Clubul "babelor" FIV-oase 4

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

azi m-am tras in poza pentru buletin....ca o floare ca un crin am plecat pe vaju' ala de dimineata cu capu gol si pleata proaspat spalata si intinsa cu peria rotativa.
cum am iesit din casa...o rafala de vant mi-a zburat o suvita zdravana ..direct peste ruj...si apoi tot suvita aia mi s-a prelins pe tot obrazu,lasandu-mi neshte urme rosii de toata frumusetea...ce sa mai...o diva eram.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

samira a inceput deja apocalipsa ? cum 3 sa nu aiba curent ? Nu am mai nimic de mancare prin frigider, in cazul asta am pus-o !
Acasa ti-ai facut provizii de lumanari, ca voi sunteti patiti.

Eu bine ca m-am maritat si am schimbat buletinul, ca tot pe o vreme ca asta aveam facuta poza si mai eram si racita bocna. M-au scos cu o nuata rozalie de purcelus de lapte si cu un nas care batea usor spre cyclaem

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

daca-ti zic...un Angst si 2 Mega-Image-uri am gasit inchise.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

bai frate...sunt turcii astia ceva de speriat!!!!

acu' nu mai scap de turcu' ala cu apartamentele de inchiriat.
i-am scris cat am avut de aflat ce ma interesa si l-am lasat in pace....da vaz' ca acu' nu ma mai lasa el.
cica sa ma decid mai repede cu rezervarea ca e extrem de aglomerat fix in perioada in care vreau eu sa vin...si sa nu raman cumva necazata


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

de acord, aristica.numai sa nu se supere cineva, ca io nu am "decat" 2 fivuri si, in comparatie cu semnaturile voastre, incep sa cred ca sunt tampiti toti prietenii nostri care ne compatimesc ca ne-am "kinuit" 5-6 ani sa facem copii.chiar suntem putin incercati. baba sunt, vechime la babardeli dupa ceas/picioare pe pereti 30 minute / analize / tehnici de reproducere umana asistata am, dar in rest sunt mic copil pe langa voi.d-aia zic sa nu se supere careva.
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

asta cu vechime la babardeli e foarte misto


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica
balanta vrei sa apari pe prima pagina ca prima "babaciune" graviduta? Sau asteptam pana la "livrarea" celor 2 colete?


aristica, as prefera sa mai asteptam pana sa apar pe prima pagina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Balanta asteptam, asteptam.... oricum sunt cei mai doriti si asteptati baietei ever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Ce fac "babutele"?
vad ca ati scris nu gluma
eu va urmaresc insa nu prea am noutati..
vreau sa fac o lapaoscopie inainte de toate !
Am primit raspuns de la turci si eu ,iar dr imi spune clar sa scot si trompa ramasa, la fel mi a spus si PK si cei de la Viena !
Raspunsurile au fost f clare si 2 dintre cei ce au raspuns mi au zis ca ar fi bine sa inghetam embrionii si sa facem fet ul mai tarziu!
O astept pe samira si aristica cu bebei la purtator apoi va urmez si eu!
daniela pe unde umbli?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Brunadria,
ma bucur tare mult sa te revad "online" si optimista!
Mult mult succes iti urez!

Mergi la inceput