el mare si renunta si la ceai si la lapte...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 14+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Delia, cat ceai bea noaptea Andra?

Mergi la inceput