Bv Nicole, Anda!! Hai Adriana, Ralu,Anca! (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Anca s-ar putea sa fie cazul de "brodat" pt ca bebe e cam mare si oricum in romania din pacate se cam practica epiziotomia de rutina chiar dc nu e neaparat necesara.

Ane cu Maria Evelina + 37 weeks


Sa stii ca asa mi se pare si mie! Ei zic ca fac asta ca sa nu te rupi, dar nu stiu dc e chiar asa! Deci din pacate cam toate nashterile normale se lasa cu broderie. Cica nu doare ... Discutam dupa

38+ cu Eva Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Anca s-ar putea sa fie cazul de "brodat" pt ca bebe e cam mare si oricum in romania din pacate se cam practica epiziotomia de rutina chiar dc nu e neaparat necesara.

Ane cu Maria Evelina + 37 weeks


Sa stii ca asa mi se pare si mie! Ei zic ca fac asta ca sa nu te rupi, dar nu stiu dc e chiar asa! Deci din pacate cam toate nashterile normale se lasa cu broderie. Cica nu doare ... Discutam dupa

38+ cu Eva Georgiana


Nu mai au ei rabdare sa te dilati si de-asta... si eu am auzit ca nu doare pt ca face anestezie acolo jos dar ramane de vazut :)

Ane cu Maria Evelina + 37 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

Anda, hai ca poate mai sta si el pana sambata sa faca 38 s
3800 gr zici..wowwwwww
eu am cam urmarit si bebelusii nostri au fost apropiati la greutate pe tot parcursul sarcinii.
marti cand merg la control poate ma trezesc si eu cu vreun bursucel

********************************************

37+ cu bebe mic si scump David-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Multumesc de incurajari, fete dragi!Sper sa fie ok!
Felicitari, Danezza! Incet, incet apar toti bulgarasii
Anda, tinem pumnii sa fie bine!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Intru si eu repejor, tocmai am pierdut dopul gelatinos. Sper sa nu ma apuce pana dimineata, sa apuce bona sa vina la Rebe. Contractiile sunt momentan usoare, cum au fost si zilele trecute, deci nimic notabil inca.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si
38+ cu
Au aparut si frunzele la morcovi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

So, dupa gynipral si nospa nu cedeaza . Acum astept medicul de garda sa vada ce facem: ma mai indoapa cu antispastice sau il cheama pe medicul meu.
M-a apucat si o durere de cap de imi vine sa urlu.

Adriana poate nastem maine amandoua

eu sunt pe baricade

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si 37+ Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Adriana, hai ca mi s-a facut mie un gol in stomac cand am citit msg tau. La ce ora vine bona? N-ai cu cine altcineva sa o lasi pe RB daca te apuca la noapte? Tine pumnii sa fie cum iti doresti tu astept sms cu vesti daca e ceva

Anda, iti tin si tie pumnii. Tu esti macar monitorizata, deci stau mai linistita :)) te pup

Felicitari cicineata, suziq si danezza! Sa fiti sanatoase si voi si copilasii sa veniti repede acasa

Ileana, sper sa fiti pe aceeasi lungime de unda (tu si doct). Abia astept sa vina vineri sa iti spuna ce copil perfect ai

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Felicitari suzieq si danezza!

Anda si Adriana, va tin pumnii sa fie totul bine! curaj!

am alaptat si eu, bebele se cam tine de programul de papat din 3 in 3 ore, nici o sansa sa doarma noaptea mai mult, dar avem rabdare. mai nou mananca foarte repede, in 10-15 min termina si lasa sanul fara sa-l mai ia nici macar la insistente. pe de o parte mi-e frica ca nu papa destul... desi doarme bine pana peste 3 ore...

ieri seara a fost dr de familie in vizita si mi-a zis ca pot manca orice, in afara de varza, fasole, mazare, ceapa si usturoi. asa ca am bagat repede un mar, ca n-am mai mancat nici un fruct de aproape 2 sapt de cand am nascut. sa vedem acum reactiile

fetelor, am patit ceva ce imi da dureri de cap: lui bebe ii curge din ochisori, e o secretie care la aer se oxideaza si bate spre galbui, il tot stergem la ochi cu comprese sterile si ser fiziologic, dar e naspa rau ca atata timp cat doarme i se lipesc ochisorii nu stiu ce sa fac, l-am trimis pe sot la farmacie, nu se baga nimeni iar de doctorita nu pot sa dau. ati mai patit careva asa ceva??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

pai in cazul asta eu scot motzatele pentru Anda si Adriana, ca pana ma trezesc eu maine la 12..

********************************************

37+ cu bebe mic si scump David-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Bun venit noilor bebelusi! Sa fie sanatosi si ei si mamicile!
Dana-asteptam vesti despre cum a decurs totul.
O seara buna tuturor

Mergi la inceput