Buburuze ian-feb- LMA buburuze de 1-8 feb.! (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:



Tudor - pui de mami ARIANA2005
FLORIN- pui de mami SIMIS
Eduard Gabriel - pui de mami LO
Theodora - pui de mami MAGNE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
LA MULTI ANI TUDOR,FLORIN,TEODORA,EDUARD

sanatate la puisorii bolnaviori

Maya cred ca esti frumoasa foc cu tot cu bubite, sa ti treaca repede puiule!
Anka, ce ciudat mi se pare sa te vad zicand ca esti proasata,sanatate si lui Bubu

Andri31, de curiozitate, care i cea mai buna pediatra din Cta? eu merg la Dumbrava de juma' de an

Adryy, acomodare usoara la cresa

Wudy, sint sigura ca Anais te va simti aproape

va urmaresc si eu dar nu pot sa raspund la timp, va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Aloleu, era sa uit de doi sarbatoriti ai zilei!

La multi ani Eduard! La multi ani Adriana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!

Catalina esti o scumpa, ca inotdeauna, iubesc sa te citesc. Intrebarea aia cu "oare ce faceam inainte cu atata timp?" mi-o pun si eu mereu si culmea eram obosita tot timpul; acum, cu vreo cateva ore de somn pe zi si -s mai fresh ca niciodata.
Stai linistita ca daca ai fi cum definesti tu "mama perfecta" zi de zi de zi de zi, la un moment dat ai exploda si ar sari bucati d emama perfecta in toata partile :)) E mai importanta sa fii autentic, simti ca nu ai chef de zambit, nu zambesti, sa fii poate prin rotatie, azi jucausa, maine bucatareala, poimaine nu mai stiu cum...ce-i cu presiunea asta mama perfecta!? Ne iubim copilasii si asta ne face mame perfecte pe ei.

Anka sper ca BUBU e mai bine, is nebuni astia ai vostri, ok, exact cum a zis Cata lasi virusul sa-si faca capul, dar discomfortul copilului....nebuni!!! Si fara vorbe grele la adresa lui mami de BUBU, nu ne nastem invatate! Doamne, de cate ori am zis eu la Robert "daca mai fac unul, voi sti aia si aia" si acum...zic la fel, dar bebele ala trei, crescut perfect nu va exista.

Wudy pupam mamica, las' ca vor fi multe, multe, multe aniversari, te pup mami!!

Adryy cum a fost ziua de ieri??? Pt FRumoasa, pentru tine?

La multi ani Florin!!
La multi ani Eduard Daniel!
La multi ani Adriana Theodora!
Sa cresteti mari, sanatosi, frumosi si norocosi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

LA MULTI ANI FLORIN!
LA MULTI ANI ADRIANA THEODORA!
SA FITI SANATOSI SI BINECUVANTATI!


Sunt inghetata bocna, am avut trei pulovere (acum am doua) si doua perechi de sosete, dar am ajuns la birou cu lacrimi in ochi si convingerea clara ca mi-au degerat degetele de la picioare. In fiecare dimineata merg, pe jos, vreo 10 minute, de unde ma lasa musiu pana in statie sa iau autobuzul. Azi, la fel. Dar, bonus: autobuzul a intarziat 10 minute si a venit neincalzit. Cu gheata pe toate geamurile, pana sus, pe interior.
Mai bine mergeam pe jos, am inlemnit 10 statii.

Despre a fi mama perfecta s-a mai discutat, dar e un subiect care mie imi face bine. Lori, TE IUBESC pentru ce-ai scris! Poate tie ti se pare banal, dar pentru mine e vital. Ca sa nu imi mai fac procese de constiinta pentru serile in care nu prea stau cu mandra ca am de bucatarit sau pentru zilele in care, dupa doua ore de joaca, nu mai am imaginatie si stare, etc.

Da, chiar, si eu ma intreb ce faceam cu atata timp liber?? Acum, cu programul asta mega incarcat, fiecare secunda de timp liber conteaza si incerc s-o fructific. Si mi-e ciuda cand ma gandesc cati ani i-am pierdut aiurea.Si da, si eu ma simteam tot timpul obosita, ma intreb de ce?? Oricum, si psihologii spun ca mult mai bine te organizezi cand ai un program incarcat decat cand ai timp sa o lalai aiurea si oboseala vine tocmai din lalaiala asta.

Pup comoarele, ma duc pe calorifer cu ceaiul fierbinte!
La tigara, pe coridor, parca nu indraznesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Anduta, sa pui mana sa lasi vinovatia si sa savurezi mamicia, asa cum e ea; si cand ai dubii despre tine, uita-te in ochii aia cu gene lui si intreaba-te "ar fi cineva mai bun pentru ea? Ar putea cineva s-o iubeasca mai mult? " NOpe, nici eu nu credeam. Hai, te-ai dat jos de pe calorifer?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

FLORIN- pui de mami SIMIS
Eduard Gabriel - pui de mami LO
Theodora - pui de mami MAGNETISM

mah va bat, toate suntem mame bune, ca altfel nu ne mai dadea DD asa copilasi frumosi si dulci si nazdravani

asa ca terminati va cu invinovatirea

noi suntem cat de cat ok
eu cica mi am gasit job si tre sa mi gasesc bona/loc in cresa
am cocotat Tv ul pe pereti ca nu se mai putea, mai un si se urcau si pe el, ca pe masuta erau urcati de mult
azi am colantat si geamurile usilor ca mai un pic si faceau poc, acum daca fac poc, raman giobele lipite de autocolant

in curand ii culc...au halit ou fiert, mai mult Robi, iaurt cu branzica si banana si cereale, covrigi, rondele de orez, le mai trag sub nas si un bibi cu 130 LP cu fier, calciu si vit C
nush ce sa fac de mancare azi....am niste creier, poate le fac un gratar cu ceva....oi vedea eu

m am uitat pe geam, viscoleste jale mare....ca ne am plans ca nu e zapada si ger....na ca ne a dat sa ne saturam


pupici fetelor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lori , cel mai bun sfat! Nimeni nu ar putea-o iubi pe Miru mai mult decat o iubesc eu!

Mirelus, mami, ce job? Unde? De cand? Felicitari! Tu cum te raportezi la asta ? Te bucuri? Bafta sa gasesti bona/cresa potrivita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Multumim fetelor pentru gandurile si urarile voastre frumoase..
Florin, Eduard si Adriana Theodora!sa cresteti mari si sanatosi.. si nu in ultimul rand La multi ani tuturor sarbatoritilor pe care i-am ratat, sa creasca mari, sa fie sanatosi, cuminti..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luciact

neata
LA MULTI ANI TUDOR,FLORIN,TEODORA,EDUARD

sanatate la puisorii bolnaviori

Maya cred ca esti frumoasa foc cu tot cu bubite, sa ti treaca repede puiule!
Anka, ce ciudat mi se pare sa te vad zicand ca esti proasata,sanatate si lui Bubu

Andri31, de curiozitate, care i cea mai buna pediatra din Cta? eu merg la Dumbrava de juma' de an

Adryy, acomodare usoara la cresa

Wudy, sint sigura ca Anais te va simti aproape

va urmaresc si eu dar nu pot sa raspund la timp, va pe toate

mami fericita de printesa Eva Maria 08.01.2011






eu am avut intr-un final intrare la balasa si am stat la ea pana am ajuns la dna.dr.Mihai Cristina. imi place c anu sare repede cu pastile , never antibio doar daca este absolut necesar , nu arunca cu parerea aiurea pana nu afce analize sau pana nu examineaza in amanunt toate datele problemei si i plus da explicatii detaliate parintilor legate de copil.(detaliate= adica f in detaliu fara sa te sperie , doar s ate faca sa constientizezi...e f linistitor..cand o vezi pe ea ca-ti explica in amanunt iti dai seama ca diagnosticul si/sau tratamentul nu a fost dat in dodii , in 2 peri sau dupa ureche....)
o recomand cu caldura daca reusesti sa intri la ea( eu am avut intrarea prin ginerele ei)aaaaa.. si e de tip occidental... nu accepta nici o "atentie". considera ca asta e menirea ei , sa aline sa ajute si sa fie alaturi de copii. nu are cabinet particular , nu o intereseaza sa petreaca ore in sir in cabinete aiurea , sa te cheme de 100 la consult sa-ti ia banii. o gasesti numai in Sp.Mare zilnic intre 8-13)

daca esti vre-odata in disperare de cauza.... e bine sa te infiintezi la ea. e f ocupata....dar cu .... recomandare te ia imediat si se uita la tine (Altfel nu te neglijeaza dar te indruma catre un alt medic pediatru , in sensul asta)

Mergi la inceput