Piersicute de iulie-august 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

diana multumim de capitol.ma mir cum de cu 3 copilasi dragalasi mai ai timp si de facut capitole noi.
valy-succes.te asteptam si pe tine cu vestile bune


morfofetala de trim 2 la cate saptamani se face(ma refer la aia in care ii masoara toate cele...nasuc,urechiuse,degetele...)si a facut o cineva deja?.eu stiam ca pe la 20 dar ar fi ok daca as face la 18?sau sa mai astept?ce spuneti?


17+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

voi stranutati? eu in fiecare zi.....si azi am umflut 2 batiste de muci-si am stat doar in casa

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.3,acum 0.4.utrogestan200mg 4/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+12 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Daconst, multumesc. Vezi ca Delia e Freedelia, nu Fleurdelia . Avem o singura floare aici, peste ocean .

Ali, pana la 12.30 sunt singura cu Alex, copiii mari sunt la gradi. Mai gasesc un pic de timp si cand sunt cu toti 3 acasa.
Eu voi face morfologia in saptamana 22, pe 16.02. In mod normal se face intre sapt 21-24, mai devreme nu se vede chiar tot.


Diana, 19+ cu si mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008) si Alexandru (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Valy te asteptam cu vesti bune.Muraturica sunt frumoase toate numele. Diana, multumim de capitol si ai grija cu baiatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Neata, fetele!
Eu am asa mult de umblat azi si nu am masina. M-a lasat bateria.
Dar trebuie sa plec, nu stiu cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali24
morfofetala de trim 2 la cate saptamani se face(ma refer la aia in care ii masoara toate cele...nasuc,urechiuse,degetele...)si a facut o cineva deja?.eu stiam ca pe la 20 dar ar fi ok daca as face la 18?sau sa mai astept?ce spuneti?


eu am programare pe 02.03. la 21 sapt + 5 zile

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

mersi diana si carmina.mai astept atunci si eu

17+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali24

morfofetala de trim 2 la cate saptamani se face(ma refer la aia in care ii masoara toate cele...nasuc,urechiuse,degetele...)si a facut o cineva deja?.eu stiam ca pe la 20 dar ar fi ok daca as face la 18?sau sa mai astept?ce spuneti?


17+
rafael albert(25.05.2007)

Buna dimineata ,
felicitari fetelor care au mai aflat intre timp ce poarte in pantece,
....
eu am primit de la medicul meu ginecolog o planificare a investigatiilor pe timpul sarcinii si reiese ca morfologia ( aia frumoasa 4D, unde arata bebe bine ) se face intre sapt 22 -25 , eu pe 8 feb , cand ma duc la dansul o sa am 17 sapt si un pic si atunci o sa aflu si la cate sapt ma cheama pt MF.
O zi usoara sa aveti si bebei zbenguiti .


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

mersi laura.-mie mi s a spus ca toate masuratorile se fac in 2d.4d este mai mult ptr a l vedea noi mai real
daca stiti voi altceva puteti sa ma contraziceti dar eu asa parca am inteles din ce mi a zis doctorul si parca mi a mai spus si cineva aici pe forum(eu sincer nu ma pricep doar ce aud de la voi sau doctor)

vorbeati despre femibion.imi spuneti va rog ce este si de ce se da.mie mi a intrerupt tratamentul cu acid folic,utrogestan,duphaston,mg b6,si mi a mai dat doar elevit(pe care nu l am luat inca-nici nu stiu de ce.sper sa nu fie problema)

17+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Ali eu iau Elevit de vreo 3 sapt adica de pe la 11 sapt. Foarte putin ma tinut pe acid folic. Din ce am citit eu in prospect are tot ce ii trebuie elevit. Va pun compozitia aici :
levit Pronatal, comprimate filmate

Substan#355;ele active sunt: vitamina A, clorhidratde tiamina (vitamina BJ, riboflavina (vitamina B2), nicotinamida, pantotenat de calciu, clorhidrat de piridoxina (vitamina B, biotina, acid folie, ciancobalamina (vitamina B12), acid ascorbic, colecalciferol (vitamina D), acetat de DL-a- tocoferil (vitamina E), calciu, fier, magneziu, mangan, cupru, fosfor, zinc. Excipien#355;i:

Nucleu: lactoza monohidrat, manitol, dispersie apoasa de etilceluloza (parte solida), macrogol 6000, macrogol 400, distearat de glicerol (precirol Ato 5), gelatina, celuloza microcristalina, etilceluloza, amidonglicolat de sodiu, stearat de magneziu, povidona K 90, povidona K 30. Film: hipromeloza, dispersie apoasa de etilceluloza (parte solida),macrogol 6000, talc, dioxid de titan (E171), oxid galben de fier (E172).



Suna bine nu? Am mai vazut pe alte forumuri ca cica ingrasa da la mine a mers perfect si chiar cand nu il iau ma ia greata sau ametesc..analizele au iesit bune dar sigur o lipsa micuta pe acolo.
Eu recomand Elevit..m-am suparat tare cand mi l-a dat prima data deoarece ma trecuse de la acid folic ff ieftin la astea care is cam scumpicele. Dar ce sa zic acu numai multumiri.




Beatrice 14 + , viitoare mamica de print

Mergi la inceput